Nidelv Invest Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 57 000 | 81 000 | 27 000 | 55 000 | 28 000 | 48 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 57 000 | 81 000 | 27 000 | 55 000 | 28 000 | 48 000 |
|
|
| Driftsresultat | -57 000 | -81 000 | -27 000 | -55 000 | -28 000 | -48 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 602 000 | 346 000 | 706 000 | 2 922 000 | 317 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 14 000 | 56 000 | 73 000 | 57 000 | 24 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 331 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 616 000 | 402 000 | 779 000 | 2 979 000 | 341 000 | 370 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 446 000 | 374 000 | 241 000 | 208 000 | 242 000 | 82 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 446 000 | 425 000 | 241 000 | 208 000 | 242 000 | 93 000 |
|
|
| Netto finans | 1 170 000 | -23 000 | 538 000 | 2 771 000 | 99 000 | 277 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 114 000 | -105 000 | 511 000 | 2 715 000 | 71 000 | 228 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -19 000 | -12 000 | 57 000 | 78 000 | 4 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 133 000 | -93 000 | 454 000 | 2 637 000 | 66 000 | 235 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 133 000 | -93 000 | 454 000 | 2 637 000 | 66 000 | 235 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 950 000 | 1 350 000 | 2 761 000 | 0 | 768 000 | 183 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 183 000 | -1 443 000 | -2 306 000 | 2 637 000 | -519 000 | 52 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 26 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 26 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 303 000 | 7 303 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 7 572 000 | 7 572 000 | 7 572 000 | 7 368 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 75 000 | 75 000 | 73 000 | 64 000 | 86 000 | 44 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 298 000 | 355 000 | 854 000 | 1 689 000 | 2 582 000 | 1 959 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 946 000 | 8 003 000 | 8 499 000 | 9 121 000 | 9 970 000 | 9 306 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 972 000 | 8 010 000 | 8 499 000 | 9 121 000 | 9 970 000 | 9 306 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 391 000 | 1 670 000 | 2 743 000 | 2 463 000 | 577 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 976 000 | 752 000 | 0 | 1 011 000 | 3 010 000 | 4 628 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 367 000 | 2 422 000 | 2 743 000 | 3 474 000 | 3 588 000 | 4 628 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 000 | 1 000 | 20 000 | 25 000 | 62 000 | 11 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 368 000 | 2 422 000 | 2 763 000 | 3 500 000 | 3 650 000 | 4 639 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 341 000 | 10 432 000 | 11 262 000 | 12 621 000 | 13 620 000 | 13 945 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 973 000 | 1 790 000 | 3 233 000 | 5 539 000 | 3 903 000 | 4 421 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 973 000 | 1 790 000 | 3 233 000 | 5 539 000 | 3 903 000 | 4 421 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 073 000 | 1 890 000 | 3 333 000 | 5 639 000 | 4 003 000 | 4 521 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 4 000 | 5 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 4 000 | 5 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 256 000 | 6 436 000 | 6 608 000 | 6 874 000 | 7 141 000 | 7 205 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 256 000 | 6 436 000 | 6 612 000 | 6 879 000 | 7 145 000 | 7 205 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 256 000 | 6 436 000 | 6 608 000 | 6 874 000 | 7 141 000 | 7 205 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 59 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 500 000 | 500 000 | 800 000 | 0 | 235 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 213 000 | 310 000 | 475 000 | 0 | 2 195 000 | 2 195 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 299 000 | 1 296 000 | 42 000 | 42 000 | 41 000 | 23 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 012 000 | 2 106 000 | 1 317 000 | 102 000 | 2 472 000 | 2 219 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 268 000 | 8 542 000 | 7 929 000 | 6 981 000 | 9 617 000 | 9 424 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 341 000 | 10 432 000 | 11 262 000 | 12 621 000 | 13 620 000 | 13 945 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,0% | 3,0% | 6,3% | 22,3% | 2,3% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,2% | -4,0% | 11,4% | 56,3% | 1,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 57,2% | -3,6% | 10,1% | 54,7% | 1,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 2,1 | 34,3 | 1,5 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 2,1 | 34,3 | 1,5 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,0% | 18,1% | 29,6% | 44,7% | 29,4% | 32,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,2% | 1,0% | 1,4% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,7% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,0 | 4,5 | 2,4 | 1,2 | 2,4 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,5% | 20,2% | 11,7% | 0,8% | 18,1% | 15,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 60,5% | 61,7% | 58,7% | 54,5% | 52,5% | 51,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
