Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Bærum AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 33 759 000 | 33 451 000 | 33 192 000 | 33 852 000 | 32 759 000 | 28 822 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 000 | 2 000 | 11 000 | 14 000 | 7 000 | 280 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 33 767 000 | 33 453 000 | 33 203 000 | 33 866 000 | 32 766 000 | 29 103 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 22 097 000 | 21 536 000 | 20 692 000 | 19 580 000 | 18 247 000 | 16 663 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 691 000 | 626 000 | 581 000 | 577 000 | 722 000 | 726 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 063 000 | 12 158 000 | 12 138 000 | 11 709 000 | 11 258 000 | 11 438 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 34 851 000 | 34 320 000 | 33 411 000 | 31 866 000 | 30 227 000 | 28 827 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 084 000 | -867 000 | -208 000 | 2 000 000 | 2 539 000 | 276 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 95 000 | 150 000 | 34 000 | 11 000 | 35 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 95 000 | 150 000 | 34 000 | 11 000 | 49 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 37 000 | 59 000 | 62 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 38 000 | 63 000 | 62 000 |
|
|
| Netto finans | 93 000 | 149 000 | 31 000 | -27 000 | -14 000 | -32 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -990 000 | -718 000 | -176 000 | 1 974 000 | 2 526 000 | 244 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -990 000 | -718 000 | -176 000 | 1 974 000 | 2 526 000 | 244 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -990 000 | -718 000 | -176 000 | 1 974 000 | 2 526 000 | 244 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -990 000 | -718 000 | -176 000 | 1 974 000 | 2 526 000 | 244 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 789 000 | 4 256 000 | 4 724 000 | 5 191 000 | 5 659 000 | 5 962 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 449 000 | 90 000 | 153 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 59 000 | 154 000 | 249 000 | 40 000 | 149 000 | 306 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 297 000 | 4 500 000 | 5 126 000 | 5 231 000 | 5 807 000 | 6 268 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 297 000 | 4 500 000 | 5 126 000 | 5 231 000 | 5 807 000 | 6 268 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 343 000 | 81 000 | 292 000 | 0 | 31 000 | 6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 282 000 | 401 000 | 560 000 | 439 000 | 366 000 | 309 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 625 000 | 482 000 | 852 000 | 439 000 | 396 000 | 314 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 350 000 | 6 592 000 | 7 672 000 | 7 641 000 | 10 961 000 | 7 796 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 975 000 | 7 074 000 | 8 524 000 | 8 080 000 | 11 357 000 | 8 111 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 271 000 | 11 574 000 | 13 650 000 | 13 311 000 | 17 165 000 | 14 379 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 139 000 | 139 000 | 139 000 | 139 000 | 139 000 | 139 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 343 000 | 7 333 000 | 8 052 000 | 8 228 000 | 6 255 000 | 3 729 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 343 000 | 7 333 000 | 8 052 000 | 8 228 000 | 6 255 000 | 3 729 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 482 000 | 7 472 000 | 8 191 000 | 8 367 000 | 6 393 000 | 3 868 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 535 000 | 2 730 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 535 000 | 2 730 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 142 000 | 331 000 | 771 000 | 583 000 | 474 000 | 233 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 447 000 | 1 595 000 | 1 455 000 | 1 456 000 | 1 313 000 | 1 275 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 201 000 | 2 176 000 | 3 234 000 | 2 905 000 | 6 449 000 | 6 273 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 790 000 | 4 102 000 | 5 460 000 | 4 944 000 | 8 236 000 | 7 781 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 790 000 | 4 102 000 | 5 460 000 | 4 944 000 | 10 771 000 | 10 511 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 271 000 | 11 574 000 | 13 650 000 | 13 311 000 | 17 165 000 | 14 379 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -9,0% | -5,7% | -1,3% | 13,2% | 16,4% | |||
| Resultat av driften i % | -3,2% | -2,6% | -0,6% | 5,9% | 7,7% | 0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 2,7 | 2,5 | 2,2 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,9% | -2,1% | -0,5% | 5,9% | 7,9% | 1,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,2% | -9,2% | -2,1% | 26,7% | 49,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,2% | -9,2% | -2,1% | 26,7% | 49,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,1% | 64,6% | 60,0% | 62,9% | 37,2% | 26,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,2% | 22,3% | 24,7% | 24,7% | 19,5% | 13,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 4,3% | 3,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 1,7 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,9% | 35,4% | 40,0% | 37,1% | 48,0% | 54,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 14,8% | 19,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 30 000 | 66 000 | 0 | 0 | 368 000 | 453 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
