Nistadgruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 95 516 000 | 118 084 000 | 86 703 000 | 165 633 000 | 91 645 000 | 68 894 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 95 516 000 | 118 084 000 | 86 703 000 | 165 633 000 | 91 645 000 | 68 894 000 |
|
|
| Varekostnad | 16 369 000 | 18 000 000 | 16 123 000 | 19 357 000 | 27 220 000 | 15 489 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 931 000 | 14 476 000 | 13 992 000 | 11 814 000 | 11 239 000 | 11 332 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 430 000 | 25 339 000 | 23 499 000 | 24 627 000 | 0 | 19 136 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 783 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 33 812 000 | 31 745 000 | 27 915 000 | 25 124 000 | 29 770 000 | 26 332 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 89 542 000 | 89 560 000 | 81 529 000 | 80 922 000 | 98 012 000 | 72 289 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 974 000 | 28 524 000 | 5 174 000 | 84 711 000 | -6 367 000 | -3 395 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 81 000 | -540 000 | 328 000 | 0 | 11 081 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 965 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 678 000 | 2 418 000 | 1 710 000 | 1 024 000 | 56 000 | 158 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 19 960 000 | 11 866 000 | 8 859 000 | 10 753 000 | 5 410 000 | 4 237 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 22 719 000 | 13 744 000 | 27 480 000 | 11 777 000 | 26 935 000 | 6 360 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 014 000 | 27 258 000 | 13 725 000 | 13 184 000 | 12 376 000 | 5 757 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 5 107 000 | -9 195 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 38 576 000 | 19 249 000 | 15 174 000 | 21 682 000 | 24 460 000 | 75 290 000 |
|
|
| Netto finans | -15 857 000 | -5 505 000 | 12 306 000 | -9 905 000 | 2 475 000 | -68 930 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -9 884 000 | 23 019 000 | 17 479 000 | 74 806 000 | -3 891 000 | -72 325 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -27 912 000 | 7 584 000 | 1 287 000 | 7 824 000 | -254 000 | 17 545 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 18 028 000 | 15 434 000 | 16 191 000 | 66 982 000 | -3 637 000 | -89 869 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 028 000 | 15 434 000 | 16 191 000 | 66 982 000 | -3 637 000 | -89 556 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 18 028 000 | 15 434 000 | 5 571 000 | 67 146 000 | -3 637 000 | -89 556 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 19 567 000 | 0 | 0 | 10 499 000 | 11 255 000 | 8 351 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 19 567 000 | 0 | 0 | 10 499 000 | 11 255 000 | 8 351 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 529 049 000 | 476 173 000 | 477 055 000 | 352 257 000 | 340 884 000 | 350 746 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 853 000 | 1 967 000 | 2 432 000 | 9 678 000 | 10 158 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 28 369 000 | 36 196 000 | 44 195 000 | 44 389 000 | 100 228 000 | 122 290 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 265 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 559 271 000 | 514 337 000 | 523 682 000 | 406 324 000 | 451 270 000 | 474 301 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 20 702 000 | 20 621 000 | 14 177 000 | 12 584 000 | 25 597 000 | 34 457 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 32 387 000 | 29 294 000 | 32 571 000 | 26 639 000 | 26 216 000 | 31 650 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 59 389 000 | 37 098 000 | 19 115 000 | 11 210 000 | 8 502 000 | 5 324 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 23 947 000 | 17 102 000 | 14 679 000 | 19 377 000 | 7 770 000 | 13 885 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 136 426 000 | 104 115 000 | 80 541 000 | 69 810 000 | 68 085 000 | 85 315 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 715 264 000 | 618 452 000 | 604 222 000 | 486 632 000 | 530 610 000 | 567 966 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 8 764 000 | 4 613 000 | 10 518 000 | 9 677 000 | 8 886 000 | 8 628 000 |
|
|
