Nordavind - Strikkefabrikken AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 249 000 | 160 000 | 244 000 | 113 000 | 180 000 | 192 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 249 000 | 160 000 | 244 000 | 113 000 | 172 000 | 200 000 |
|
|
| Varekostnad | 102 000 | 50 000 | 105 000 | 14 000 | 97 000 | 58 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -65 000 | -9 000 | -82 000 | -92 000 | 35 000 | 28 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 15 000 | 190 000 | 193 000 | -20 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 16 000 | 60 000 | 60 000 | 56 000 | 56 000 | 56 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 156 000 | 189 000 | 160 000 | 127 000 | 153 000 | 150 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 224 000 | 480 000 | 436 000 | 85 000 | 343 000 | 295 000 |
|
|
| Driftsresultat | 25 000 | -320 000 | -192 000 | 28 000 | -171 000 | -95 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 79 000 | 80 000 | 53 000 | 69 000 | 65 000 | 70 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 79 000 | 80 000 | 53 000 | 69 000 | 65 000 | 70 000 |
|
|
| Netto finans | -79 000 | -80 000 | -53 000 | -69 000 | -65 000 | -70 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -54 000 | -401 000 | -245 000 | -41 000 | -236 000 | -166 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -54 000 | -401 000 | -245 000 | -41 000 | -236 000 | -166 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -54 000 | -401 000 | -245 000 | -41 000 | -236 000 | -166 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -54 000 | -401 000 | -245 000 | -41 000 | -236 000 | -166 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 15 000 | 31 000 | 91 000 | 151 000 | 179 000 | 234 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 15 000 | 31 000 | 91 000 | 151 000 | 179 000 | 234 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 31 000 | 91 000 | 151 000 | 179 000 | 234 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 429 000 | 364 000 | 355 000 | 261 000 | 154 000 | 262 000 |
|
|
| Sum varelager | 429 000 | 364 000 | 355 000 | 261 000 | 154 000 | 262 000 |
|
|
| Kundefordringer | 9 000 | 2 000 | 1 000 | 139 000 | 0 | 14 000 |
|
|
| Andre fordringer | 49 000 | 46 000 | 58 000 | 45 000 | 49 000 | 51 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 58 000 | 48 000 | 59 000 | 184 000 | 49 000 | 65 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 487 000 | 412 000 | 414 000 | 447 000 | 203 000 | 328 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 503 000 | 443 000 | 505 000 | 597 000 | 382 000 | 562 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 689 000 | 689 000 | 689 000 | 689 000 | 489 000 | 489 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 278 000 | -3 224 000 | -2 823 000 | -2 578 000 | -2 537 000 | -2 302 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 278 000 | -3 224 000 | -2 823 000 | -2 578 000 | -2 537 000 | -2 302 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 589 000 | -2 535 000 | -2 134 000 | -1 889 000 | -2 049 000 | -1 813 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 444 000 | 475 000 | 487 000 | 492 000 | 504 000 | 451 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 513 000 | 2 319 000 | 1 732 000 | 1 732 000 | 1 752 000 | 1 558 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 513 000 | 2 319 000 | 1 732 000 | 1 732 000 | 1 752 000 | 1 558 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 516 000 | 595 000 | 655 000 | 660 000 | 782 000 | 748 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 000 | 18 000 | 64 000 | 115 000 | 43 000 | 117 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 65 000 | 50 000 | 65 000 | 46 000 | 54 000 | 71 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 61 000 | 116 000 | 291 000 | 101 000 | 78 000 | 179 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 578 000 | 659 000 | 907 000 | 754 000 | 679 000 | 818 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 091 000 | 2 978 000 | 2 639 000 | 2 486 000 | 2 431 000 | 2 376 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 503 000 | 443 000 | 505 000 | 597 000 | 382 000 | 562 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,3% | -67,7% | -34,8% | 5,7% | -36,2% | |||
| Resultat av driften i % | 10,0% | -200,0% | -78,7% | 24,8% | -99,4% | -47,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 59,0% | 68,8% | 57,0% | 87,6% | 46,1% | 69,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,0% | -200,0% | -78,7% | 24,8% | -99,4% | -47,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,1% | 17,2% | 12,2% | 2,1% | 12,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,1% | 17,2% | 12,2% | 2,1% | 12,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,6 | 0,8 | 1,3 | -5,7 | 86,0 | 66,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,6 | 0,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 1399,4 | 2588,4 | 1056,0 | 5335,7 | 772,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -514,7% | -572,2% | -422,6% | -316,4% | -536,4% | -322,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1039,8% | -1584,4% | -874,6% | -1671,7% | -1191,3% | -906,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,2% | -0,1% | -0,2% | -1,0% | -0,6% | -0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -21,2% | -67,9% | -138,9% | -118,0% | -309,1% | -186,6% | ||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,2 | -1,2 | -1,3 | -1,2 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 114,9% | 148,8% | 179,6% | 126,3% | 177,7% | 145,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 499,6% | 523,5% | 343,0% | 290,1% | 458,6% | 277,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
