Nidaros Glass og Montasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 322 000 | 13 874 000 | 13 967 000 | 7 729 000 | 764 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 322 000 | 13 875 000 | 13 968 000 | 7 729 000 | 764 000 |
|
|
| Varekostnad | 9 558 000 | 6 668 000 | 7 216 000 | 4 953 000 | 332 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 173 000 | 4 997 000 | 4 699 000 | 1 077 000 | 129 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 51 000 | 84 000 | 11 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 374 000 | 1 778 000 | 1 571 000 | 722 000 | 218 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 156 000 | 13 527 000 | 13 497 000 | 6 752 000 | 679 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 166 000 | 348 000 | 471 000 | 977 000 | 85 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 3 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 0 | 4 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 3 000 | 9 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 66 000 | 79 000 | 7 000 | 13 000 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 67 000 | 89 000 | 13 000 | 37 000 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | -61 000 | -86 000 | -4 000 | -22 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 106 000 | 262 000 | 468 000 | 956 000 | 80 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 246 000 | 58 000 | 104 000 | 213 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 860 000 | 204 000 | 365 000 | 743 000 | 62 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 860 000 | 204 000 | 365 000 | 743 000 | 62 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 120 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 740 000 | 204 000 | 365 000 | 743 000 | 62 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 411 000 | 462 000 | 633 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 411 000 | 462 000 | 633 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 411 000 | 463 000 | 634 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 239 000 | 37 000 | 58 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum varelager | 239 000 | 37 000 | 58 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 088 000 | 2 313 000 | 2 190 000 | 2 032 000 | 334 000 |
|
|
| Andre fordringer | 223 000 | 218 000 | 311 000 | 43 000 | 18 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 311 000 | 2 531 000 | 2 501 000 | 2 075 000 | 352 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 002 000 | 496 000 | 1 260 000 | 1 384 000 | 344 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 552 000 | 3 065 000 | 3 818 000 | 3 459 000 | 700 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 964 000 | 3 528 000 | 4 452 000 | 3 460 000 | 700 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 114 000 | 1 374 000 | 1 170 000 | 806 000 | 62 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 114 000 | 1 374 000 | 1 170 000 | 806 000 | 62 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 139 000 | 1 399 000 | 1 194 000 | 830 000 | 87 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 34 000 | 27 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 34 000 | 27 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 429 000 | 706 000 | 640 000 | 267 000 | 255 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 463 000 | 733 000 | 666 000 | 267 000 | 255 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 267 000 | 255 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 429 000 | 706 000 | 640 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 448 000 | 244 000 | 1 334 000 | 454 000 | 231 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 239 000 | 57 000 | 78 000 | 213 000 | 18 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 066 000 | 577 000 | 718 000 | 569 000 | 91 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 610 000 | 519 000 | 462 000 | 1 127 000 | 19 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 363 000 | 1 397 000 | 2 592 000 | 2 363 000 | 359 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 826 000 | 2 130 000 | 3 258 000 | 2 630 000 | 614 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 964 000 | 3 528 000 | 4 452 000 | 3 460 000 | 700 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,7% | 8,8% | 12,2% | 47,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,0% | 2,5% | 3,4% | 12,6% | 11,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 3,5 | 3,5 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,5% | 51,9% | 48,3% | 35,9% | 56,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,1% | 2,5% | 3,4% | 12,8% | 11,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 62,5% | 20,2% | 46,2% | 208,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 48,6% | 15,7% | 36,1% | 162,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 2,8 | 3,0 | 7,2 | 5,9 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,2 | 1,5 | 1,5 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,2 | 1,5 | 1,5 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 40,0 | 180,2 | 124,4 | 83,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 5,2 | 2,6 | 1,4 | 0,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,9% | 39,7% | 26,8% | 24,0% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,1% | 10,1% | 8,5% | 10,7% | 11,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,3% | 2,9% | 4,9% | 9,9% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 916,7% | 4510,8% | 2113,8% | 8550,0% | |||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,5 | 2,7 | 3,2 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,4% | 39,6% | 58,2% | 68,3% | 51,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,8% | 20,8% | 15,0% | 7,7% | 36,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
