Nordisk Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 199 994 000 | 175 987 000 | 136 704 000 | 131 326 000 | 166 678 000 | 124 272 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 866 000 | 6 066 000 | 1 780 000 | 3 398 000 | 3 387 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 205 859 000 | 182 052 000 | 138 484 000 | 134 725 000 | 170 065 000 | 125 834 000 |
|
|
| Varekostnad | 69 348 000 | 60 504 000 | 62 582 000 | 55 601 000 | 85 938 000 | 57 077 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 85 257 000 | 72 796 000 | 47 966 000 | 44 563 000 | 45 977 000 | 40 966 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 25 051 000 | 16 440 000 | 8 260 000 | 8 683 000 | 9 432 000 | 9 046 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 48 548 000 | 38 057 000 | 24 689 000 | 19 793 000 | 19 723 000 | 19 686 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 228 204 000 | 187 797 000 | 143 497 000 | 128 640 000 | 161 070 000 | 126 775 000 |
|
|
| Driftsresultat | -22 345 000 | -5 745 000 | -5 013 000 | 6 085 000 | 8 995 000 | -941 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 7 830 000 | 0 | 12 821 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 709 000 | 663 000 | 0 | 780 000 | 229 000 | 214 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 154 000 | 251 000 | 619 000 | 12 000 | 23 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 000 | 77 000 | 558 000 | 17 000 | 117 000 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 885 000 | 991 000 | 1 177 000 | 8 639 000 | 369 000 | 13 053 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 297 000 | 2 464 000 | 609 000 | 4 843 000 | 2 853 000 | 2 181 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 755 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 446 000 | 7 508 000 | 5 839 000 | 4 844 000 | 2 853 000 | 2 537 000 |
|
|
| Netto finans | -6 561 000 | -6 517 000 | -4 662 000 | 3 795 000 | -2 484 000 | 10 516 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -28 906 000 | -12 262 000 | -9 675 000 | 9 881 000 | 6 512 000 | 9 574 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -6 352 000 | -4 259 000 | -1 947 000 | 2 190 000 | 1 442 000 | -691 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -22 554 000 | -8 003 000 | -7 728 000 | 7 691 000 | 5 070 000 | 10 265 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -22 554 000 | -8 003 000 | -7 728 000 | 7 691 000 | 5 070 000 | 10 265 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 700 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -22 554 000 | -8 003 000 | -7 728 000 | 7 691 000 | 5 070 000 | 565 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 2 522 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 522 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 164 000 | 164 000 | 0 | 0 | 17 837 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 71 606 000 | 71 608 000 | 30 760 000 | 29 485 000 | 12 791 000 | 26 400 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 477 000 | 2 511 000 | 2 656 000 | 3 998 000 | 4 992 000 | 6 610 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 74 247 000 | 74 282 000 | 33 416 000 | 33 482 000 | 35 620 000 | 33 010 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 69 565 000 | 70 320 000 | 70 320 000 | 24 809 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 14 647 000 | 18 919 000 | 19 478 000 | 13 663 000 | 7 689 000 | 3 094 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 16 000 | 16 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 647 000 | 18 935 000 | 89 059 000 | 84 062 000 | 78 009 000 | 27 902 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 91 416 000 | 93 217 000 | 122 475 000 | 117 544 000 | 113 629 000 | 60 912 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 8 050 000 | 4 793 000 | 3 048 000 | 8 186 000 | 1 407 000 | 2 416 000 |
|
|
| Sum varelager | 8 050 000 | 4 793 000 | 3 048 000 | 8 186 000 | 1 407 000 | 2 416 000 |
|
|
| Kundefordringer | 40 231 000 | 64 456 000 | 26 380 000 | 20 270 000 | 43 301 000 | 16 229 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 086 000 | 16 556 000 | 4 978 000 | 1 166 000 | 1 111 000 | 2 813 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 36 964 000 | 37 004 000 | 40 142 000 | 10 363 000 | 1 995 000 | 12 821 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 086 000 | 0 |
|
|
