Nordic-Hotellene AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 260 708 000 | 221 404 000 | 0 | 159 795 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 60 684 000 | 208 969 000 | 0 | 180 339 000 | 186 679 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 260 708 000 | 282 088 000 | 208 969 000 | 159 795 000 | 180 339 000 | 186 679 000 |
|
|
| Varekostnad | 12 408 000 | 11 762 000 | 13 121 000 | 13 481 000 | 16 613 000 | 25 856 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 59 369 000 | 55 218 000 | 51 299 000 | 36 632 000 | 34 492 000 | 50 607 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 32 342 000 | 33 836 000 | 26 116 000 | 26 401 000 | 26 391 000 | 22 902 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 75 360 000 | 74 977 000 | 56 557 000 | 48 490 000 | 51 815 000 | 54 715 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 179 479 000 | 175 793 000 | 147 093 000 | 125 004 000 | 129 311 000 | 154 080 000 |
|
|
| Driftsresultat | 81 229 000 | 106 295 000 | 61 876 000 | 34 791 000 | 51 028 000 | 32 599 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 2 753 000 | 4 338 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 280 000 | 868 000 | 356 000 | 50 000 | 125 000 | 364 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 21 973 000 | 17 955 000 | 4 403 000 | 885 000 | 1 169 000 | 9 708 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 006 000 | 23 161 000 | 4 759 000 | 935 000 | 1 294 000 | 10 072 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 56 829 000 | 51 401 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 57 524 000 | 52 165 000 | 21 597 000 | 19 718 000 | 22 398 000 | 24 167 000 |
|
|
| Netto finans | -31 518 000 | -29 004 000 | -16 838 000 | -18 783 000 | -21 104 000 | -14 095 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 49 710 000 | 77 291 000 | 45 038 000 | 16 008 000 | 29 924 000 | 18 504 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 519 000 | 2 950 000 | 10 416 000 | 4 241 000 | 2 069 000 | 2 872 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 39 191 000 | 74 341 000 | 34 622 000 | 11 768 000 | 27 855 000 | 15 632 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 39 191 000 | 74 341 000 | 34 622 000 | 11 768 000 | 27 855 000 | 15 632 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 18 000 000 | 18 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 191 000 | 56 341 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 983 277 000 | 885 629 000 | 847 203 000 | 718 268 000 | 589 003 000 | 568 992 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 28 068 000 | 29 886 000 | 22 264 000 | 21 239 000 | 25 820 000 | 22 700 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 011 345 000 | 915 515 000 | 869 467 000 | 739 508 000 | 614 823 000 | 591 692 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 17 363 000 | 14 610 000 | 28 271 000 | 18 796 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 23 020 000 | 23 000 000 | 0 | 0 | 0 | 15 500 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 617 000 | 8 567 000 | 13 735 000 | 14 177 000 | 14 490 000 | 12 716 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 801 000 | 5 552 000 | 12 943 000 | 14 012 000 | 6 036 000 | 6 595 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 53 801 000 | 51 729 000 | 54 948 000 | 46 985 000 | 30 527 000 | 34 811 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 065 147 000 | 967 244 000 | 924 416 000 | 786 492 000 | 645 349 000 | 626 503 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 148 000 | 1 002 000 | 1 180 000 | 1 236 000 | 867 000 | 1 491 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 148 000 | 1 002 000 | 1 180 000 | 1 236 000 | 867 000 | 1 491 000 |
|
|
