Nordykk Rønvikfjæra AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 566 000 | 509 000 | 475 000 | 460 000 | 211 000 | 384 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 566 000 | 509 000 | 475 000 | 460 000 | 211 000 | 384 000 |
|
|
| Varekostnad | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 148 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 | 133 000 | 130 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 131 000 | 110 000 | 144 000 | 292 000 | 150 000 | 32 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 309 000 | 254 000 | 288 000 | 584 000 | 283 000 | 162 000 |
|
|
| Driftsresultat | 257 000 | 255 000 | 187 000 | -124 000 | -72 000 | 222 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 70 000 | 72 000 | 55 000 | 44 000 | 56 000 | 69 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 126 000 | 116 000 | 73 000 | 50 000 | 67 000 | 85 000 |
|
|
| Netto finans | -125 000 | -116 000 | -73 000 | -50 000 | -67 000 | -85 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 132 000 | 139 000 | 114 000 | -174 000 | -138 000 | 136 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 29 000 | 31 000 | 25 000 | -28 000 | -30 000 | 30 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 103 000 | 108 000 | 89 000 | -146 000 | -108 000 | 106 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 103 000 | 108 000 | 89 000 | -146 000 | -108 000 | 106 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 103 000 | 108 000 | 89 000 | -146 000 | -108 000 | 106 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 173 000 | 2 317 000 | 2 460 000 | 2 604 000 | 2 748 000 | 2 633 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 173 000 | 2 317 000 | 2 460 000 | 2 604 000 | 2 748 000 | 2 633 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 173 000 | 2 317 000 | 2 460 000 | 2 604 000 | 2 748 000 | 2 633 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 000 |
|
|
| Andre fordringer | 90 000 | 90 000 | 60 000 | 30 000 | 60 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 90 000 | 90 000 | 60 000 | 30 000 | 60 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 240 000 | 669 000 | 494 000 | 381 000 | 521 000 | 796 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 330 000 | 759 000 | 554 000 | 411 000 | 581 000 | 892 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 503 000 | 3 076 000 | 3 014 000 | 3 015 000 | 3 329 000 | 3 524 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 579 000 | 477 000 | 368 000 | 280 000 | 426 000 | 534 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 579 000 | 477 000 | 368 000 | 280 000 | 426 000 | 534 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 679 000 | 577 000 | 468 000 | 380 000 | 526 000 | 634 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 87 000 | 97 000 | 105 000 | 89 000 | 117 000 | 118 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 87 000 | 97 000 | 105 000 | 89 000 | 117 000 | 118 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 680 000 | 1 187 000 | 1 143 000 | 1 124 000 | 1 119 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 514 000 | 2 166 000 | 2 267 000 | 2 393 000 | 2 533 000 | 2 631 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 601 000 | 2 263 000 | 2 372 000 | 2 482 000 | 2 650 000 | 2 749 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 834 000 | 979 000 | 1 124 000 | 1 269 000 | 1 414 000 | 1 523 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 000 | 31 000 | 5 000 | 4 000 | 7 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 39 000 | 39 000 | 8 000 | 0 | 0 | 30 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 30 000 | 23 000 | 27 000 | 25 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 148 000 | 143 000 | 134 000 | 125 000 | 124 000 | 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 223 000 | 236 000 | 174 000 | 154 000 | 153 000 | 142 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 824 000 | 2 499 000 | 2 546 000 | 2 636 000 | 2 803 000 | 2 891 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 503 000 | 3 076 000 | 3 014 000 | 3 015 000 | 3 329 000 | 3 524 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,2% | 8,4% | 6,2% | -3,9% | -2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 45,4% | 50,1% | 39,4% | -27,0% | -34,1% | 57,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 45,6% | 50,1% | 39,4% | -27,0% | -34,1% | 57,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,0% | 26,6% | 26,9% | -38,4% | -23,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,4% | 20,7% | 21,0% | -32,2% | -18,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 3,2 | 3,2 | 2,7 | 3,8 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 3,2 | 3,2 | 2,7 | 3,8 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 2,8 | 2,8 | 2,5 | 3,4 | 5,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,1% | 18,8% | 15,5% | 12,6% | 15,8% | 18,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 120,0% | 113,4% | 98,5% | 82,6% | 249,3% | 165,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 4,3 | 5,4 | 6,9 | 5,3 | 4,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,9% | 7,7% | 5,8% | 5,1% | 4,6% | 4,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 64,0% | 73,6% | 78,7% | 82,3% | 79,6% | 78,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
