Nitas Nanset Installasjon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 161 000 | 882 000 | 1 167 000 | 1 434 000 | 1 501 000 | 1 594 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 161 000 | 882 000 | 1 167 000 | 1 434 000 | 1 501 000 | 1 604 000 |
|
|
| Varekostnad | 770 000 | 584 000 | 677 000 | 897 000 | 850 000 | 850 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 50 000 | 79 000 | 84 000 | 23 000 | 294 000 | 500 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 8 000 | 8 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 315 000 | 268 000 | 317 000 | 295 000 | 290 000 | 321 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 135 000 | 939 000 | 1 086 000 | 1 219 000 | 1 434 000 | 1 671 000 |
|
|
| Driftsresultat | 26 000 | -57 000 | 81 000 | 215 000 | 67 000 | -67 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 7 000 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 9 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 000 | 7 000 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 36 000 | 24 000 | 25 000 | 33 000 | 33 000 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 36 000 | 24 000 | 25 000 | 33 000 | 33 000 | 36 000 |
|
|
| Netto finans | -28 000 | -17 000 | -18 000 | -25 000 | -25 000 | -27 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 000 | -73 000 | 63 000 | 190 000 | 42 000 | -95 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -2 000 | -73 000 | 63 000 | 190 000 | 42 000 | -95 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 000 | -73 000 | 63 000 | 190 000 | 42 000 | -95 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 000 | -73 000 | 63 000 | 190 000 | 42 000 | -95 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 20 000 | 20 000 | 28 000 | 36 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 20 000 | 20 000 | 28 000 | 36 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 28 000 | 36 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 415 000 | 478 000 | 485 000 | 526 000 | 535 000 | 527 000 |
|
|
| Sum varelager | 415 000 | 478 000 | 485 000 | 526 000 | 535 000 | 527 000 |
|
|
| Kundefordringer | 87 000 | 136 000 | 196 000 | 400 000 | 82 000 | 208 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 87 000 | 136 000 | 196 000 | 400 000 | 82 000 | 208 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -203 000 | 31 000 | 32 000 | 28 000 | 31 000 | 55 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 299 000 | 646 000 | 713 000 | 954 000 | 649 000 | 789 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 319 000 | 666 000 | 741 000 | 990 000 | 649 000 | 789 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -307 000 | -305 000 | -232 000 | -295 000 | -485 000 | -527 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -307 000 | -305 000 | -232 000 | -295 000 | -485 000 | -527 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -207 000 | -205 000 | -132 000 | -195 000 | -385 000 | -427 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 314 000 | 241 000 | 368 000 | 335 000 | 428 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 50 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 50 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 314 000 | 241 000 | 368 000 | 335 000 | 478 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 56 000 | 97 000 | 272 000 | 90 000 | 34 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | -26 000 | 21 000 | 16 000 | 42 000 | 42 000 | 39 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 552 000 | 480 000 | 518 000 | 503 000 | 546 000 | 665 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 526 000 | 871 000 | 872 000 | 1 185 000 | 1 013 000 | 1 166 000 |
|
|
| Sum gjeld | 526 000 | 871 000 | 872 000 | 1 185 000 | 1 033 000 | 1 216 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 319 000 | 666 000 | 741 000 | 990 000 | 649 000 | 789 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | -7,0% | 10,2% | 27,2% | 10,4% | |||
| Resultat av driften i % | 2,2% | -6,5% | 6,9% | 15,0% | 4,5% | -4,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 1,3 | 1,3 | 1,7 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 33,7% | 33,8% | 42,0% | 37,4% | 43,4% | 46,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,9% | -5,7% | 7,5% | 15,6% | 5,0% | -3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,0% | 43,3% | -38,5% | -65,5% | -10,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,0% | 43,3% | -38,5% | -65,5% | -10,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,2 | 11,2 | 13,9 | 62,3 | 5,1 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | -0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | -0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 1,2 | 1,4 | 1,7 | 1,6 | 1,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 208,8 | 296,8 | 268,8 | 212,9 | 224,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -64,9% | -30,8% | -17,8% | -19,7% | -59,3% | -54,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -17,8% | -23,2% | -11,3% | -13,6% | -25,6% | -26,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 51,7% | 24,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,1% | -0,2% | -0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -54,7% | -47,1% | -33,0% | -43,9% | -68,2% | -71,5% | ||
| Gjeldsgrad | -2,5 | -4,2 | -6,6 | -6,1 | -2,7 | -2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 164,9% | 130,8% | 117,7% | 119,7% | 156,1% | 147,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,1% | 6,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 000 | 396 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