| Kundefordringer | 24 369 000 | 28 826 000 | 30 396 000 | 21 227 000 | 18 052 000 | 17 603 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 214 000 | 22 659 000 | 13 399 000 | 18 194 000 | 9 123 000 | 4 677 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 583 000 | 51 485 000 | 43 795 000 | 39 422 000 | 27 176 000 | 22 280 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 29 905 000 | 27 732 000 | 0 | 16 561 000 | 14 151 000 | 16 258 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 16 561 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 29 905 000 | 27 732 000 | 16 561 000 | 16 561 000 | 14 151 000 | 16 258 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 208 484 000 | 210 004 000 | 188 524 000 | 92 209 000 | 101 437 000 | 77 854 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 272 121 000 | 290 224 000 | 250 060 000 | 149 428 000 | 143 631 000 | 117 882 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 337 268 000 | 1 257 468 000 | 1 174 476 000 | 935 920 000 | 788 980 000 | 744 386 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 810 000 | 810 000 | 800 000 | 712 000 | 712 000 | 712 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 214 000 | 4 214 000 | 0 | 4 214 000 | 4 214 000 | 4 214 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 024 000 | 5 024 000 | 5 014 000 | 4 926 000 | 4 926 000 | 4 926 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 215 766 000 | 194 575 000 | 132 972 000 | 116 350 000 | 110 582 000 | 102 668 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 215 766 000 | 194 575 000 | 132 972 000 | 116 350 000 | 110 582 000 | 102 668 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 220 789 000 | 199 598 000 | 137 986 000 | 121 276 000 | 115 508 000 | 107 593 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 19 010 000 | 16 596 000 | 16 400 000 | 12 554 000 | 10 768 000 | 9 528 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 19 010 000 | 16 596 000 | 16 400 000 | 12 554 000 | 10 768 000 | 9 528 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 106 852 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 012 177 000 | 932 777 000 | 931 945 000 | 616 547 000 | 619 497 000 | 577 161 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 031 187 000 | 949 373 000 | 948 345 000 | 629 101 000 | 630 265 000 | 586 689 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 012 177 000 | 932 777 000 | 931 945 000 | 723 399 000 | 619 497 000 | 577 161 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 771 000 | 36 106 000 | 19 423 000 | 36 304 000 | 7 590 000 | 8 756 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 286 000 | 3 992 000 | 6 570 000 | 2 454 000 | 2 336 000 | 1 630 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 374 000 | 7 020 000 | 6 755 000 | 5 863 000 | 3 016 000 | 6 769 000 |
|
|
| Utbytte | 18 000 000 | 18 000 000 | 18 000 000 | 6 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 41 860 000 | 43 378 000 | 37 398 000 | 28 070 000 | 25 266 000 | 27 948 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 85 291 000 | 108 496 000 | 88 146 000 | 185 543 000 | 43 208 000 | 50 103 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 116 478 000 | 1 057 869 000 | 1 036 491 000 | 814 644 000 | 673 473 000 | 636 792 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 337 268 000 | 1 257 468 000 | 1 174 476 000 | 935 920 000 | 788 980 000 | 744 386 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,3% | 10,6% | 6,3% | 4,1% | 6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 31,2% | 37,7% | 29,6% | 21,8% | 28,3% | 17,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 95,2% | 94,7% | 91,6% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 41,1% | 45,9% | 31,9% | 22,4% | 29,0% | 22,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,6% | 45,8% | 34,7% | 13,5% | 26,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,6% | 44,0% | 26,7% | 9,9% | 25,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,4 | 5,1 | 4,1 | 4,4 | 5,2 | 3,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 2,7 | 2,8 | 0,8 | 3,3 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 2,7 | 2,8 | 0,8 | 3,3 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,4 | 1,9 | 2,1 | 0,5 | 2,3 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,8 | 11,7 | 11,1 | 10,9 | 19,2 | 17,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 31,2 | 33,4 | 33,1 | 28,1 | 25,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,5% | 15,9% | 11,7% | 13,0% | 14,6% | 14,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 84,7% | 70,8% | 66,0% | 75,9% | 64,1% | 57,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 16274,3% | 18136,4% | 13721,6% | -2921,9% | 11582,9% | 4545,9% | ||
| Gjeldsgrad | 5,1 | 5,3 | 7,5 | 6,7 | 5,8 | 5,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,4% | 8,6% | 7,5% | 19,8% | 5,5% | 6,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 77,1% | 75,5% | 80,7% | 67,2% | 79,9% | 78,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
