Noramix Øvregaten 13 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 70 000 | 0 | 0 | 2 000 | 9 000 | 22 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 629 000 | 40 000 | 539 000 | 763 000 | 774 000 | 825 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 699 000 | 40 000 | 539 000 | 765 000 | 783 000 | 847 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 135 000 | 43 000 | 43 000 | 43 000 | 43 000 | 43 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 671 000 | 1 344 000 | 671 000 | 1 045 000 | 821 000 | 476 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 806 000 | 1 387 000 | 714 000 | 1 088 000 | 864 000 | 519 000 |
|
|
| Driftsresultat | -107 000 | -1 347 000 | -175 000 | -323 000 | -81 000 | 328 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 169 000 | 75 000 | 37 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 169 000 | 75 000 | 37 000 | 6 000 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 717 000 | 496 000 | 297 000 | 175 000 | 182 000 | 236 000 |
|
|
| Netto finans | -548 000 | -421 000 | -260 000 | -169 000 | -178 000 | -235 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -655 000 | -1 768 000 | -435 000 | -493 000 | -259 000 | 93 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -144 000 | -389 000 | -96 000 | -108 000 | -57 000 | 21 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -511 000 | -1 379 000 | -339 000 | -384 000 | -202 000 | 73 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -511 000 | -1 379 000 | -339 000 | -384 000 | -202 000 | 73 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -751 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 106 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -268 000 | -1 379 000 | -339 000 | -384 000 | -202 000 | -33 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 56 000 | 36 000 | 36 000 | 63 000 | 19 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 56 000 | 36 000 | 36 000 | 63 000 | 19 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 468 000 | 7 013 000 | 6 235 000 | 6 127 000 | 6 170 000 | 5 850 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 154 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 622 000 | 7 056 000 | 6 235 000 | 6 127 000 | 6 170 000 | 5 850 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 1 213 000 | 703 000 | 61 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 1 213 000 | 703 000 | 61 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 622 000 | 8 325 000 | 6 974 000 | 6 225 000 | 6 233 000 | 5 869 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 70 000 | 10 000 | 38 000 | 37 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 041 000 | 1 706 000 | 451 000 | 720 000 | 69 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 738 000 | 0 | 461 000 | 942 000 | 1 324 000 | 1 597 000 |
|
|
| Sum fordringer | 1 779 000 | 1 706 000 | 983 000 | 1 671 000 | 1 430 000 | 1 641 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 1 779 000 | 1 706 000 | 983 000 | 1 671 000 | 1 430 000 | 1 641 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 401 000 | 10 031 000 | 7 956 000 | 7 896 000 | 7 663 000 | 7 510 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 751 000 | 242 000 | 242 000 | 242 000 | 242 000 | 242 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 268 000 | 341 000 | 340 000 | 246 000 | 401 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 268 000 | 341 000 | 340 000 | 246 000 | 401 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 751 000 | 510 000 | 583 000 | 582 000 | 488 000 | 643 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 262 000 | 7 727 000 | 7 262 000 | 0 | 6 799 000 | 6 621 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 274 000 | 7 727 000 | 7 262 000 | 0 | 6 799 000 | 6 621 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 336 000 | 615 000 | 111 000 | 106 000 | 198 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 23 000 | 0 | 0 | 57 000 | 1 000 | 17 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 180 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 18 000 | 0 | 0 | 7 151 000 | 177 000 | 183 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 377 000 | 1 795 000 | 111 000 | 7 314 000 | 376 000 | 246 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 651 000 | 9 522 000 | 7 373 000 | 7 314 000 | 7 175 000 | 6 867 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 401 000 | 10 031 000 | 7 956 000 | 7 896 000 | 7 663 000 | 7 510 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,6% | -14,1% | -1,7% | -4,1% | -1,0% | |||
| Resultat av driften i % | -15,3% | -3367,5% | -32,5% | -42,2% | -10,3% | 38,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 8,9% | -3180,0% | -25,6% | -41,4% | -9,8% | 38,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -103,9% | -323,5% | -74,7% | -92,1% | -45,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -81,0% | -252,3% | -58,2% | -71,8% | -35,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,7 | 1,0 | 8,9 | 0,2 | 3,8 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,7 | 1,0 | 8,9 | 0,2 | 3,8 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,0% | 5,1% | 7,3% | 7,4% | 6,4% | 8,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 107,4% | 1275,0% | 108,2% | 76,1% | 62,3% | 75,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,0% | 0,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 1,0% | 0,9% | 10,7% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 11,5 | 18,7 | 12,6 | 12,6 | 14,7 | 10,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,0% | 17,9% | 1,4% | 92,6% | 4,9% | 3,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,0% | 77,0% | 91,3% | 0,0% | 88,7% | 88,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
