Nordhealth AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 467 272 000 | 377 968 000 | 285 040 000 | 187 655 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 65 285 000 | 43 891 000 | 30 932 000 | 18 974 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 532 557 000 | 421 859 000 | 315 972 000 | 206 630 000 |
|
|
| Varekostnad | 77 293 000 | 59 074 000 | 48 287 000 | 36 201 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 271 568 000 | 256 929 000 | 224 821 000 | 102 374 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 125 711 000 | 115 829 000 | 87 918 000 | 43 051 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 147 798 000 | 120 113 000 | 103 223 000 | 70 309 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 622 370 000 | 551 945 000 | 464 250 000 | 251 937 000 |
|
|
| Driftsresultat | -89 813 000 | -130 086 000 | -148 278 000 | -45 307 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 17 262 000 | 12 920 000 | 21 032 000 | 7 703 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 262 000 | 12 920 000 | 21 032 000 | 7 703 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 441 000 | 91 000 | 171 000 | 416 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 603 000 | 6 283 000 | 15 496 000 | 9 614 000 |
|
|
| Netto finans | 12 659 000 | 6 637 000 | 5 536 000 | -1 911 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -77 154 000 | -123 449 000 | -142 742 000 | -47 218 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 12 043 000 | 3 724 000 | 1 373 000 | 863 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -89 197 000 | -127 173 000 | -144 116 000 | -48 082 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -89 197 000 | -127 173 000 | -144 116 000 | -48 082 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 127 173 000 | -47 792 000 | -48 082 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 154 226 000 | 142 573 000 | 103 849 000 | 46 303 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 976 000 | 6 249 000 | 5 909 000 | 457 000 |
|
|
| Goodwill | 481 454 000 | 561 028 000 | 584 355 000 | 437 733 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 636 658 000 | 709 851 000 | 694 114 000 | 484 494 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 3 452 000 | 5 689 000 | 7 404 000 | 7 774 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 452 000 | 5 689 000 | 7 404 000 | 7 774 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 474 000 | 8 225 000 | 8 425 000 | 1 941 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 383 000 | 2 239 000 | 646 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 858 000 | 10 464 000 | 9 071 000 | 1 941 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 647 969 000 | 726 005 000 | 710 590 000 | 494 210 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 67 168 000 | 55 932 000 | 40 761 000 | 24 727 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 215 000 | 15 068 000 | 13 324 000 | 14 228 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 88 383 000 | 71 001 000 | 54 086 000 | 38 955 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 180 487 000 | 195 570 000 | 239 257 000 | 472 166 000 |
|
|
| Sum investeringer | 180 487 000 | 195 570 000 | 239 257 000 | 472 166 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 47 603 000 | 57 714 000 | 156 723 000 | 266 380 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 316 474 000 | 324 286 000 | 450 068 000 | 777 502 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 964 444 000 | 1 050 291 000 | 1 160 658 000 | 1 271 713 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 90 080 000 | 88 525 000 | 79 281 000 | 79 568 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 271 758 000 | 1 249 802 000 | 1 105 167 000 | 1 106 641 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 361 839 000 | 1 338 328 000 | 1 184 449 000 | 1 186 209 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -505 878 000 | -392 785 000 | -188 080 000 | -22 450 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -505 878 000 | -392 785 000 | -188 080 000 | -22 450 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 855 960 000 | 945 543 000 | 996 368 000 | 1 163 758 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 252 000 | 254 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 708 000 | 1 553 000 | 2 727 000 | 7 886 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 708 000 | 1 553 000 | 2 727 000 | 7 886 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 252 000 | 508 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 17 490 000 | 8 869 000 | 10 722 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 105 774 000 | 85 704 000 | 152 450 000 | 89 091 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 105 774 000 | 103 194 000 | 161 572 000 | 100 067 000 |
|
|
| Sum gjeld | 108 482 000 | 104 747 000 | 164 299 000 | 107 953 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 964 444 000 | 1 050 291 000 | 1 160 668 000 | 1 271 713 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -7,2% | -10,6% | -10,5% | |||
| Resultat av driften i % | -16,9% | -30,8% | -46,9% | -21,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,5% | 84,4% | 83,1% | 80,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -13,6% | -27,8% | -40,3% | -18,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,6% | -12,7% | -13,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -9,9% | -13,1% | -13,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 1,6 | 1,4 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 3,1 | 2,8 | 7,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 3,1 | 2,8 | 7,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,6 | 1,0 | 2,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 88,8% | 90,0% | 85,8% | 91,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 160,7% | 224,1% | 315,3% | 563,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 40,1% | 67,5% | 60,3% | 13,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,0% | 9,8% | 13,9% | 7,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,1% | 0,2% | 0,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 359 000 | 1 690 000 | 1 495 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
