Nordic Outdoor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 83 221 000 | 92 356 000 | 115 073 000 | 98 694 000 | 69 818 000 | 87 460 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 91 000 | 41 000 | 3 000 | 304 000 | 602 000 | 534 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 83 312 000 | 92 398 000 | 115 076 000 | 98 998 000 | 70 420 000 | 87 994 000 |
|
|
| Varekostnad | 44 803 000 | 47 754 000 | 61 367 000 | 54 021 000 | 38 719 000 | 47 025 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 758 000 | 18 952 000 | 21 856 000 | 17 886 000 | 18 926 000 | 19 926 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 337 000 | 2 607 000 | 2 799 000 | 3 524 000 | 3 338 000 | 2 980 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 15 869 000 | 16 409 000 | 15 984 000 | 17 210 000 | 16 972 000 | 18 573 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 80 767 000 | 85 722 000 | 102 006 000 | 92 641 000 | 77 955 000 | 88 504 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 545 000 | 6 676 000 | 13 070 000 | 6 357 000 | -7 535 000 | -510 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 87 000 | 84 000 | 36 000 | 76 000 | 183 000 | 77 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 9 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 87 000 | 84 000 | 36 000 | 76 000 | 194 000 | 86 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 765 000 | 1 330 000 | 710 000 | 1 249 000 | 1 553 000 | 1 330 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 867 000 | 1 501 000 | 864 000 | 1 890 000 | 1 759 000 | 1 544 000 |
|
|
| Netto finans | -2 780 000 | -1 417 000 | -828 000 | -1 814 000 | -1 565 000 | -1 458 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -235 000 | 5 259 000 | 12 241 000 | 4 543 000 | -9 100 000 | -1 968 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 208 000 | 1 410 000 | 3 013 000 | -2 127 000 | 1 715 000 | 190 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -443 000 | 3 850 000 | 9 228 000 | 6 670 000 | -10 815 000 | -2 158 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -443 000 | 3 850 000 | 9 228 000 | 6 670 000 | -10 815 000 | -2 158 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 3 850 000 | 0 | 0 | 0 | -2 158 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 908 000 | 1 815 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 9 446 000 | 10 244 000 | 11 042 000 | 11 840 000 | 25 728 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 4 517 000 | 4 857 000 | 6 398 000 | 9 544 000 | 7 549 000 | 9 397 000 |
|
|
| Goodwill | 17 136 000 | 9 350 000 | 10 285 000 | 11 220 000 | 12 155 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 21 653 000 | 23 653 000 | 26 928 000 | 31 806 000 | 32 452 000 | 36 940 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 609 000 | 1 504 000 | 1 742 000 | 2 650 000 | 2 308 000 | 1 618 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 609 000 | 1 504 000 | 1 742 000 | 2 650 000 | 2 308 000 | 1 618 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 44 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 262 000 | 25 157 000 | 28 714 000 | 34 500 000 | 34 804 000 | 38 602 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 52 648 000 | 68 078 000 | 36 055 000 | 23 731 000 | 34 321 000 | 31 747 000 |
|
|
| Sum varelager | 52 648 000 | 68 078 000 | 36 055 000 | 23 731 000 | 34 321 000 | 31 747 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 075 000 | 3 709 000 | 2 379 000 | 1 755 000 | 2 294 000 | 3 767 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 783 000 | 1 831 000 | 677 000 | 401 000 | 790 000 | 515 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 858 000 | 5 540 000 | 3 055 000 | 2 156 000 | 3 084 000 | 4 282 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 674 000 | 615 000 | 696 000 | 676 000 | 4 685 000 | 5 280 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 61 180 000 | 74 233 000 | 39 806 000 | 26 563 000 | 42 090 000 | 41 309 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 84 442 000 | 99 390 000 | 68 520 000 | 61 063 000 | 76 894 000 | 79 911 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 36 423 000 | 36 423 000 | 36 423 000 | 36 423 000 | 36 423 000 | 36 423 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 593 000 | 5 593 000 | 5 593 000 | 5 593 000 | 5 593 000 | 5 593 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 42 016 000 | 42 017 000 | 42 017 000 | 42 017 000 | 42 016 000 | 42 016 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 182 000 | 2 624 000 | -1 226 000 | -10 453 000 | -17 124 000 | -6 309 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 182 000 | 2 624 000 | -1 226 000 | -10 453 000 | -17 124 000 | -6 309 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 44 198 000 | 44 641 000 | 40 790 000 | 31 563 000 | 24 892 000 | 35 707 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 721 000 | 1 854 000 | 1 986 000 | 2 119 000 | 2 251 000 | 2 383 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 721 000 | 1 854 000 | 1 986 000 | 2 119 000 | 2 251 000 | 2 383 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 29 841 000 | 36 012 000 | 2 623 000 | 5 213 000 | 25 014 000 | 27 095 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 387 000 | 2 675 000 | 10 215 000 | 14 255 000 | 9 545 000 | 7 877 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 108 000 | 4 529 000 | 12 201 000 | 16 374 000 | 11 796 000 | 10 260 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 30 228 000 | 38 687 000 | 12 838 000 | 19 468 000 | 34 559 000 | 34 972 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 200 000 | 8 510 000 | 5 207 000 | 3 672 000 | 4 774 000 | 3 469 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 571 000 | 1 091 000 | 1 637 000 | 1 417 000 | 3 041 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 050 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 524 000 | 4 607 000 | 6 062 000 | 2 824 000 | 2 327 000 | 3 380 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 38 136 000 | 50 220 000 | 15 529 000 | 13 126 000 | 40 206 000 | 33 944 000 |
|
|
| Sum gjeld | 40 244 000 | 54 749 000 | 27 730 000 | 29 500 000 | 52 002 000 | 44 204 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 84 442 000 | 99 390 000 | 68 520 000 | 61 063 000 | 76 894 000 | 79 911 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,9% | 8,1% | 20,2% | 9,3% | -9,4% | |||
| Resultat av driften i % | 3,1% | 7,2% | 11,4% | 6,4% | -10,7% | -0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 1,1 | 1,8 | 1,4 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,2% | 48,3% | 46,7% | 45,3% | 44,5% | 46,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,2% | 7,3% | 11,4% | 6,5% | -10,4% | -0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,5% | 12,3% | 33,8% | 16,1% | -30,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,0% | 9,0% | 25,5% | 23,6% | -35,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,7 | 4,9 | 5,3 | 5,5 | 3,7 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,5 | 2,6 | 2,0 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 0,7 | 1,7 | 2,3 | 1,1 | 1,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 485,0 | 392,5 | 175,4 | 193,4 | 307,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,3% | 44,9% | 59,5% | 51,7% | 32,4% | 44,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 53,1% | 48,3% | 35,4% | 31,9% | 35,3% | 40,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 19,1% | 12,1% | 2,3% | 1,8% | 4,4% | 4,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,7% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 43,8% | 35,3% | 67,3% | 56,6% | 5,5% | 23,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,2 | 0,7 | 0,9 | 2,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,2% | 50,5% | 22,7% | 21,5% | 52,3% | 42,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 4,6% | 17,8% | 26,8% | 15,3% | 12,8% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 219 000 | 0 | 1 144 000 | 1 145 000 | 1 303 000 | 1 291 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
