Norges Jeger- og Fiskerforbund
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 102 799 000 | 106 073 000 | 104 454 000 | 106 739 000 | 114 277 000 | 107 326 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 258 000 | 450 000 | 1 649 000 | 697 000 | 371 000 | 710 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 103 057 000 | 106 523 000 | 106 103 000 | 107 436 000 | 114 648 000 | 108 035 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 488 000 | 12 290 000 | 9 106 000 | 11 017 000 | 13 962 000 | 14 929 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 54 949 000 | 53 192 000 | 50 550 000 | 44 696 000 | 44 036 000 | 43 458 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 637 000 | 1 700 000 | 1 562 000 | 3 224 000 | 3 233 000 | 2 443 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 38 843 000 | 41 488 000 | 44 069 000 | 41 176 000 | 44 072 000 | 40 607 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 106 917 000 | 108 670 000 | 105 287 000 | 100 113 000 | 105 303 000 | 101 437 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 860 000 | -2 147 000 | 816 000 | 7 323 000 | 9 345 000 | 6 598 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 146 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 025 000 | 657 000 | 1 122 000 | 977 000 | 1 275 000 | 688 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 025 000 | 657 000 | 1 122 000 | 1 123 000 | 1 275 000 | 688 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 547 000 | 602 000 | 680 000 | 599 000 | 552 000 | 492 000 |
|
|
| Netto finans | 1 478 000 | 55 000 | 442 000 | 524 000 | 723 000 | 196 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 382 000 | -2 092 000 | 1 258 000 | 7 847 000 | 10 067 000 | 6 793 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -2 382 000 | -2 092 000 | 1 258 000 | 7 847 000 | 10 067 000 | 6 793 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 302 000 | -2 034 000 | 1 132 000 | 7 784 000 | 9 941 000 | 6 597 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 067 000 | 6 793 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 574 000 | 3 110 000 | 2 931 000 | 3 805 000 | 6 596 000 | 7 399 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 574 000 | 3 110 000 | 2 931 000 | 3 805 000 | 6 596 000 | 7 399 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 003 000 | 11 021 000 | 11 082 000 | 11 163 000 | 11 245 000 | 11 595 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 832 000 | 1 517 000 | 612 000 | 448 000 | 724 000 | 671 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 12 835 000 | 12 538 000 | 11 693 000 | 11 611 000 | 11 969 000 | 12 266 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 208 000 | 15 388 000 | 15 163 000 | 15 050 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 208 000 | 15 388 000 | 15 163 000 | 15 050 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 30 617 000 | 31 037 000 | 29 787 000 | 30 466 000 | 18 615 000 | 19 715 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 781 000 | 1 904 000 | 2 580 000 | 2 156 000 | 2 518 000 | 4 206 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 781 000 | 1 904 000 | 2 580 000 | 2 156 000 | 2 518 000 | 4 206 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 948 000 | 1 643 000 | 3 288 000 | 1 230 000 | 8 110 000 | 1 361 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 784 000 | 8 268 000 | 7 351 000 | 8 677 000 | 4 748 000 | 8 392 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 732 000 | 9 910 000 | 10 639 000 | 9 906 000 | 12 858 000 | 9 753 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 54 000 | 94 000 | 94 000 | 123 000 | 179 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 202 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 54 000 | 94 000 | 94 000 | 123 000 | 179 000 | 202 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 497 000 | 88 230 000 | 39 167 000 | 30 812 000 | 37 484 000 | 48 120 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 46 064 000 | 100 139 000 | 52 481 000 | 42 997 000 | 53 039 000 | 62 281 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 76 681 000 | 131 175 000 | 82 268 000 | 73 463 000 | 71 654 000 | 81 996 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 50 941 000 | 53 243 000 | 55 277 000 | 54 145 000 | 46 361 000 | 36 420 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 222 000 | 302 000 | 359 000 | 234 000 | 171 000 | 45 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 50 941 000 | 53 243 000 | 55 277 000 | 54 145 000 | 46 361 000 | 36 420 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 222 000 | 302 000 | 359 000 | 234 000 | 171 000 | 45 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 51 163 000 | 53 545 000 | 55 636 000 | 54 379 000 | 46 532 000 | 36 465 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 793 000 | 1 987 000 | 2 959 000 | 2 320 000 | 2 576 000 | 3 053 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 853 000 | 4 203 000 | 4 462 000 | 3 943 000 | 3 868 000 | 3 738 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 871 000 | 71 440 000 | 19 210 000 | 12 821 000 | 18 678 000 | 38 740 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 25 517 000 | 77 630 000 | 26 631 000 | 19 084 000 | 25 122 000 | 45 531 000 |
|
|
| Sum gjeld | 25 517 000 | 77 630 000 | 26 631 000 | 19 084 000 | 25 122 000 | 45 531 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 76 681 000 | 131 175 000 | 82 268 000 | 73 463 000 | 71 654 000 | 81 996 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,8% | -1,4% | 2,5% | 11,6% | 13,8% | |||
| Resultat av driften i % | -3,7% | -2,0% | 0,8% | 6,8% | 8,2% | 6,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,0 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,8% | 88,4% | 91,3% | 89,7% | 87,8% | 86,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,8% | -1,4% | 1,8% | 7,9% | 9,3% | 6,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,5% | -3,8% | 2,3% | 15,6% | 24,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,4% | -3,7% | 2,1% | 15,4% | 24,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,0 | 2,1 | 2,4 | 2,6 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,3 | 2,0 | 2,3 | 2,1 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,3 | 1,9 | 2,1 | 2,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,1 | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 6,5 | 3,5 | 5,1 | 5,5 | 3,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 63,2 | 65,7 | 93,6 | 76,4 | 86,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,7% | 40,8% | 67,6% | 74,0% | 64,9% | 44,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 49,6% | 50,3% | 52,4% | 50,6% | 40,6% | 33,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1153,6% | 1182,1% | 1001,9% | 1109,1% | 1108,7% | 398,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,4 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,3% | 59,2% | 32,4% | 26,0% | 35,1% | 55,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
