Noramix Åsamyrane 281 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 709 000 | 1 300 000 | 1 192 000 | 1 402 000 | 1 879 000 | 810 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 709 000 | 1 300 000 | 1 192 000 | 1 402 000 | 1 879 000 | 810 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 161 000 | 106 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 154 000 | 1 854 000 | 1 317 000 | 1 118 000 | 563 000 | 386 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 315 000 | 1 960 000 | 1 317 000 | 1 118 000 | 563 000 | 386 000 |
|
|
| Driftsresultat | 394 000 | -660 000 | -125 000 | 284 000 | 1 316 000 | 424 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 262 000 | 205 000 | 88 000 | 74 000 | 78 000 | 101 000 |
|
|
| Netto finans | -262 000 | -205 000 | -88 000 | -74 000 | -78 000 | -101 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 132 000 | -864 000 | -213 000 | 210 000 | 1 239 000 | 323 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 29 000 | -190 000 | -47 000 | 46 000 | 272 000 | 71 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 103 000 | -674 000 | -166 000 | 164 000 | 966 000 | 252 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 103 000 | -674 000 | -166 000 | 164 000 | 966 000 | 252 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 193 000 | 0 | 0 | 0 | 966 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -90 000 | -674 000 | -166 000 | 164 000 | 0 | 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 38 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 38 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 239 000 | 7 115 000 | 6 521 000 | 6 242 000 | 6 242 000 | 6 242 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 239 000 | 7 115 000 | 6 521 000 | 6 242 000 | 6 242 000 | 6 242 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 7 277 000 | 7 128 000 | 6 521 000 | 6 242 000 | 6 242 000 | 6 242 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 145 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 49 000 | 815 000 | 228 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 194 000 | 815 000 | 228 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 194 000 | 815 000 | 228 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 471 000 | 7 943 000 | 6 749 000 | 6 242 000 | 6 245 000 | 6 242 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 735 000 | 2 735 000 | 2 735 000 | 2 735 000 | 2 735 000 | 2 735 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 775 000 | 2 775 000 | 2 768 000 | 2 768 000 | 2 768 000 | 2 768 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 930 000 | 1 020 000 | 1 080 000 | 1 071 000 | 907 000 | 907 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 930 000 | 1 020 000 | 1 080 000 | 1 071 000 | 907 000 | 907 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 705 000 | 3 795 000 | 3 848 000 | 3 839 000 | 3 675 000 | 3 675 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 1 169 000 | 1 323 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 1 169 000 | 1 325 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 221 000 | 524 000 | 522 000 | 149 000 | 121 000 | 40 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 | 71 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 51 000 | 6 000 | 0 | 26 000 | 25 000 | 23 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 3 246 000 | 2 448 000 | 1 054 000 | 912 000 | 1 185 000 | 2 432 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 248 000 | 0 | -1 000 | 1 270 000 | 1 239 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 766 000 | 2 978 000 | 1 575 000 | 2 403 000 | 2 570 000 | 2 567 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 766 000 | 4 147 000 | 2 900 000 | 2 403 000 | 2 570 000 | 2 567 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 471 000 | 7 943 000 | 6 749 000 | 6 242 000 | 6 245 000 | 6 242 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | -9,0% | -1,9% | 4,5% | 21,1% | |||
| Resultat av driften i % | 23,1% | -50,8% | -10,5% | 20,3% | 70,0% | 52,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 23,1% | -50,8% | -10,5% | 20,3% | 70,0% | 52,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,5% | -22,6% | -5,5% | 5,6% | 33,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,7% | -17,6% | -4,3% | 4,4% | 26,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,6% | 47,8% | 57,0% | 61,5% | 58,8% | 58,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 216,8% | 291,9% | 322,8% | 273,8% | 195,6% | 453,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 3,6% | 2,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,0% | 1,4% | 1,3% | 1,6% | 1,7% | 1,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,4% | 37,5% | 23,3% | 38,5% | 41,2% | 41,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 14,7% | 19,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
