Nore Fusa AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 353 000 | 8 611 000 | 7 724 000 | 8 232 000 | 8 354 000 | 7 125 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 484 000 | 72 000 | 320 000 | 314 000 | 241 000 | 227 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 838 000 | 8 683 000 | 8 044 000 | 8 546 000 | 8 594 000 | 7 352 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 059 000 | 6 372 000 | 5 777 000 | 6 286 000 | 6 531 000 | 5 528 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 443 000 | 1 365 000 | 1 288 000 | 1 206 000 | 1 018 000 | 869 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 145 000 | 70 000 | 67 000 | 87 000 | 51 000 | 68 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 544 000 | 554 000 | 556 000 | 528 000 | 557 000 | 624 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 191 000 | 8 361 000 | 7 688 000 | 8 107 000 | 8 157 000 | 7 089 000 |
|
|
| Driftsresultat | 647 000 | 322 000 | 356 000 | 439 000 | 437 000 | 263 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 1 000 | 0 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 0 | 1 000 | 0 | 4 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 4 000 | 0 | -1 000 | 0 | -4 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 652 000 | 322 000 | 355 000 | 439 000 | 433 000 | 263 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 37 000 | 71 000 | 78 000 | 97 000 | 95 000 | 58 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 615 000 | 251 000 | 277 000 | 343 000 | 338 000 | 205 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 615 000 | 251 000 | 277 000 | 343 000 | 338 000 | 205 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 615 000 | 251 000 | 277 000 | 343 000 | 338 000 | 205 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 918 000 | 255 000 | 126 000 | 0 | 127 000 | 129 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 231 000 | 208 000 | 265 000 | 329 000 | 41 000 | 55 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 149 000 | 463 000 | 391 000 | 329 000 | 169 000 | 184 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 154 000 | 468 000 | 396 000 | 343 000 | 183 000 | 199 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 755 000 | 840 000 | 720 000 | 739 000 | 612 000 | 494 000 |
|
|
| Sum varelager | 755 000 | 840 000 | 720 000 | 739 000 | 612 000 | 494 000 |
|
|
| Kundefordringer | 78 000 | 63 000 | 31 000 | 40 000 | 126 000 | 88 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 73 000 | 23 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 78 000 | 136 000 | 54 000 | 41 000 | 126 000 | 88 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 539 000 | 764 000 | 542 000 | 368 000 | 280 000 | 179 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 373 000 | 1 740 000 | 1 316 000 | 1 149 000 | 1 018 000 | 761 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 527 000 | 2 208 000 | 1 712 000 | 1 491 000 | 1 200 000 | 960 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 544 000 | 929 000 | 678 000 | 401 000 | 58 000 | -280 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 544 000 | 929 000 | 678 000 | 401 000 | 58 000 | -280 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 744 000 | 1 129 000 | 878 000 | 601 000 | 258 000 | -250 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 33 000 | 16 000 | 8 000 | 1 000 | 10 000 | 14 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 33 000 | 16 000 | 8 000 | 1 000 | 10 000 | 14 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 180 000 | 490 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 33 000 | 16 000 | 8 000 | 1 000 | 190 000 | 504 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 393 000 | 691 000 | 416 000 | 526 000 | 419 000 | 388 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 20 000 | 64 000 | 71 000 | 105 000 | 100 000 | 47 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 146 000 | 128 000 | 161 000 | 97 000 | 103 000 | 142 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 192 000 | 180 000 | 178 000 | 161 000 | 131 000 | 129 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 751 000 | 1 063 000 | 826 000 | 889 000 | 753 000 | 706 000 |
|
|
| Sum gjeld | 784 000 | 1 079 000 | 834 000 | 890 000 | 943 000 | 1 210 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 527 000 | 2 208 000 | 1 712 000 | 1 491 000 | 1 200 000 | 960 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,6% | 16,4% | 22,2% | 32,6% | 40,5% | |||
| Resultat av driften i % | 7,3% | 3,7% | 4,4% | 5,1% | 5,1% | 3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 4,4 | 5,0 | 6,4 | 8,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,5% | 26,0% | 25,2% | 23,6% | 21,8% | 22,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,4% | 3,7% | 4,4% | 5,1% | 5,1% | 3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,4% | 32,1% | 48,0% | 102,2% | 10825,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,8% | 25,0% | 37,5% | 79,9% | 8450,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,1 | 6,4 | 6,2 | 7,1 | 8,4 | 8,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,3 | 1,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,0 | 7,6 | 8,0 | 8,5 | 10,7 | 11,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 47,4 | 44,1 | 45,5 | 38,7 | 30,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,0% | 51,1% | 51,3% | 40,3% | 21,5% | -26,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,7% | 13,0% | 10,9% | 7,0% | 3,0% | -3,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 23,8% | 67,4% | 104,3% | 890,0% | 5,0% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,4% | 0,6% | 0,4% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 82,5% | 80,6% | 68,1% | 35,0% | 43,3% | 11,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 1,0 | 0,9 | 1,5 | 3,7 | -4,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,7% | 48,1% | 48,2% | 59,6% | 62,8% | 73,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 0,7% | 0,5% | 0,1% | 15,8% | 52,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 422 000 | 365 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