| Sum varelager | 8 764 000 | 4 613 000 | 10 518 000 | 9 677 000 | 8 886 000 | 8 628 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 361 000 | 1 218 000 | 7 825 000 | 8 438 000 | 10 165 000 | 9 847 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 887 000 | 21 099 000 | 3 317 000 | 1 555 000 | 4 497 000 | 3 174 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 248 000 | 22 317 000 | 11 142 000 | 9 993 000 | 14 662 000 | 13 021 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 9 104 000 | 11 048 000 | 11 152 000 | 17 165 000 | 13 417 000 | 9 911 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 18 835 000 | 31 896 000 | 133 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 27 939 000 | 42 944 000 | 11 286 000 | 17 165 000 | 13 417 000 | 9 911 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 18 216 000 | 33 818 000 | 19 072 000 | 44 022 000 | 34 019 000 | 21 046 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 67 166 000 | 103 691 000 | 52 018 000 | 80 856 000 | 70 985 000 | 52 607 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 782 430 000 | 722 143 000 | 656 240 000 | 567 488 000 | 601 595 000 | 620 573 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 331 227 000 | 331 227 000 | 331 227 000 | 331 227 000 | 331 227 000 | 430 487 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 333 227 000 | 333 227 000 | 333 227 000 | 333 227 000 | 333 227 000 | 432 487 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -119 914 000 | -148 477 000 | -153 395 000 | -143 308 000 | -202 503 000 | -281 777 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 975 000 | -7 065 000 | -6 902 000 | -6 715 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -119 914 000 | -148 477 000 | -153 395 000 | -143 308 000 | -202 503 000 | -281 777 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 975 000 | -7 065 000 | -6 902 000 | -6 715 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 213 314 000 | 184 751 000 | 180 808 000 | 182 854 000 | 123 823 000 | 143 995 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 6 082 000 | 4 321 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 6 082 000 | 4 321 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 89 698 000 | 80 783 000 | 46 235 000 | 60 151 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 750 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 535 032 000 | 488 837 000 | 328 549 000 | 273 088 000 | 401 088 000 | 397 568 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 535 032 000 | 494 919 000 | 332 870 000 | 273 088 000 | 401 088 000 | 397 568 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 526 151 000 | 478 778 000 | 408 500 000 | 344 298 000 | 438 704 000 | 456 969 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 848 000 | 8 581 000 | 12 249 000 | 7 579 000 | 9 788 000 | 3 126 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 631 000 | 1 535 000 | 2 546 000 | 3 152 000 | 2 575 000 | 2 017 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 10 000 000 | 10 000 000 | 8 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 603 000 | 32 355 000 | 28 069 000 | 10 032 000 | 9 585 000 | 13 714 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 34 084 000 | 42 472 000 | 142 563 000 | 111 547 000 | 76 685 000 | 79 010 000 |
|
|
| Sum gjeld | 569 116 000 | 537 391 000 | 475 433 000 | 384 635 000 | 477 773 000 | 476 578 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 782 430 000 | 722 143 000 | 656 240 000 | 567 488 000 | 601 595 000 | 620 573 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,8% | 6,1% | 5,3% | 16,5% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 6,3% | 24,2% | 6,0% | 51,1% | -6,9% | -4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,9% | 84,8% | 81,4% | 88,3% | 70,3% | 77,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 30,0% | 35,8% | 37,7% | 58,3% | 22,4% | 4,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,0% | 12,6% | 9,6% | 48,8% | -2,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,1% | 8,4% | 8,9% | 43,7% | -2,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 8,2 | 6,2 | 14,0 | 8,2 | 6,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,4 | 0,4 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 2,3 | 0,3 | 0,6 | 0,8 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,8 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 3,9 | 1,5 | 2,0 | 3,1 | 1,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 147,1 | 151,3 | 225,5 | 172,6 | 115,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,3% | 25,6% | 27,6% | 32,2% | 20,6% | 23,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 223,3% | 156,5% | 208,5% | 110,4% | 135,1% | 209,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,4% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 1,2% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 377,5% | 1327,1% | -860,8% | -317,1% | -64,1% | -306,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,9 | 2,6 | 2,1 | 3,9 | 3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 5,9% | 21,7% | 19,7% | 12,7% | 12,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,4% | 68,5% | 50,7% | 48,1% | 66,7% | 64,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 202 000 | 1 161 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
