Nøtteblanderen Butikker AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 70 562 000 | 53 777 000 | 34 712 000 | 17 286 000 | 2 738 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 70 562 000 | 53 777 000 | 34 712 000 | 17 286 000 | 2 738 000 |
|
|
| Varekostnad | 39 889 000 | 29 447 000 | 20 599 000 | 10 481 000 | 1 321 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 644 000 | 9 460 000 | 7 360 000 | 3 863 000 | 236 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 269 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 800 000 | 8 571 000 | 6 758 000 | 2 878 000 | 135 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 65 602 000 | 47 517 000 | 34 717 000 | 17 222 000 | 1 692 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 960 000 | 6 260 000 | -5 000 | 64 000 | 1 046 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 35 000 | 14 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 000 | 16 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 000 | 12 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 34 000 | 52 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -36 000 | 1 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 962 000 | 6 224 000 | -3 000 | 64 000 | 1 046 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 099 000 | 1 377 000 | 0 | 14 000 | 229 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 863 000 | 4 847 000 | -3 000 | 50 000 | 817 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 863 000 | 4 847 000 | -3 000 | 50 000 | 817 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 863 000 | 4 847 000 | -3 000 | 50 000 | 817 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 915 000 | 391 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 956 000 | 391 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 148 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 685 000 | 110 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 832 000 | 110 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 789 000 | 501 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 486 000 | 2 259 000 | 1 713 000 | 1 032 000 | 402 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 486 000 | 2 259 000 | 1 713 000 | 1 032 000 | 402 000 |
|
|
| Kundefordringer | 67 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 753 000 | 459 000 | 176 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 820 000 | 459 000 | 178 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 302 000 | 9 393 000 | 2 802 000 | 1 870 000 | 1 671 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 608 000 | 12 111 000 | 4 694 000 | 2 935 000 | 2 073 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 19 396 000 | 12 612 000 | 4 694 000 | 2 935 000 | 2 073 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 573 000 | 5 710 000 | 864 000 | 867 000 | 817 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 573 000 | 5 710 000 | 864 000 | 867 000 | 817 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 603 000 | 5 740 000 | 894 000 | 897 000 | 847 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 91 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 91 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 91 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 191 000 | 1 502 000 | 1 212 000 | 21 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 018 000 | 1 367 000 | 0 | 14 000 | 229 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 407 000 | 1 114 000 | 617 000 | 568 000 | 234 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 086 000 | 2 879 000 | 1 971 000 | 1 434 000 | 751 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 702 000 | 6 862 000 | 3 800 000 | 2 037 000 | 1 225 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 793 000 | 6 872 000 | 3 800 000 | 2 037 000 | 1 225 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 19 396 000 | 12 612 000 | 4 694 000 | 2 935 000 | 2 073 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,2% | 72,5% | -0,1% | 2,6% | |||
| Resultat av driften i % | 7,0% | 11,6% | 0,0% | 0,4% | 38,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,4 | 6,2 | 9,1 | 6,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 43,5% | 45,2% | 40,7% | 39,4% | 51,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,1% | 11,7% | 0,0% | 0,4% | 38,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 64,7% | 187,6% | -0,3% | 7,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 50,4% | 146,1% | -0,3% | 5,7% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,2 | 5,7 | 4,7 | 4,5 | 11,6 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,8 | 1,2 | 1,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,4 | 0,8 | 0,9 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,4 | 0,7 | 0,9 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,4 | 13,0 | 12,0 | 10,2 | 3,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,9 | 24,3 | 24,0 | 24,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,5% | 45,5% | 19,0% | 30,6% | 40,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,6% | 10,7% | 2,6% | 5,2% | 30,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 107,6% | 687,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 169,4% | 232,4% | 52,2% | 86,9% | 210,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,2 | 4,3 | 2,3 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,0% | 54,4% | 81,0% | 69,4% | 59,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
