Nøsen Yoga og Fjellhotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 469 000 | 11 729 000 | 11 521 000 | 7 981 000 | 7 371 000 | 6 166 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 504 000 | 404 000 | 968 000 | 670 000 | 366 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 973 000 | 12 134 000 | 12 489 000 | 8 651 000 | 7 737 000 | 6 166 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 070 000 | 4 251 000 | 3 298 000 | 2 248 000 | 1 956 000 | 1 490 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 755 000 | 2 901 000 | 3 161 000 | 2 212 000 | 1 103 000 | 1 409 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 790 000 | 702 000 | 531 000 | 358 000 | 386 000 | 543 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 466 000 | 3 441 000 | 3 896 000 | 3 856 000 | 2 094 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 081 000 | 11 295 000 | 10 886 000 | 8 674 000 | 5 539 000 | 5 171 000 |
|
|
| Driftsresultat | 892 000 | 839 000 | 1 603 000 | -23 000 | 2 198 000 | 995 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 124 000 | 325 000 | 88 000 | 139 000 | 99 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 3 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 13 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 127 000 | 328 000 | 106 000 | 155 000 | 116 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 268 000 | 291 000 | 225 000 | 141 000 | 190 000 | 291 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 274 000 | 296 000 | 250 000 | 183 000 | 248 000 | 291 000 |
|
|
| Netto finans | -147 000 | 32 000 | -144 000 | -28 000 | -132 000 | -274 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 746 000 | 872 000 | 1 459 000 | -51 000 | 2 065 000 | 721 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 43 000 | 192 000 | 321 000 | -44 000 | 454 000 | 185 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 703 000 | 680 000 | 1 138 000 | -7 000 | 1 611 000 | 536 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 703 000 | 680 000 | 1 138 000 | -7 000 | 1 611 000 | 536 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 645 000 | 367 000 | 0 | 0 | 47 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 703 000 | 35 000 | 771 000 | -7 000 | 1 611 000 | 489 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 972 000 | 5 131 000 | 5 071 000 | 4 063 000 | 3 127 000 | 3 029 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 173 000 | 104 000 | 632 000 | 99 000 | 126 000 | 178 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 231 000 | 1 611 000 | 973 000 | 923 000 | 804 000 | 821 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 376 000 | 6 846 000 | 6 676 000 | 5 086 000 | 4 057 000 | 4 028 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 312 000 | 1 997 000 | 3 011 000 | 2 923 000 | 2 838 000 | 2 755 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 312 000 | 1 997 000 | 3 011 000 | 2 923 000 | 2 838 000 | 2 755 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 9 688 000 | 8 843 000 | 9 687 000 | 8 009 000 | 6 895 000 | 6 783 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 526 000 | 1 703 000 | 1 621 000 | 1 568 000 | 1 511 000 | 1 484 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 526 000 | 1 703 000 | 1 621 000 | 1 568 000 | 1 511 000 | 1 484 000 |
|
|
| Kundefordringer | 455 000 | 396 000 | 865 000 | 377 000 | 599 000 | 121 000 |
|
|
| Andre fordringer | 484 000 | 202 000 | 107 000 | 665 000 | 560 000 | 384 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 721 000 | 2 450 000 | 2 135 000 | 1 935 000 | 1 658 000 | 266 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 659 000 | 3 048 000 | 3 107 000 | 2 978 000 | 2 817 000 | 771 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 611 000 | 926 000 | 2 017 000 | 1 445 000 | 543 000 | 1 337 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 796 000 | 5 677 000 | 6 744 000 | 5 990 000 | 4 870 000 | 3 593 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 484 000 | 14 520 000 | 16 432 000 | 13 999 000 | 11 765 000 | 10 376 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 | 2 782 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 803 000 | 4 100 000 | 3 698 000 | 2 927 000 | 2 934 000 | 1 323 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 803 000 | 4 100 000 | 3 698 000 | 2 927 000 | 2 934 000 | 1 323 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 585 000 | 6 882 000 | 6 480 000 | 5 709 000 | 5 716 000 | 4 105 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 153 000 | 110 000 | 99 000 | 59 000 | 103 000 | 74 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 153 000 | 110 000 | 99 000 | 59 000 | 103 000 | 74 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 278 000 | 4 310 000 | 5 836 000 | 5 294 000 | 3 694 000 | 4 887 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 431 000 | 4 420 000 | 5 935 000 | 5 353 000 | 3 797 000 | 4 961 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 698 000 | 2 718 000 | 3 198 000 | 3 288 000 | 3 694 000 | 4 887 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 959 000 | 454 000 | 465 000 | 349 000 | 92 000 | 708 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 104 000 | 177 000 | 0 | 425 000 | 169 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 125 000 | 185 000 | 122 000 | 217 000 | 41 000 | 55 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 827 000 | 1 475 000 | 987 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 384 000 | 1 648 000 | 1 777 000 | 1 384 000 | 1 694 000 | 378 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 468 000 | 3 218 000 | 4 016 000 | 2 937 000 | 2 252 000 | 1 310 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 899 000 | 7 638 000 | 9 951 000 | 8 290 000 | 6 049 000 | 6 271 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 484 000 | 14 520 000 | 16 432 000 | 13 999 000 | 11 765 000 | 10 376 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,8% | 7,5% | 11,2% | 1,0% | 20,9% | |||
| Resultat av driften i % | 6,0% | 6,9% | 12,8% | -0,3% | 28,4% | 16,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,0% | 63,8% | 71,4% | 71,8% | 73,5% | 75,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,8% | 9,6% | 13,7% | 1,5% | 29,9% | 16,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,3% | 13,1% | 23,9% | -0,9% | 42,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,7% | 10,2% | 18,7% | -0,1% | 32,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | 4,2 | 4,0 | 3,9 | 7,0 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | 2,0 | 2,2 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,2 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,0 | 2,5 | 2,0 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 95,8 | 140,7 | 174,1 | 246,5 | 275,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,0% | 47,4% | 39,4% | 40,8% | 48,6% | 39,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 50,7% | 56,7% | 51,9% | 66,0% | 73,9% | 66,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,6% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 152,6% | 144,4% | 168,3% | 194,7% | 173,3% | 153,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 1,5 | 1,5 | 1,1 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,4% | 22,2% | 24,4% | 21,0% | 19,1% | 12,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,6% | 30,4% | 36,1% | 38,2% | 32,3% | 47,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
