Nordisk Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 242 124 000 | 245 680 000 | 114 814 000 | 111 755 000 | 109 166 000 | 129 620 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 276 000 | 6 260 000 | 2 970 000 | 2 465 000 | 4 547 000 | 3 473 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 250 401 000 | 251 940 000 | 117 784 000 | 114 220 000 | 113 713 000 | 133 093 000 |
|
|
| Varekostnad | 86 180 000 | 97 102 000 | 40 634 000 | 38 889 000 | 34 645 000 | 46 083 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 85 937 000 | 71 491 000 | 41 554 000 | 40 657 000 | 38 103 000 | 38 052 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 248 000 | 16 075 000 | 11 728 000 | 9 852 000 | 8 090 000 | 6 867 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 44 460 000 | 49 568 000 | 20 212 000 | 20 193 000 | 18 597 000 | 20 512 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 235 825 000 | 234 236 000 | 114 128 000 | 109 591 000 | 99 435 000 | 111 514 000 |
|
|
| Driftsresultat | 14 576 000 | 17 704 000 | 3 656 000 | 4 629 000 | 14 278 000 | 21 579 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 53 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 52 000 | 73 000 | 30 000 | 76 000 | 182 000 | 418 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 168 000 | 45 000 | 1 344 000 | 609 000 | 631 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 114 000 | 241 000 | 75 000 | 1 420 000 | 791 000 | 1 049 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 239 000 | 2 272 000 | 949 000 | 567 000 | 1 122 000 | 1 893 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 53 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 707 000 | 3 377 000 | 1 046 000 | 1 161 000 | 4 024 000 | 3 210 000 |
|
|
| Netto finans | -3 593 000 | -3 136 000 | -971 000 | 259 000 | -3 233 000 | -2 161 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 983 000 | 14 569 000 | 2 685 000 | 4 888 000 | 11 045 000 | 19 418 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 835 000 | 3 387 000 | 409 000 | 1 146 000 | 2 187 000 | 5 341 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 8 148 000 | 11 181 000 | 2 276 000 | 3 742 000 | 8 858 000 | 14 077 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 298 000 | 10 424 000 | 2 276 000 | 3 234 000 | 7 997 000 | 13 414 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 5 042 000 | 6 723 000 | 0 | 0 | 511 000 | 1 022 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 042 000 | 6 723 000 | 0 | 0 | 511 000 | 1 022 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 62 743 000 | 47 283 000 | 33 597 000 | 31 088 000 | 28 720 000 | 18 578 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 12 761 000 | 15 928 000 | 10 771 000 | 10 653 000 | 6 096 000 | 6 000 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 75 503 000 | 63 211 000 | 44 367 000 | 41 741 000 | 34 816 000 | 24 578 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 3 000 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 55 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 248 000 | 0 | 28 000 | 159 000 | 868 000 | 1 184 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 248 000 | 3 002 000 | 1 030 000 | 161 000 | 870 000 | 1 239 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 80 794 000 | 72 936 000 | 45 397 000 | 41 902 000 | 36 196 000 | 26 839 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 795 000 | 7 827 000 | 4 870 000 | 4 691 000 | 6 910 000 | 2 223 000 |
|
|
| Sum varelager | 7 795 000 | 7 827 000 | 4 870 000 | 4 691 000 | 6 910 000 | 2 223 000 |
|
|
| Kundefordringer | 31 211 000 | 57 064 000 | 23 996 000 | 24 430 000 | 29 331 000 | 24 892 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 444 000 | 6 323 000 | 5 527 000 | 1 391 000 | 4 439 000 | 2 934 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 655 000 | 63 386 000 | 29 524 000 | 25 820 000 | 33 770 000 | 27 826 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 32 599 000 | 9 390 000 | 12 192 000 | 13 050 000 | 7 972 000 | 25 502 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 79 048 000 | 80 603 000 | 46 586 000 | 43 561 000 | 48 653 000 | 55 550 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 159 842 000 | 153 539 000 | 91 983 000 | 85 463 000 | 84 849 000 | 82 389 