Nordpolen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 008 000 | 8 994 000 | 8 040 000 | 7 658 000 | 7 407 000 | 7 315 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 245 000 | 19 000 | 1 551 000 | 0 | 0 | 3 904 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 253 000 | 9 014 000 | 9 591 000 | 7 658 000 | 7 407 000 | 11 219 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 723 000 | 728 000 | 733 000 | 733 000 | 726 000 | 183 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 228 000 | 273 000 | 309 000 | 306 000 | 304 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 654 000 | 5 224 000 | 8 774 000 | 3 265 000 | 4 174 000 | 4 563 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 605 000 | 6 225 000 | 9 816 000 | 4 304 000 | 5 204 000 | 4 826 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 648 000 | 2 789 000 | -225 000 | 3 354 000 | 2 203 000 | 6 393 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 4 000 000 | 0 | 5 500 000 | 1 000 000 | 0 | 1 700 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 967 000 | 1 652 000 | 725 000 | 500 000 | 1 334 000 | 1 512 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 190 000 | 425 000 | 5 000 | 3 430 000 | 0 | 477 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 024 000 | 2 518 000 | 6 230 000 | 4 930 000 | 1 334 000 | 3 689 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 200 000 | 5 921 000 | 3 426 000 | 2 175 000 | 2 131 000 | 2 554 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 786 000 | 5 921 000 | 7 330 000 | 2 175 000 | 5 683 000 | 11 457 000 |
|
|
| Netto finans | -10 762 000 | -3 403 000 | -1 100 000 | 2 755 000 | -4 349 000 | -7 768 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -9 114 000 | -614 000 | -1 325 000 | 6 109 000 | -2 147 000 | -1 374 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 543 000 | -333 000 | -1 207 000 | 1 124 000 | -461 000 | 938 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -6 571 000 | -282 000 | -118 000 | 4 985 000 | -1 685 000 | -2 312 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 571 000 | -282 000 | -118 000 | 4 985 000 | -1 685 000 | -2 312 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 571 000 | -282 000 | -118 000 | 4 985 000 | -1 685 000 | -2 312 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 245 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 245 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 90 929 000 | 93 731 000 | 93 678 000 | 92 058 000 | 92 048 000 | 92 084 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 223 000 | 492 000 | 760 000 | 1 028 000 | 1 296 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 90 929 000 | 93 955 000 | 94 169 000 | 92 818 000 | 93 075 000 | 93 379 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 666 000 | 631 000 | 631 000 | 631 000 | 631 000 | 631 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 40 718 000 | 40 968 000 | 29 988 000 | 29 988 000 | 29 888 000 | 23 719 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 3 121 000 | 14 119 000 | 10 813 000 | 8 372 000 | 5 082 000 | 4 814 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 371 000 | 10 001 000 | 13 300 000 | 15 010 000 | 15 010 000 | 15 010 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 18 536 000 | 19 922 000 | 23 549 000 | 24 561 000 | 24 461 000 | 23 517 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 74 412 000 | 85 641 000 | 78 282 000 | 78 562 000 | 75 072 000 | 67 692 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 166 586 000 | 179 596 000 | 172 451 000 | 171 380 000 | 168 147 000 | 161 072 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 160 000 | 71 000 | 16 000 | 11 000 | 133 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 948 000 | 120 000 | 7 595 000 | 1 782 000 | 2 142 000 | 2 189 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 955 000 | 280 000 | 7 667 000 | 1 798 000 | 2 153 000 | 2 322 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 198 000 | 194 000 | 470 000 | 647 000 | 647 000 | 651 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 198 000 | 194 000 | 470 000 | 647 000 | 647 000 | 651 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 043 000 | 6 613 000 | 5 565 000 | 6 754 000 | 5 093 000 | 7 549 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 195 000 | 7 086 000 | 13 701 000 | 9 198 000 | 7 893 000 | 10 522 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 184 782 000 | 186 682 000 | 186 153 000 | 180 578 000 | 176 040 000 | 171 593 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 399 000 | 399 000 | 399 000 | 399 000 | 399 000 | 399 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 73 560 000 | 80 131 000 | 80 412 000 | 80 530 000 | 75 545 000 | 77 230 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 73 560 000 | 80 131 000 | 80 412 000 | 80 530 000 | 75 545 000 | 77 230 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 73 959 000 | 80 530 000 | 80 811 000 | 80 929 000 | 75 944 000 | 77 629 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 1 298 000 | 1 701 000 | 2 908 000 | 3 418 000 | 3 935 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 1 298 000 | 1 701 000 | 2 908 000 | 3 418 000 | 3 935 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 104 952 000 | 99 028 000 | 98 629 000 | 94 227 000 | 95 642 000 | 88 062 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 104 952 000 | 100 326 000 | 100 330 000 | 97 135 000 | 99 060 000 | 91 997 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 104 924 000 | 99 000 000 | 98 601 000 | 94 199 000 | 95 614 000 | 88 034 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 613 000 | 104 000 | 154 000 | 145 000 | 90 000 | 401 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 71 000 | 0 | 1 634 000 | 56 000 | 620 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 71 000 | 87 000 | 85 000 | 90 000 | 99 000 | 68 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 187 000 | 5 565 000 | 4 772 000 | 645 000 | 791 000 | 878 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 871 000 | 5 827 000 | 5 011 000 | 2 514 000 | 1 036 000 | 1 967 000 |
|
|
| Sum gjeld | 110 823 000 | 106 153 000 | 105 341 000 | 99 649 000 | 100 096 000 | 93 964 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 184 782 000 | 186 682 000 | 186 153 000 | 180 578 000 | 176 040 000 | 171 593 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 2,8% | 3,3% | 4,6% | 2,0% | |||
| Resultat av driften i % | 11,6% | 30,9% | -2,3% | 43,8% | 29,7% | 57,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 53,8% | 58,9% | 62,6% | 108,2% | 47,8% | 89,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,8% | -0,8% | -1,6% | 7,8% | -2,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,5% | -0,3% | -0,1% | 6,4% | -2,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,7 | 12,4 | 13,1 | 10,4 | 10,2 | 61,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 1,2 | 2,7 | 3,7 | 7,6 | 5,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,1 | 1,2 | 2,7 | 3,7 | 7,6 | 5,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,1 | 1,1 | 2,7 | 4,9 | 3,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,0% | 43,1% | 43,4% | 44,8% | 43,1% | 45,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 518,9% | 893,4% | 842,6% | 1056,8% | 1025,3% | 691,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,2% | 3,1% | 2,7% | 1,4% | 0,6% | 1,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 56,8% | 53,7% | 53,9% | 53,8% | 56,3% | 53,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 000 | 150 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
