Nesttun Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 841 969 000 | 4 144 047 000 | 3 729 804 000 | 1 627 427 000 | 1 193 023 000 | 1 107 579 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 36 212 000 | 40 205 000 | 22 082 000 | 12 756 000 | 54 312 000 | 20 979 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 878 181 000 | 4 184 252 000 | 3 751 887 000 | 1 640 175 000 | 1 247 335 000 | 1 128 559 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 226 490 000 | 215 031 000 | 154 552 000 | 127 661 000 | 146 311 000 | 141 852 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 842 281 000 | 2 813 821 000 | 2 862 600 000 | 1 440 278 000 | 886 842 000 | 836 142 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 068 771 000 | 3 028 853 000 | 3 017 153 000 | 1 567 939 000 | 1 033 154 000 | 977 995 000 |
|
|
| Driftsresultat | 809 410 000 | 1 155 399 000 | 734 734 000 | 72 236 000 | 214 181 000 | 150 564 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 15 355 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 55 964 000 | 34 693 000 | 1 995 000 | 0 | 18 000 | 255 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -7 428 000 | 12 377 000 | 32 138 000 | -2 834 000 | 10 694 000 | 8 149 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 48 536 000 | 47 069 000 | 34 134 000 | -2 834 000 | 26 068 000 | 8 457 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 41 577 000 | 44 414 000 | 40 666 000 | 37 814 000 | 51 441 000 | 52 863 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 783 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 41 657 000 | 43 340 000 | 39 893 000 | 38 227 000 | 52 862 000 | 55 221 000 |
|
|
| Netto finans | 6 879 000 | 3 729 000 | -5 759 000 | -41 061 000 | -26 794 000 | -46 764 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 816 288 000 | 1 159 129 000 | 728 975 000 | 31 174 000 | 187 387 000 | 103 808 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 42 931 000 | 14 435 000 | 9 376 000 | 2 061 000 | 5 102 000 | 5 887 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 773 356 000 | 1 144 694 000 | 719 600 000 | 29 112 000 | 182 284 000 | 97 920 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 773 356 000 | 1 144 694 000 | 719 600 000 | 29 112 000 | 182 284 000 | 97 920 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 773 356 000 | 1 144 694 000 | 719 600 000 | 29 112 000 | 182 284 000 | 97 920 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 84 000 | 90 000 | 51 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 84 000 | 90 000 | 51 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 21 417 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 434 223 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 1 253 754 000 | 1 431 427 000 | 1 189 754 000 | 895 124 000 | 1 020 388 000 | 938 904 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 19 811 000 | 5 433 000 | 137 000 | 927 000 | 1 864 000 | 1 196 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 729 206 000 | 1 436 860 000 | 1 189 891 000 | 896 052 000 | 1 022 252 000 | 940 100 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 316 904 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 127 365 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 411 000 | 246 000 | 42 926 000 | 50 697 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 754 000 | -253 768 000 | 4 973 000 | 4 441 000 | 2 494 000 | 6 732 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 11 231 000 | 11 666 000 | 10 227 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 145 351 000 | 75 214 000 | 15 446 000 | 47 367 000 | 53 182 000 | 6 732 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 874 558 000 | 1 512 160 000 | 1 205 427 000 | 943 471 000 | 1 075 454 000 | 946 833 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 69 878 000 | 134 397 000 | 245 334 000 | 36 723 000 | 18 678 000 | 32 129 000 |
|
|
| Andre fordringer | 231 375 000 | 231 193 000 | 307 056 000 | 173 619 000 | 140 305 000 | 105 973 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 301 253 000 | 365 590 000 | 552 391 000 | 210 335 000 | 158 983 000 | 138 103 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 97 060 000 | 23 458 000 | 128 000 | 128 000 | 150 000 | 22 405 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 97 060 000 | 23 458 000 | 128 000 | 128 000 | 150 000 | 22 405 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 493 146 000 | 1 149 284 000 | 465 426 000 | 68 052 000 | 115 639 000 | 101 863 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 891 460 000 | 1 538 334 000 | 1 017 948 000 | 278 516 000 | 274 764 000 | 262 372 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 766 019 000 | 3 050 494 000 | 2 223 375 000 | 1 221 988 000 | 1 350 218 000 | 1 209 205 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 856 000 | 841 000 | 766 000 | 687 000 | 753 000 | 730 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 123 000 | 2 087 000 | 1 899 000 | 1 700 000 | 1 864 000 | 1 804 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 537 000 | 2 929 000 | 2 665 000 | 2 379 000 | 2 607 000 | 2 534 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 980 039 000 | 2 257 490 000 | 1 091 724 000 | 404 391 000 | 447 295 000 | 316 423 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 31 220 000 | 81 611 000 | 69 421 000 | 28 434 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 2 980 039 000 | 2 257 490 000 | 1 091 724 000 | 404 391 000 | 447 295 000 | 316 423 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 31 220 000 | 81 611 000 | 69 421 000 | 28 434 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 3 019 797 000 | 2 342 030 000 | 1 163 812 000 | 435 196 000 | 449 903 000 | 318 958 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 519 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 792 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 519 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 792 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 106 457 000 | 188 179 000 | 197 578 000 | 383 154 000 | 342 129 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 35 000 | 20 556 000 | 30 192 000 | 19 871 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 336 780 000 | 364 591 000 | 568 562 000 | 537 628 000 | 673 998 000 | 713 510 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 344 299 000 | 364 591 000 | 568 562 000 | 537 628 000 | 673 998 000 | 714 302 000 |
|
|
| Konvertible lån | 21 984 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 307 032 000 | 247 467 000 | 367 369 000 | 333 322 000 | 305 182 000 | 387 415 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 840 000 | 169 758 000 | 153 348 000 | 99 012 000 | 58 342 000 | 42 329 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 35 582 000 | 14 183 000 | 9 557 000 | 2 096 000 | 5 987 000 | 5 218 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 393 000 | 5 915 000 | 6 409 000 | 2 697 000 | 3 907 000 | 2 129 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 311 105 000 | 154 015 000 | 321 649 000 | 124 800 000 | 127 887 000 | 106 395 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 401 921 000 | 343 873 000 | 491 000 000 | 249 163 000 | 226 316 000 | 175 944 000 |
|
|
| Sum gjeld | 746 220 000 | 708 464 000 | 1 059 562 000 | 786 791 000 | 900 314 000 | 890 246 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 766 019 000 | 3 050 494 000 | 2 223 375 000 | 1 221 988 000 | 1 350 218 000 | 1 209 205 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 25,2% | 45,6% | 44,6% | 5,4% | 18,8% | |||
| Resultat av driften i % | 20,9% | 27,6% | 19,6% | 4,4% | 17,2% | 13,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,6 | 2,2 | 1,3 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 22,1% | 28,7% | 20,5% | 4,2% | 19,3% | 14,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,4% | 66,1% | 91,2% | 7,0% | 48,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,8% | 65,3% | 90,0% | 6,6% | 47,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,1 | 19,5 | 24,3 | 12,8 | 8,5 | 8,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,7 | 4,5 | 2,1 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,7 | 4,5 | 2,1 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,7 | 3,3 | 0,9 | 0,3 | 0,5 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,2% | 76,8% | 52,3% | 35,6% | 33,3% | 26,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 77,9% | 56,0% | 31,0% | 26,5% | 36,1% | 28,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 1,9% | 1,9% | 1,5% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,9 | 1,8 | 2,0 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,7% | 11,3% | 22,1% | 20,4% | 16,8% | 14,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,1% | 12,0% | 25,6% | 44,0% | 49,9% | 59,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
