Nord Salten Opplæringskontor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 027 000 | 276 000 | 143 000 | 37 000 | 0 | 53 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 721 000 | 2 216 000 | 1 827 000 | 1 552 000 | 2 001 000 | 1 702 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 748 000 | 2 492 000 | 1 970 000 | 1 589 000 | 2 001 000 | 1 755 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 080 000 | 747 000 | 660 000 | 601 000 | 736 000 | 771 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | -773 000 | 1 035 000 | 47 000 | 190 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 485 000 | 719 000 | 588 000 | 716 000 | 697 000 | 886 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 795 000 | 2 501 000 | 1 295 000 | 1 507 000 | 1 449 000 | 1 657 000 |
|
|
| Driftsresultat | 953 000 | -9 000 | 675 000 | 82 000 | 552 000 | 98 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 38 000 | 51 000 | 46 000 | 28 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 38 000 | 53 000 | 46 000 | 28 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -35 000 | -53 000 | -46 000 | -28 000 | -21 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 918 000 | -61 000 | 628 000 | 54 000 | 532 000 | 98 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 213 000 | 0 | 138 000 | 13 000 | 125 000 | 29 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 705 000 | -61 000 | 490 000 | 41 000 | 407 000 | 69 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 705 000 | -61 000 | 490 000 | 41 000 | 407 000 | 69 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 825 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -120 000 | -61 000 | 490 000 | 41 000 | 407 000 | 69 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 148 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 148 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 | 24 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 000 | 24 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 148 000 | 0 | 0 | 0 | 62 000 | 24 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -45 000 | 0 | 84 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 804 000 | 2 053 000 | 2 154 000 | 1 596 000 | 1 276 000 | 84 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 759 000 | 2 053 000 | 2 238 000 | 1 596 000 | 1 276 000 | 84 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 569 000 | 4 000 | 22 000 | 11 000 | 688 000 | 544 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 328 000 | 2 057 000 | 2 260 000 | 1 607 000 | 1 964 000 | 628 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 476 000 | 2 057 000 | 2 260 000 | 1 607 000 | 2 026 000 | 651 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 815 000 | 935 000 | 997 000 | 507 000 | 465 000 | 59 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 815 000 | 935 000 | 997 000 | 507 000 | 465 000 | 59 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 836 000 | 956 000 | 1 017 000 | 527 000 | 486 000 | 80 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 192 000 | 156 000 | 380 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 001 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 001 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 192 000 | 156 000 | 380 000 | 1 001 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 27 000 | 66 000 | 46 000 | 337 000 | 22 000 | 60 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 213 000 | 0 | 138 000 | 13 000 | 125 000 | 29 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 000 | 5 000 | 7 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 388 000 | 838 000 | 896 000 | 344 000 | 392 000 | 483 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 639 000 | 1 101 000 | 1 243 000 | 1 080 000 | 539 000 | 572 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 639 000 | 1 101 000 | 1 243 000 | 1 080 000 | 1 540 000 | 572 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 476 000 | 2 057 000 | 2 260 000 | 1 607 000 | 2 026 000 | 651 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,2% | -0,4% | 34,9% | 4,5% | 41,3% | |||
| Resultat av driften i % | 25,4% | -0,4% | 34,3% | 5,2% | 27,6% | 5,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -102,5% | -170,7% | -361,5% | -1524,3% | -1354,7% | |||
| Overskuddsgrad i % | 25,5% | -0,4% | 34,3% | 5,2% | 27,6% | 5,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 102,5% | -6,2% | 81,3% | 10,7% | 188,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 78,7% | -6,2% | 63,5% | 8,1% | 143,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -4,8 | 2,4 | 41,9 | 8,4 | 125,1 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | 3,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | 3,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 1,3 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,8% | 46,5% | 45,0% | 32,8% | 24,0% | 12,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,3% | 38,4% | 51,6% | 33,2% | 24,3% | 4,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,5% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,2 | 1,2 | 2,0 | 3,2 | 7,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,2% | 53,5% | 55,0% | 67,2% | 26,6% | 87,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 49,4% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
