Nonshaugen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 874 000 | 2 874 000 | 2 874 000 | 2 634 000 | 2 224 000 | 2 055 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 874 000 | 2 874 000 | 2 874 000 | 2 634 000 | 2 224 000 | 2 055 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 98 000 | 94 000 | 86 000 | 70 000 | 70 000 | 59 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 186 000 | 186 000 | 155 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 853 000 | 2 464 000 | 2 331 000 | 2 067 000 | 2 335 000 | 1 518 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 137 000 | 2 744 000 | 2 572 000 | 2 137 000 | 2 405 000 | 1 577 000 |
|
|
| Driftsresultat | -263 000 | 130 000 | 302 000 | 497 000 | -181 000 | 478 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 134 000 | 153 000 | 121 000 | 33 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 134 000 | 153 000 | 121 000 | 33 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 467 000 | 489 000 | 412 000 | 170 000 | 71 000 | 93 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 467 000 | 489 000 | 412 000 | 170 000 | 71 000 | 93 000 |
|
|
| Netto finans | -333 000 | -336 000 | -291 000 | -137 000 | -71 000 | -92 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -596 000 | -206 000 | 11 000 | 360 000 | -252 000 | 386 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -596 000 | -206 000 | 11 000 | 360 000 | -252 000 | 386 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -596 000 | -206 000 | 11 000 | 360 000 | -252 000 | 386 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 688 000 | 18 688 000 | 18 688 000 | 18 688 000 | 18 688 000 | 18 688 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 403 000 | 589 000 | 775 000 | 1 027 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 19 091 000 | 19 277 000 | 19 463 000 | 19 715 000 | 18 688 000 | 18 688 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 19 091 000 | 19 277 000 | 19 463 000 | 19 715 000 | 18 688 000 | 18 688 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 11 000 | 3 000 | 19 000 | 0 | 5 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 206 000 | 189 000 | 166 000 | 146 000 | 491 000 | 440 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 217 000 | 192 000 | 185 000 | 146 000 | 496 000 | 447 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 614 000 | 4 255 000 | 4 448 000 | 4 232 000 | 213 000 | 596 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 830 000 | 4 447 000 | 4 633 000 | 4 378 000 | 709 000 | 1 043 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 921 000 | 23 724 000 | 24 095 000 | 24 093 000 | 19 398 000 | 19 731 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 003 000 | 9 599 000 | 9 805 000 | 9 794 000 | 9 434 000 | 9 686 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 003 000 | 9 599 000 | 9 805 000 | 9 794 000 | 9 434 000 | 9 686 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 007 000 | 9 603 000 | 9 809 000 | 9 799 000 | 9 438 000 | 9 690 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 649 000 | 13 786 000 | 13 912 000 | 14 053 000 | 9 425 000 | 9 618 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 649 000 | 13 786 000 | 13 912 000 | 14 053 000 | 9 425 000 | 9 618 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 547 000 | 8 684 000 | 8 810 000 | 8 951 000 | 4 323 000 | 4 516 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 211 000 | 291 000 | 209 000 | 207 000 | 507 000 | 398 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 37 000 | 40 000 | 38 000 | 32 000 | 27 000 | 24 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 000 | 4 000 | 127 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 265 000 | 335 000 | 374 000 | 241 000 | 534 000 | 422 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 914 000 | 14 121 000 | 14 286 000 | 14 294 000 | 9 959 000 | 10 040 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 921 000 | 23 724 000 | 24 095 000 | 24 093 000 | 19 398 000 | 19 731 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,6% | 1,2% | 1,8% | 2,4% | -0,9% | |||
| Resultat av driften i % | -9,2% | 4,5% | 10,5% | 18,9% | -8,1% | 23,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -4,5% | 9,8% | 14,7% | 20,1% | -8,1% | 23,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,4% | -2,1% | 0,1% | 3,7% | -2,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,4% | -2,1% | 0,1% | 3,7% | -2,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 29,3 | 30,6 | 33,4 | 37,6 | 31,8 | 34,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 14,5 | 13,3 | 12,4 | 18,2 | 1,3 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 14,5 | 13,3 | 12,4 | 18,2 | 1,3 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,6 | 12,7 | 11,9 | 17,6 | 0,4 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,3% | 40,5% | 40,7% | 40,7% | 48,7% | 49,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 313,4% | 334,1% | 341,3% | 372,0% | 424,4% | 471,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,1 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 1,4% | 1,6% | 1,0% | 2,8% | 2,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 59,5% | 58,1% | 57,7% | 58,3% | 48,6% | 48,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
