Nidelven Tannhelse AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 741 000 | 2 114 000 | 1 538 000 | 1 917 000 | 1 493 000 | 320 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 410 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 741 000 | 2 524 000 | 1 538 000 | 1 917 000 | 1 493 000 | 320 000 |
|
|
| Varekostnad | 629 000 | 892 000 | 657 000 | 953 000 | 740 000 | 214 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 286 000 | 262 000 | 355 000 | 129 000 | 362 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 165 000 | 247 000 | 247 000 | 247 000 | 247 000 | 82 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 668 000 | 631 000 | 626 000 | 791 000 | 609 000 | 186 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 748 000 | 2 032 000 | 1 885 000 | 2 120 000 | 1 958 000 | 482 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 000 | 492 000 | -347 000 | -203 000 | -465 000 | -162 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 124 000 | 112 000 | 109 000 | 65 000 | 83 000 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 124 000 | 112 000 | 109 000 | 65 000 | 83 000 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | -124 000 | -112 000 | -109 000 | -65 000 | -83 000 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -130 000 | 381 000 | -456 000 | -268 000 | -548 000 | -182 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -130 000 | 381 000 | -456 000 | -268 000 | -548 000 | -182 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -130 000 | 381 000 | -456 000 | -268 000 | -548 000 | -182 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -130 000 | 381 000 | -456 000 | -268 000 | -548 000 | -182 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 165 000 | 411 000 | 658 000 | 904 000 | 1 151 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 165 000 | 411 000 | 658 000 | 904 000 | 1 151 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 165 000 | 411 000 | 658 000 | 904 000 | 1 151 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 90 000 | 38 000 | 32 000 | 4 000 | 116 000 | 11 000 |
|
|
| Andre fordringer | 329 000 | 283 000 | 284 000 | 448 000 | 120 000 | 102 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 419 000 | 321 000 | 317 000 | 452 000 | 236 000 | 113 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 000 | 25 000 | 11 000 | 37 000 | 15 000 | 2 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 425 000 | 346 000 | 328 000 | 488 000 | 251 000 | 115 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 425 000 | 510 000 | 739 000 | 1 146 000 | 1 155 000 | 1 265 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 205 000 | -1 074 000 | -1 455 000 | -999 000 | -731 000 | -182 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 205 000 | -1 074 000 | -1 455 000 | -999 000 | -731 000 | -182 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 180 000 | -1 050 000 | -1 431 000 | -975 000 | -706 000 | -158 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 462 000 | 308 000 | 302 000 | 305 000 | 293 000 | 263 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 889 000 | 934 000 | 1 071 000 | 1 255 000 | 1 350 000 | 1 050 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 889 000 | 934 000 | 1 071 000 | 1 255 000 | 1 350 000 | 1 050 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 351 000 | 1 242 000 | 1 373 000 | 1 560 000 | 1 643 000 | 1 313 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 107 000 | 124 000 | 281 000 | 128 000 | 143 000 | 99 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 75 000 | 76 000 | 25 000 | 20 000 | 37 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 72 000 | 118 000 | 490 000 | 412 000 | 38 000 | 11 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 716 000 | 626 000 | 1 098 000 | 865 000 | 511 000 | 373 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 605 000 | 1 560 000 | 2 169 000 | 2 120 000 | 1 861 000 | 1 423 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 425 000 | 510 000 | 739 000 | 1 146 000 | 1 155 000 | 1 265 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,3% | 78,9% | -36,8% | -17,6% | -38,4% | |||
| Resultat av driften i % | -0,4% | 19,5% | -22,6% | -10,6% | -31,1% | -50,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 4,0 | 1,6 | 1,7 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 63,9% | 57,8% | 57,3% | 50,3% | 50,4% | 33,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,4% | 19,5% | -22,6% | -10,6% | -31,1% | -50,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,7% | -30,7% | 37,9% | 31,9% | 126,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,7% | -30,7% | 37,9% | 31,9% | 126,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,1 | 9,6 | 4,3 | 14,9 | 4,1 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -277,6% | -205,9% | -193,6% | -85,1% | -61,1% | -12,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -67,8% | -41,6% | -93,0% | -50,9% | -47,3% | -49,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,7% | 2,0% | 1,7% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | -1,4% | -1,1% | 2,4% | 1,4% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,5 | -1,5 | -2,2 | -2,6 | -9,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 168,5% | 122,7% | 148,6% | 75,5% | 44,2% | 29,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 209,2% | 183,1% | 144,9% | 109,5% | 116,9% | 83,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 284 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
