Nordre Aker Bygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 845 000 | 2 596 000 | 2 837 000 | 4 320 000 | 1 401 000 | 4 089 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 845 000 | 2 596 000 | 2 837 000 | 4 320 000 | 1 401 000 | 4 097 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 251 000 | 753 000 | 952 000 | 1 521 000 | 538 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 1 590 000 | 1 293 000 | 1 056 000 | 2 225 000 | 682 000 | 3 670 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 407 000 | 436 000 | 67 000 | 38 000 | 404 000 | 87 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 72 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 92 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 260 000 | 273 000 | 182 000 | 258 000 | 231 000 | 294 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 580 000 | 2 847 000 | 2 349 000 | 4 134 000 | 1 947 000 | 4 177 000 |
|
|
| Driftsresultat | 265 000 | -251 000 | 488 000 | 186 000 | -546 000 | -80 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 28 000 | 22 000 | 16 000 | 15 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 28 000 | 22 000 | 16 000 | 15 000 | 22 000 | 28 000 |
|
|
| Netto finans | -23 000 | -20 000 | -16 000 | -15 000 | -22 000 | -28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 243 000 | -270 000 | 472 000 | 171 000 | -568 000 | -108 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 243 000 | -270 000 | 472 000 | 171 000 | -568 000 | -108 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 243 000 | -270 000 | 472 000 | 171 000 | -568 000 | -108 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 243 000 | -270 000 | 472 000 | 171 000 | -568 000 | -108 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 104 000 | 177 000 | 139 000 | 231 000 | 323 000 | 416 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 104 000 | 177 000 | 139 000 | 231 000 | 323 000 | 416 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 104 000 | 177 000 | 139 000 | 231 000 | 323 000 | 416 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 000 | 12 000 | 200 000 | 288 000 | 0 | 364 000 |
|
|
| Andre fordringer | 85 000 | 74 000 | 43 000 | 16 000 | 6 000 | 13 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 87 000 | 86 000 | 244 000 | 304 000 | 6 000 | 378 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 588 000 | 668 000 | 453 000 | 143 000 | 5 000 | 260 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 675 000 | 754 000 | 697 000 | 447 000 | 10 000 | 638 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 779 000 | 930 000 | 835 000 | 678 000 | 334 000 | 1 054 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 145 000 | -98 000 | 172 000 | -300 000 | -471 000 | 97 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 145 000 | -98 000 | 172 000 | -300 000 | -471 000 | 97 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 195 000 | -48 000 | 222 000 | -250 000 | -421 000 | 147 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 287 000 | 364 000 | 275 000 | 329 000 | 378 000 | 434 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 287 000 | 364 000 | 275 000 | 329 000 | 378 000 | 434 000 |
|
|
| Konvertible lån | 287 000 | 364 000 | 275 000 | 329 000 | 378 000 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 434 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 125 000 | 448 000 | 221 000 | 208 000 | 58 000 | 113 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 140 000 | 116 000 | 111 000 | 102 000 | 7 000 | 229 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 33 000 | 51 000 | 6 000 | 288 000 | 311 000 | 131 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 298 000 | 615 000 | 338 000 | 598 000 | 376 000 | 473 000 |
|
|
| Sum gjeld | 585 000 | 979 000 | 613 000 | 927 000 | 754 000 | 907 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 779 000 | 930 000 | 835 000 | 678 000 | 334 000 | 1 054 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,7% | -28,1% | 64,5% | 36,8% | -78,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,9% | -9,7% | 17,2% | 4,3% | -39,0% | -2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,5 | 2,9 | 3,8 | 8,5 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,5% | 71,0% | 66,4% | 64,8% | 61,6% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,0% | -9,6% | 17,2% | 4,3% | -39,0% | -2,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 330,6% | -310,3% | -3371,4% | -51,0% | 414,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 330,6% | -310,3% | -3371,4% | -51,0% | 414,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,4 | 6,0 | 42,3 | 113,7 | 3,5 | 47,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,2 | 2,1 | 0,7 | 0,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 1,2 | 2,1 | 0,7 | 0,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 1,1 | 1,3 | 0,2 | 0,0 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,0% | -5,2% | 26,6% | -36,9% | -126,0% | 13,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,1% | -1,8% | 7,8% | -5,8% | -30,0% | 3,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 2,7% | 2,2% | 2,8% | 2,0% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,6% | 0,3% | 2,9% | -7,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | -20,4 | 2,8 | -3,7 | -1,8 | 6,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 38,3% | 66,1% | 40,5% | 88,2% | 112,6% | 44,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,8% | 39,1% | 32,9% | 48,5% | 113,2% | 41,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 357 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
