Norgani Hamnneset Hotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 586 000 | 6 228 000 | 6 988 000 | 5 769 000 | 4 123 000 | 5 448 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 586 000 | 6 228 000 | 6 988 000 | 5 769 000 | 4 123 000 | 5 448 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 093 000 | 1 434 000 | 1 124 000 | 1 284 000 | 921 000 | 1 065 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 092 000 | 2 261 000 | 2 393 000 | 1 910 000 | 1 438 000 | 1 435 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 371 000 | 270 000 | 399 000 | 691 000 | 857 000 | 786 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 556 000 | 3 965 000 | 3 916 000 | 3 885 000 | 3 216 000 | 3 286 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 030 000 | 2 263 000 | 3 072 000 | 1 884 000 | 907 000 | 2 162 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 192 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 22 000 | 12 000 | 0 | 17 000 | 10 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 22 000 | 12 000 | 0 | 17 000 | 202 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 718 000 | 1 516 000 | 744 000 | 784 000 | 591 000 | 505 000 |
|
|
| Netto finans | -1 715 000 | -1 494 000 | -732 000 | -784 000 | -574 000 | -303 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 314 000 | 769 000 | 2 340 000 | 1 100 000 | 333 000 | 1 860 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 69 000 | 169 000 | 515 000 | 242 000 | 73 000 | 409 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 245 000 | 600 000 | 1 825 000 | 858 000 | 260 000 | 1 451 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 245 000 | 600 000 | 1 825 000 | 858 000 | 260 000 | 1 451 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 325 000 | 1 551 000 | 90 000 | 459 000 | 2 570 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 245 000 | 274 000 | 274 000 | 768 000 | -200 000 | -1 119 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 550 000 | 633 000 | 710 000 | 787 000 | 1 004 000 | 948 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 550 000 | 633 000 | 710 000 | 787 000 | 1 004 000 | 948 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 52 033 000 | 54 125 000 | 56 387 000 | 58 780 000 | 60 210 000 | 35 108 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 52 033 000 | 54 125 000 | 56 387 000 | 58 780 000 | 60 210 000 | 35 108 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 52 582 000 | 54 758 000 | 57 097 000 | 59 567 000 | 61 214 000 | 36 056 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 64 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 17 000 | 14 000 | 12 000 | 10 000 | 1 094 000 | 1 963 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 80 000 | 14 000 | 12 000 | 10 000 | 1 094 000 | 1 963 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 8 891 000 | 8 879 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 80 000 | 14 000 | 8 903 000 | 8 889 000 | 1 094 000 | 1 963 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 52 663 000 | 54 772 000 | 66 000 000 | 68 456 000 | 62 309 000 | 38 019 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 13 950 000 | 13 900 000 | 13 900 000 | 13 900 000 | 13 900 000 | 13 900 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 050 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 590 000 | 3 345 000 | 3 071 000 | 2 797 000 | 2 029 000 | 2 228 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 590 000 | 3 345 000 | 3 071 000 | 2 797 000 | 2 029 000 | 2 228 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 640 000 | 17 345 000 | 17 071 000 | 16 797 000 | 16 029 000 | 16 228 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 34 324 000 | 36 781 000 | 37 742 000 | 42 529 000 | 36 063 000 | 174 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 34 324 000 | 36 781 000 | 37 742 000 | 42 529 000 | 36 063 000 | 174 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 52 000 | 0 | 2 000 | 0 | 155 000 | 4 146 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 213 000 | 228 000 | 223 000 | 165 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 434 000 | 418 000 | 10 962 000 | 8 966 000 | 10 062 000 | 17 470 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 35 023 000 | 37 427 000 | 48 929 000 | 51 660 000 | 46 280 000 | 21 790 000 |
|
|
| Sum gjeld | 35 023 000 | 37 427 000 | 48 929 000 | 51 660 000 | 46 280 000 | 21 790 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 52 663 000 | 54 772 000 | 66 000 000 | 68 456 000 | 62 309 000 | 38 019 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,8% | 3,8% | 4,6% | 2,9% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 30,8% | 36,3% | 44,0% | 32,7% | 22,0% | 39,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 68,2% | 77,0% | 83,9% | 77,7% | 77,7% | 80,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,9% | 36,7% | 44,1% | 32,7% | 22,4% | 43,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,8% | 4,5% | 13,8% | 6,7% | 2,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,4% | 3,5% | 10,8% | 5,2% | 1,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,5% | 31,7% | 25,9% | 24,5% | 25,7% | 42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 267,8% | 278,5% | 244,3% | 291,2% | 388,8% | 297,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,0% | 3,2% | 3,3% | 3,5% | 3,8% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,2 | 2,9 | 3,1 | 2,9 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,5% | 68,3% | 74,1% | 75,5% | 74,3% | 57,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