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 536 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 844 000 | 6 844 000 | 6 844 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 13 380 000 | 13 380 000 | 13 380 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -87 000 | 2 316 000 | 889 000 | 6 581 000 | 3 347 000 | 2 850 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 475 000 | 604 000 | 0 | 1 612 000 | 1 104 000 | 992 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -87 000 | 2 316 000 | 889 000 | 6 581 000 | 3 347 000 | 2 850 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 475 000 | 604 000 | 0 | 1 612 000 | 1 104 000 | 992 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 13 768 000 | 16 300 000 | 14 269 000 | 14 193 000 | 10 451 000 | 9 842 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 9 178 000 | 9 502 000 | 7 244 000 | 7 335 000 | 12 694 000 | 12 041 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 21 324 000 | 4 163 000 | 5 323 000 | 5 961 000 | 5 849 000 | 5 333 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 30 502 000 | 13 665 000 | 12 567 000 | 13 296 000 | 18 543 000 | 17 374 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 14 625 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 36 570 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 67 433 000 | 60 770 000 | 33 532 000 | 28 615 000 | 28 670 000 | 24 703 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 97 935 000 | 74 435 000 | 46 099 000 | 41 911 000 | 47 213 000 | 42 077 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 30 863 000 | 73 395 000 | 33 532 000 | 28 615 000 | 28 670 000 | 24 703 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 12 231 000 | 16 352 000 | 19 282 000 | 12 189 000 | 6 727 000 | 4 044 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 159 000 | 0 | 501 000 | 6 505 000 | 1 533 000 | 205 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 477 000 | 8 867 000 | 3 166 000 | 4 840 000 | 3 684 000 | 6 332 000 |
|
|
| Utbytte | 10 679 000 | 9 692 000 | 2 200 000 | 0 | 8 250 000 | 13 100 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 121 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 12 472 000 | 13 269 000 | 6 467 000 | 5 824 000 | 6 990 000 | 6 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 48 139 000 | 62 805 000 | 31 616 000 | 29 358 000 | 27 184 000 | 30 470 000 |
|
|
| Sum gjeld | 146 074 000 | 137 240 000 | 77 715 000 | 71 269 000 | 74 397 000 | 72 547 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 159 842 000 | 153 539 000 | 91 983 000 | 85 463 000 | 84 849 000 | 82 389 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,4% | 14,6% | 4,2% | 7,1% | 18,0% | |||
| Resultat av driften i % | 5,8% | 7,0% | 3,1% | 4,1% | 12,6% | 16,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 2,1 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,4% | 60,5% | 64,6% | 65,2% | 68,3% | 64,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,9% | 7,1% | 3,2% | 5,3% | 13,3% | 17,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 73,1% | 95,3% | 18,9% | 39,7% | 108,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 48,5% | 68,2% | 16,0% | 26,2% | 78,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,5 | 2,8 | 2,8 | 3,0 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,5 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,1 | 12,4 | 8,3 | 8,3 | 5,0 | 20,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 32,6 | 23,5 | 42,4 | 53,7 | 47,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,6% | 10,6% | 15,5% | 16,6% | 12,3% | 11,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,5% | 6,5% | 12,1% | 12,4% | 9,2% | 7,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,8% | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 396,5% | 227,4% | 307,4% | 302,7% | 310,7% | 1128,2% | ||
| Gjeldsgrad | 10,6 | 8,4 | 5,4 | 5,0 | 7,1 | 7,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,1% | 40,9% | 34,4% | 34,4% | 32,0% | 37,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,3% | 48,5% | 50,1% | 49,0% | 55,6% | 51,1% | ||
| Lederlønninger | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | 2014 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 307 000 | 0 | 0 | 930 000 | 1 768 000 | 1 722 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
