Nord-Salten Kraft Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 11 351 000 | 9 205 000 | 9 651 000 | 8 949 000 | 13 901 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 851 000 | 9 205 000 | 9 651 000 | 8 949 000 | 13 901 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 614 000 | 560 000 | 2 817 000 | 2 064 000 | 2 590 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 839 000 | 7 319 000 | 6 931 000 | 5 738 000 | 14 349 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 059 000 | 380 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 455 000 | 3 194 000 | 1 739 000 | 1 872 000 | 2 701 000 | 152 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 967 000 | 11 453 000 | 11 487 000 | 9 674 000 | 19 640 000 | 152 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 116 000 | -2 248 000 | -1 836 000 | -725 000 | -5 739 000 | -152 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 19 000 000 | 24 200 000 | 16 000 000 | 23 800 000 | 22 629 000 | 10 000 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 9 027 000 | 7 325 000 | 5 517 000 | 4 478 000 | 3 666 000 | 208 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 891 000 | 310 000 | 48 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 20 000 | 86 000 | 84 000 | 87 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 30 938 000 | 31 921 000 | 21 649 000 | 28 365 000 | 26 295 000 | 10 208 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 13 479 000 | 11 794 000 | 8 310 000 | 6 456 000 | 6 434 000 | 600 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 435 000 | 11 794 000 | 8 537 000 | 6 731 000 | 6 436 000 | 600 000 |
|
|
| Netto finans | 13 503 000 | 20 127 000 | 13 112 000 | 21 634 000 | 19 859 000 | 9 608 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 388 000 | 17 880 000 | 11 276 000 | 20 909 000 | 14 120 000 | 9 456 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 157 000 | 581 000 | 230 000 | 475 000 | -1 287 000 | -120 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 231 000 | 17 299 000 | 11 046 000 | 20 434 000 | 15 407 000 | 9 576 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 231 000 | 17 299 000 | 11 046 000 | 20 434 000 | 15 407 000 | 9 576 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 10 000 000 | 14 550 000 | 10 745 000 | 12 800 000 | 20 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 231 000 | 2 749 000 | 301 000 | 7 634 000 | -4 593 000 | -424 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 844 000 | 884 000 | 1 132 000 | 1 900 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 844 000 | 884 000 | 1 132 000 | 1 900 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 233 000 | 196 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 397 000 | 478 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 785 000 | 4 246 000 | 558 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 416 000 | 4 919 000 | 558 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 907 021 000 | 897 021 000 | 897 021 000 | 897 021 000 | 897 021 000 | 897 021 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 188 200 000 | 187 000 000 | 180 000 000 | 180 000 000 | 180 000 000 | 100 208 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 420 000 | 420 000 | 420 000 | 420 000 | 420 000 | 420 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 232 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 097 873 000 | 1 084 442 000 | 1 077 442 000 | 1 077 442 000 | 1 077 442 000 | 997 650 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 102 289 000 | 1 090 205 000 | 1 078 884 000 | 1 078 574 000 | 1 079 342 000 | 997 650 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 12 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 523 000 | 580 000 | 29 000 | 93 000 | 44 000 | 19 018 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 40 613 000 | 26 553 000 | 24 682 000 | 44 609 000 | 53 386 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 41 136 000 | 27 133 000 | 24 710 000 | 44 703 000 | 53 442 000 | 19 033 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 42 963 000 | 7 579 000 | 7 213 000 | 2 088 000 | 20 471 000 | 646 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 84 099 000 | 34 712 000 | 31 923 000 | 46 791 000 | 73 912 000 | 19 679 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 186 388 000 | 1 124 917 000 | 1 110 807 000 | 1 125 365 000 | 1 153 254 000 | 1 017 329 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 892 000 | 3 892 000 | 3 892 000 | 3 892 000 | 3 892 000 | 3 892 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 742 290 000 | 742 290 000 | 742 290 000 | 742 290 000 | 742 290 000 | 742 290 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 746 182 000 | 746 182 000 | 746 182 000 | 746 182 000 | 746 182 000 | 746 182 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 160 000 | 3 306 000 | 2 369 000 | 1 849 000 | -7 043 000 | -424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 160 000 | 3 306 000 | 2 369 000 | 1 849 000 | -7 043 000 | -424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 754 342 000 | 749 488 000 | 748 552 000 | 748 031 000 | 739 139 000 | 745 758 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 4 565 000 | 4 128 000 | 5 146 000 | 8 637 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 617 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 617 000 | 4 565 000 | 4 128 000 | 5 146 000 | 8 637 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 350 000 000 | 350 000 000 | 344 167 000 | 347 500 000 | 341 428 000 | 260 358 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 350 617 000 | 354 565 000 | 348 295 000 | 352 646 000 | 350 065 000 | 260 358 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 350 000 000 | 350 000 000 | 344 167 000 | 347 500 000 | 341 428 000 | 260 358 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 457 000 | 416 000 | 1 543 000 | 911 000 | 953 000 | 173 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 720 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 893 000 | 662 000 | 688 000 | 578 000 | 1 781 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 10 000 000 | 14 550 000 | 10 745 000 | 12 800 000 | 20 002 000 | 10 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 64 410 000 | 23 000 | 88 000 | 9 624 000 | 40 373 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 668 000 | 5 213 000 | 896 000 | 774 000 | 941 000 | 319 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 81 428 000 | 20 864 000 | 13 960 000 | 24 687 000 | 64 050 000 | 11 212 000 |
|
|
| Sum gjeld | 432 045 000 | 375 429 000 | 362 255 000 | 377 333 000 | 414 115 000 | 271 570 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 186 388 000 | 1 124 917 000 | 1 110 807 000 | 1 125 365 000 | 1 153 254 000 | 1 017 329 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,4% | 2,7% | 1,8% | 2,4% | 1,9% | |||
| Resultat av driften i % | -26,3% | -24,4% | -19,0% | -8,1% | -41,3% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,6% | 93,9% | 70,8% | 76,9% | 81,4% | |||
| Overskuddsgrad i % | 234,8% | 322,4% | 205,3% | 308,9% | 147,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,4% | 2,4% | 1,5% | 2,8% | 1,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,4% | 2,3% | 1,5% | 2,7% | 2,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,7 | 2,3 | 1,9 | 1,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,7 | 2,3 | 1,9 | 1,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,6% | 66,6% | 67,4% | 66,5% | 64,1% | 73,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6365,2% | 8142,2% | 7756,2% | 8358,8% | 5317,2% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,9% | 1,9% | 1,3% | 2,2% | 5,6% | 1,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,6% | 31,5% | 31,4% | 31,3% | 30,4% | 25,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 493 000 | 1 357 000 | 0 | 1 356 000 | 1 317 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