| Sum fordringer | 98 281 000 | 118 016 000 | 71 500 000 | 31 799 000 | 56 493 000 | 31 862 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 181 000 | 2 738 000 | 1 558 000 | 10 246 000 | 4 107 000 | 19 492 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 109 513 000 | 125 548 000 | 76 106 000 | 50 232 000 | 62 007 000 | 53 770 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 200 929 000 | 218 765 000 | 198 582 000 | 167 776 000 | 175 636 000 | 114 682 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 536 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 844 000 | 6 844 000 | 6 844 000 | 6 844 000 | 6 844 000 | 6 844 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 46 582 000 | 35 222 000 | 37 754 000 | 13 380 000 | 13 380 000 | 13 380 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -17 007 000 | 5 547 000 | 14 624 000 | 22 352 000 | 14 662 000 | 9 592 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -17 007 000 | 5 547 000 | 14 624 000 | 22 352 000 | 14 662 000 | 9 592 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 29 575 000 | 40 770 000 | 52 379 000 | 35 732 000 | 28 042 000 | 22 972 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 12 982 000 | 16 130 000 | 8 451 000 | 5 512 000 | 3 322 000 | 4 493 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 57 048 000 | 52 529 000 | 17 712 000 | 13 258 000 | 13 061 000 | 9 374 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 70 030 000 | 68 659 000 | 26 163 000 | 18 770 000 | 16 383 000 | 13 867 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 56 570 000 | 56 570 000 | 86 570 000 | 81 570 000 | 73 952 000 | 36 570 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 56 594 000 | 56 570 000 | 89 016 000 | 88 461 000 | 85 072 000 | 47 797 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 126 624 000 | 125 229 000 | 115 179 000 | 107 231 000 | 101 455 000 | 61 664 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 2 446 000 | 0 | 11 120 000 | 11 227 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 214 000 | 9 831 000 | 10 239 000 | 9 702 000 | 18 603 000 | 7 711 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 982 000 | 4 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 051 000 | 9 040 000 | 4 010 000 | 3 985 000 | 5 073 000 | 4 123 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 700 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 3 707 000 | 15 415 000 | 9 782 000 | 4 349 000 | 8 880 000 | 1 121 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 14 758 000 | 18 481 000 | 6 993 000 | 6 778 000 | 12 601 000 | 7 388 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 44 730 000 | 52 767 000 | 31 024 000 | 24 814 000 | 46 139 000 | 30 047 000 |
|
|
| Sum gjeld | 171 354 000 | 177 996 000 | 146 203 000 | 132 045 000 | 147 594 000 | 91 711 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 200 929 000 | 218 765 000 | 198 582 000 | 167 776 000 | 175 636 000 | 114 682 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,2% | -2,3% | -2,1% | 8,6% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | -10,9% | -3,2% | -3,6% | 4,5% | 5,3% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,3% | 65,6% | 54,2% | 57,7% | 48,4% | 54,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -10,4% | -2,6% | -2,8% | 10,9% | 5,5% | 9,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -82,2% | -26,3% | -22,0% | 31,0% | 25,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -64,1% | -17,2% | -17,5% | 24,1% | 19,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,5 | 2,9 | 3,0 | 3,7 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,4 | 2,5 | 2,0 | 1,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,3 | 2,4 | 1,7 | 1,3 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,1 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,6 | 12,6 | 20,5 | 6,8 | 61,1 | 23,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 33,3 | 23,3 | 32,3 | 31,1 | 8,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,7% | 18,6% | 26,4% | 21,3% | 16,0% | 20,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,4% | 22,4% | 37,8% | 26,5% | 16,5% | 18,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 1,5% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 804,8% | 1518,5% | 1479,1% | 310,5% | 1127,8% | 982,0% | ||
| Gjeldsgrad | 5,8 | 4,4 | 2,8 | 3,7 | 5,3 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,3% | 24,1% | 15,6% | 14,8% | 26,3% | 26,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 63,0% | 57,2% | 58,0% | 63,9% | 57,8% | 53,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 522 000 | 0 | 1 305 000 | 1 205 000 | 1 097 000 | 1 307 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
