Nordre Runni Borettslag i
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 022 000 | 895 000 | 610 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 612 000 | 774 000 | 550 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 041 000 | 914 000 | 629 000 | 612 000 | 774 000 | 550 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 40 000 | 40 000 | 49 000 | 29 000 | 38 000 | 89 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 601 000 | 413 000 | 3 038 000 | 518 000 | 982 000 | 377 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 641 000 | 453 000 | 3 087 000 | 547 000 | 1 020 000 | 466 000 |
|
|
| Driftsresultat | 400 000 | 461 000 | -2 458 000 | 65 000 | -246 000 | 84 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 91 000 | 91 000 | 101 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 403 000 | 337 000 | 184 000 | 91 000 | 91 000 | 101 000 |
|
|
| Netto finans | -398 000 | -333 000 | -180 000 | -87 000 | -85 000 | -97 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 000 | 129 000 | -2 637 000 | -21 000 | -331 000 | -12 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 000 | 129 000 | -2 637 000 | -21 000 | -331 000 | -12 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 000 | 129 000 | -2 637 000 | -21 000 | -331 000 | -12 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 000 | 129 000 | -2 637 000 | -21 000 | -331 000 | -12 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 | 2 824 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 827 000 | 2 827 000 | 2 827 000 | 2 827 000 | 2 827 000 | 2 827 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 184 000 | 87 000 | 31 000 | 8 000 | 14 000 | 24 000 |
|
|
| Andre fordringer | 71 000 | 60 000 | 52 000 | 45 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 255 000 | 148 000 | 83 000 | 52 000 | 55 000 | 24 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 39 000 | 51 000 | 171 000 | 673 000 | 991 000 | 307 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 294 000 | 199 000 | 254 000 | 726 000 | 1 046 000 | 330 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 121 000 | 3 026 000 | 3 081 000 | 3 553 000 | 3 873 000 | 3 157 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 941 000 | -3 942 000 | -4 071 000 | -1 434 000 | -1 413 000 | -1 082 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 941 000 | -3 942 000 | -4 071 000 | -1 434 000 | -1 413 000 | -1 082 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -3 939 000 | -3 940 000 | -4 069 000 | -1 432 000 | -1 411 000 | -1 080 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 888 000 | 6 904 000 | 6 848 000 | 4 947 000 | 4 975 000 | 4 044 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 888 000 | 6 904 000 | 6 848 000 | 4 947 000 | 4 975 000 | 4 044 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 527 000 | 6 543 000 | 6 487 000 | 4 586 000 | 4 614 000 | 3 683 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 170 000 | 60 000 | 299 000 | 1 000 | 284 000 | 9 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 10 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 37 000 | 25 000 | 174 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 173 000 | 63 000 | 303 000 | 38 000 | 310 000 | 193 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 061 000 | 6 967 000 | 7 151 000 | 4 985 000 | 5 285 000 | 4 237 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 121 000 | 3 026 000 | 3 081 000 | 3 553 000 | 3 873 000 | 3 157 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,1% | 15,3% | -74,0% | 1,9% | -6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 38,4% | 50,4% | -390,8% | 10,6% | -31,8% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 38,9% | 50,9% | -390,1% | 11,3% | -31,0% | 16,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,0% | -3,2% | 95,9% | 1,5% | 26,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,0% | -3,2% | 95,9% | 1,5% | 26,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 26,0 | 22,9 | 12,8 | 21,1 | 20,4 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 3,2 | 0,8 | 19,1 | 3,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 3,2 | 0,8 | 19,1 | 3,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,8 | 0,6 | 17,7 | 3,2 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -126,2% | -130,2% | -132,1% | -40,3% | -36,4% | -34,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -378,4% | -431,1% | -646,9% | -234,0% | -182,3% | -196,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,8 | -1,8 | -1,8 | -3,5 | -3,7 | -3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,5% | 2,1% | 9,8% | 1,1% | 8,0% | 6,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 220,7% | 228,2% | 222,3% | 139,2% | 128,5% | 128,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
