Nordhagen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 6 520 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 6 520 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 64 000 | 90 000 | 61 000 | 58 000 | 68 000 | 45 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 64 000 | 90 000 | 61 000 | 58 000 | 68 000 | 45 000 |
|
|
| Driftsresultat | -64 000 | 6 430 000 | -61 000 | -58 000 | -68 000 | -45 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 288 000 | 8 000 | 66 000 | 96 000 | 88 000 | 138 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 97 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 288 000 | 8 000 | 66 000 | 96 000 | 88 000 | 235 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 8 000 | 0 | 54 000 | 79 000 | 53 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 202 000 | -35 000 | 39 000 | -23 000 | 330 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 210 000 | -25 000 | 93 000 | 89 000 | 383 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 78 000 | 33 000 | -27 000 | 7 000 | -295 000 | 234 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 000 | 6 463 000 | -87 000 | -50 000 | -362 000 | 189 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 49 000 | 1 422 000 | -16 000 | -9 000 | -7 000 | 21 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -35 000 | 5 041 000 | -71 000 | -42 000 | -355 000 | 168 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -35 000 | 5 041 000 | -71 000 | -42 000 | -355 000 | 168 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 600 000 | 400 000 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -635 000 | 4 641 000 | -71 000 | -1 042 000 | -355 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 1 423 000 | 1 423 000 | 1 423 000 | 1 423 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 1 423 000 | 1 423 000 | 1 423 000 | 1 423 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 39 000 | 53 000 | 53 000 | 360 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 111 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 366 000 | 48 000 | 9 000 | 9 000 | 37 000 | 59 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 1 000 | 5 524 000 | 6 889 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 366 000 | 48 000 | 50 000 | 5 586 000 | 6 978 000 | 2 530 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 366 000 | 48 000 | 1 472 000 | 7 008 000 | 8 401 000 | 3 953 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 580 000 | 8 899 000 | 1 577 000 | 2 526 000 | 1 426 000 | 682 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 580 000 | 8 899 000 | 1 577 000 | 2 526 000 | 1 426 000 | 682 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 946 000 | 8 948 000 | 3 050 000 | 9 534 000 | 9 827 000 | 4 635 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 114 000 | 114 000 | 114 000 | 114 000 | 114 000 | 114 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 447 000 | 7 082 000 | 2 441 000 | 2 512 000 | 3 554 000 | 3 909 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 447 000 | 7 082 000 | 2 441 000 | 2 512 000 | 3 554 000 | 3 909 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 561 000 | 7 196 000 | 2 555 000 | 2 626 000 | 3 668 000 | 4 023 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 069 000 | 1 336 000 | 230 000 | 295 000 | 368 000 | 460 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 069 000 | 1 336 000 | 230 000 | 295 000 | 368 000 | 460 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 5 200 000 | 5 200 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 069 000 | 1 336 000 | 230 000 | 5 495 000 | 5 568 000 | 460 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 5 200 000 | 5 200 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 18 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 316 000 | 316 000 | 48 000 | 65 000 | 85 000 | 136 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 100 000 | 199 000 | 1 347 000 | 504 000 | 16 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 316 000 | 416 000 | 265 000 | 1 414 000 | 591 000 | 152 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 385 000 | 1 752 000 | 495 000 | 6 909 000 | 6 159 000 | 612 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 946 000 | 8 948 000 | 3 050 000 | 9 534 000 | 9 827 000 | 4 635 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,7% | 107,3% | 0,1% | 0,4% | 0,3% | |||
| Resultat av driften i % | 98,6% | |||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 1,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 98,7% | |||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,2% | 132,6% | -3,4% | -1,6% | -9,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,5% | 103,4% | -2,7% | -1,3% | -9,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 24,0 | 21,4 | 6,0 | 1,8 | 2,4 | 4,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 24,0 | 21,4 | 6,0 | 1,8 | 2,4 | 4,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 24,0 | 21,4 | 6,0 | 1,8 | 2,4 | 4,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,6% | 80,4% | 83,8% | 27,5% | 37,3% | 86,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 110,4% | |||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 2,2% | 1,3% | 1,1% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 2,6 | 1,7 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,0% | 4,6% | 8,7% | 14,8% | 6,0% | 3,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,5% | 14,9% | 7,5% | 57,6% | 56,7% | 9,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
