Norges Naprapatforbunds Servicekontor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 783 000 | 2 776 000 | 2 790 000 | 2 340 000 | 1 743 000 | 2 421 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 000 | 7 000 | 4 000 | 0 | 704 000 | -704 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 787 000 | 2 783 000 | 2 794 000 | 2 340 000 | 2 446 000 | 1 717 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 75 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 217 000 | 910 000 | 1 542 000 | 1 370 000 | 1 501 000 | 889 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 96 000 | 27 000 | 40 000 | 37 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 438 000 | 1 693 000 | 2 771 000 | 732 000 | 765 000 | 452 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 751 000 | 2 630 000 | 4 353 000 | 2 139 000 | 2 267 000 | 1 416 000 |
|
|
| Driftsresultat | 36 000 | 153 000 | -1 559 000 | 201 000 | 179 000 | 301 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 1 000 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 38 000 | 154 000 | -1 559 000 | 201 000 | 189 000 | 301 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 000 | 35 000 | -342 000 | 45 000 | 42 000 | 66 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 29 000 | 119 000 | -1 217 000 | 156 000 | 147 000 | 235 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 29 000 | 119 000 | -1 217 000 | 156 000 | 147 000 | 235 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 29 000 | 119 000 | -1 217 000 | 156 000 | 147 000 | 235 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 302 000 | 312 000 | 347 000 | 5 000 | 23 000 | 31 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 302 000 | 312 000 | 347 000 | 5 000 | 23 000 | 31 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 382 000 | 478 000 | 105 000 | 144 000 | 92 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 382 000 | 478 000 | 105 000 | 144 000 | 92 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 684 000 | 789 000 | 451 000 | 149 000 | 115 000 | 31 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 909 000 | 162 000 | 50 000 | 262 000 | 177 000 | 355 000 |
|
|
| Andre fordringer | 216 000 | 61 000 | 85 000 | 49 000 | 39 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 126 000 | 223 000 | 135 000 | 311 000 | 216 000 | 363 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 389 000 | 152 000 | 64 000 | 692 000 | 500 000 | 1 218 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 514 000 | 375 000 | 199 000 | 1 003 000 | 716 000 | 1 581 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 199 000 | 1 164 000 | 651 000 | 1 152 000 | 832 000 | 1 612 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -532 000 | -560 000 | -679 000 | 538 000 | 382 000 | 235 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -532 000 | -560 000 | -679 000 | 538 000 | 382 000 | 235 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -502 000 | -530 000 | -649 000 | 568 000 | 412 000 | 265 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 366 000 | 50 000 | 163 000 | 64 000 | 78 000 | 133 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 34 000 | 97 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 81 000 | 73 000 | 96 000 | 84 000 | 164 000 | 329 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 253 000 | 1 571 000 | 1 040 000 | 409 000 | 143 000 | 788 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 700 000 | 1 694 000 | 1 299 000 | 584 000 | 419 000 | 1 347 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 700 000 | 1 694 000 | 1 299 000 | 584 000 | 419 000 | 1 347 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 199 000 | 1 164 000 | 651 000 | 1 152 000 | 832 000 | 1 612 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 17,0% | -172,9% | 20,3% | 15,5% | |||
| Resultat av driften i % | 1,0% | 5,5% | -55,8% | 8,6% | 7,3% | 17,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 3,1 | 3,1 | 2,4 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 96,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 5,5% | -55,8% | 8,6% | 7,7% | 17,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,4% | -26,1% | 3849,4% | 41,0% | 55,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,6% | -20,2% | 3004,9% | 31,8% | 43,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 3,1 | 1,8 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 1,7 | 1,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 1,7 | 1,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 1,2 | 1,2 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -22,8% | -45,5% | -99,7% | 49,3% | 49,5% | 16,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -13,3% | -19,0% | -23,2% | 24,3% | 16,8% | 15,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,4% | -1,5% | -0,7% | 0,3% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -5,4 | -3,2 | -2,0 | 1,0 | 1,0 | 5,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 122,8% | 145,5% | 199,5% | 50,7% | 50,4% | 83,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 544 000 | 342 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
