Norges Håndballforbund Region øst
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 999 000 | 1 144 000 | 26 351 000 | 23 379 000 | 19 301 000 | 27 786 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 28 333 000 | 27 340 000 | 0 | 0 | 7 000 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 29 332 000 | 28 484 000 | 26 351 000 | 23 379 000 | 19 308 000 | 27 787 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 3 000 | 1 000 | 0 | 23 000 | 199 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 268 000 | 17 939 000 | 16 586 000 | 13 569 000 | 13 746 000 | 16 431 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 726 000 | 13 311 000 | 10 255 000 | 4 859 000 | 6 329 000 | 10 932 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 29 994 000 | 31 253 000 | 26 842 000 | 18 428 000 | 20 098 000 | 27 562 000 |
|
|
| Driftsresultat | -662 000 | -2 769 000 | -491 000 | 4 951 000 | -790 000 | 225 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 | 110 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 518 000 | 204 000 | 102 000 | 64 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 518 000 | 204 000 | 102 000 | 64 000 | 88 000 | 110 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 515 000 | 204 000 | 102 000 | 64 000 | 88 000 | 108 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -147 000 | -2 566 000 | -389 000 | 5 015 000 | -702 000 | 332 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -147 000 | -2 566 000 | -389 000 | 5 015 000 | -702 000 | 332 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -147 000 | -2 566 000 | -389 000 | 5 015 000 | -702 000 | 332 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 397 000 | 1 609 000 | 2 906 000 | 1 199 000 | 1 344 000 | 1 940 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 332 000 | 680 000 | 1 547 000 | 2 707 000 | 3 515 000 | 2 247 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 729 000 | 2 289 000 | 4 452 000 | 3 906 000 | 4 859 000 | 4 186 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 20 162 000 | 19 164 000 | 20 290 000 | 19 055 000 | 15 139 000 | 19 561 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 891 000 | 21 452 000 | 24 742 000 | 22 961 000 | 19 998 000 | 23 748 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 891 000 | 21 452 000 | 24 742 000 | 22 961 000 | 19 998 000 | 23 748 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 222 000 | 17 369 000 | 19 935 000 | 20 324 000 | 15 309 000 | 16 010 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 222 000 | 17 369 000 | 19 935 000 | 20 324 000 | 15 309 000 | 16 010 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 222 000 | 17 369 000 | 19 935 000 | 20 324 000 | 15 309 000 | 16 010 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 888 000 | 2 247 000 | 2 794 000 | 1 747 000 | 903 000 | 3 281 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 74 000 | 92 000 | 110 000 | 52 000 | 65 000 | 7 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 707 000 | 1 744 000 | 1 903 000 | 838 000 | 3 722 000 | 4 449 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 669 000 | 4 083 000 | 4 807 000 | 2 637 000 | 4 690 000 | 7 737 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 669 000 | 4 083 000 | 4 807 000 | 2 637 000 | 4 690 000 | 7 737 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 891 000 | 21 452 000 | 24 742 000 | 22 961 000 | 19 998 000 | 23 748 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,6% | -11,1% | -1,6% | 23,3% | -3,2% | |||
| Resultat av driften i % | -2,3% | -9,7% | -1,9% | 21,2% | -4,1% | 0,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 99,7% | 100,0% | 100,0% | 99,9% | 99,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,5% | -9,0% | -1,5% | 21,5% | -3,6% | 1,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,8% | -13,8% | -1,9% | 28,1% | -4,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,8% | -13,8% | -1,9% | 28,1% | -4,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,4 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 5,3 | 5,1 | 8,7 | 4,3 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 5,3 | 5,1 | 8,7 | 4,3 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,0 | 4,7 | 4,2 | 7,2 | 3,2 | 2,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 72,1% | 81,0% | 80,6% | 88,5% | 76,6% | 67,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 58,7% | 61,0% | 75,7% | 86,9% | 79,3% | 57,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,9% | 19,0% | 19,4% | 11,5% | 23,5% | 32,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 875 000 | 942 000 | 840 000 | 953 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
