Nordre Kragskogen Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 1 713 000 | 1 433 000 | 1 433 000 | 1 433 000 | 1 346 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 064 000 | 55 000 | 63 000 | 25 000 | 123 000 | 17 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 064 000 | 1 768 000 | 1 496 000 | 1 458 000 | 1 556 000 | 1 363 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 75 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 636 000 | 1 687 000 | 2 350 000 | 1 400 000 | 1 157 000 | 1 238 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 711 000 | 1 755 000 | 2 418 000 | 1 468 000 | 1 225 000 | 1 306 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 353 000 | 13 000 | -922 000 | -10 000 | 331 000 | 57 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 8 000 | 5 000 | 8 000 | 142 000 | 143 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 155 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 000 | 5 000 | 8 000 | 142 000 | 143 000 | 155 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 329 000 | 397 000 | 283 000 | 204 000 | 199 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 329 000 | 397 000 | 283 000 | 204 000 | 199 000 | 194 000 |
|
|
| Netto finans | -321 000 | -392 000 | -275 000 | -62 000 | -56 000 | -39 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 032 000 | -379 000 | -1 196 000 | -71 000 | 274 000 | 18 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 032 000 | -379 000 | -1 196 000 | -71 000 | 274 000 | 18 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 032 000 | -379 000 | -1 196 000 | -71 000 | 274 000 | 18 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 032 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 187 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 4 074 000 | 4 202 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 187 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 4 074 000 | 4 202 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 187 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 3 945 000 | 4 074 000 | 4 202 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 57 000 | 250 000 | 21 000 | 39 000 | 76 000 | 43 000 |
|
|
| Andre fordringer | 302 000 | 194 000 | 180 000 | 164 000 | 157 000 | 139 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 359 000 | 444 000 | 200 000 | 202 000 | 233 000 | 182 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 357 000 | 244 000 | 497 000 | 1 617 000 | 763 000 | 582 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 716 000 | 688 000 | 697 000 | 1 820 000 | 996 000 | 763 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 903 000 | 4 633 000 | 4 642 000 | 5 764 000 | 5 070 000 | 4 966 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 204 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | -3 490 000 | -1 897 000 | -1 518 000 | -322 000 | -251 000 | -525 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 286 000 | -1 897 000 | -1 518 000 | -322 000 | -251 000 | -525 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -3 286 000 | -1 897 000 | -1 518 000 | -322 000 | -251 000 | -525 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 967 000 | 5 800 000 | 5 745 000 | 5 926 000 | 5 194 000 | 5 356 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 967 000 | 5 800 000 | 5 745 000 | 5 926 000 | 5 194 000 | 5 356 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 967 000 | 5 800 000 | 5 745 000 | 5 926 000 | 5 194 000 | 5 356 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 192 000 | 174 000 | 140 000 | 151 000 | 124 000 | 120 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 29 000 | 556 000 | 275 000 | 10 000 | 3 000 | 15 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 221 000 | 730 000 | 415 000 | 161 000 | 127 000 | 135 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 188 000 | 6 530 000 | 6 160 000 | 6 087 000 | 5 321 000 | 5 491 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 903 000 | 4 633 000 | 4 642 000 | 5 764 000 | 5 070 000 | 4 966 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 49,2% | 0,4% | -17,5% | 2,5% | 9,4% | |||
| Resultat av driften i % | 44,2% | 0,7% | -61,6% | -0,7% | 21,3% | 4,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 44,4% | 1,0% | -61,1% | 9,1% | 30,5% | 15,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -39,8% | 22,2% | 130,0% | 24,8% | -70,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -39,8% | 22,2% | 130,0% | 24,8% | -70,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 40,9 | 26,0 | 22,0 | 21,4 | 22,9 | 20,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 0,9 | 1,7 | 11,3 | 7,8 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 0,9 | 1,7 | 11,3 | 7,8 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 0,3 | 1,2 | 10,0 | 6,0 | 4,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -363,9% | -40,9% | -32,7% | -5,6% | -5,0% | -10,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -107,2% | -107,3% | -101,5% | -22,1% | -16,1% | -38,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 1,0% | 0,9% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,3 | -3,4 | -4,1 | -18,9 | -21,2 | -10,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,5% | 15,8% | 8,9% | 2,8% | 2,5% | 2,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 439,3% | 125,2% | 123,8% | 102,8% | 102,4% | 107,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
