Nesbyen Pukk & Betong AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 40 909 000 | 49 767 000 | 48 667 000 | 37 406 000 | 37 145 000 | 31 509 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 760 000 | 2 094 000 | 2 617 000 | 338 000 | 1 630 000 | 487 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 41 669 000 | 51 861 000 | 51 284 000 | 37 744 000 | 38 775 000 | 31 996 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 304 000 | 9 848 000 | 6 802 000 | 3 696 000 | 4 164 000 | 2 566 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 862 000 | 12 623 000 | 13 629 000 | 11 439 000 | 11 209 000 | 9 474 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 267 000 | 4 004 000 | 3 859 000 | 3 893 000 | 3 904 000 | 3 800 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 17 301 000 | 18 837 000 | 20 511 000 | 15 909 000 | 13 910 000 | 13 596 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 39 734 000 | 45 312 000 | 44 801 000 | 34 937 000 | 33 187 000 | 29 436 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 935 000 | 6 549 000 | 6 483 000 | 2 807 000 | 5 588 000 | 2 560 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 430 000 | 151 000 | 291 000 | 112 000 | 72 000 | 164 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 408 000 | 992 000 | 1 182 000 | 1 134 000 | 638 000 | 457 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 838 000 | 1 143 000 | 1 473 000 | 1 246 000 | 710 000 | 621 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 58 000 | 327 000 | 301 000 | 382 000 | 457 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 59 000 | 327 000 | 301 000 | 382 000 | 457 000 |
|
|
| Netto finans | 819 000 | 1 084 000 | 1 146 000 | 945 000 | 328 000 | 164 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 753 000 | 7 633 000 | 7 629 000 | 3 751 000 | 5 915 000 | 2 724 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 540 000 | 1 493 000 | 1 447 000 | 605 000 | 1 187 000 | 522 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 213 000 | 6 141 000 | 6 181 000 | 3 146 000 | 4 729 000 | 2 202 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 213 000 | 6 141 000 | 6 181 000 | 3 146 000 | 4 729 000 | 2 202 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | -3 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 213 000 | 6 141 000 | 6 181 000 | -3 146 000 | -1 729 000 | -2 202 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 070 000 | 888 000 | 662 000 | 734 000 | 698 000 | 616 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 070 000 | 888 000 | 662 000 | 734 000 | 698 000 | 616 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 62 000 | 89 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 9 910 000 | 8 026 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 631 000 | 7 712 000 | 12 180 000 | 11 073 000 | 13 435 000 | 17 475 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 15 603 000 | 15 827 000 | 12 180 000 | 11 073 000 | 13 435 000 | 17 475 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 008 000 | 1 505 000 | 1 505 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 370 000 | 373 000 | 5 378 000 | 4 343 000 | 1 241 000 | 3 181 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 550 000 | 550 000 | 550 000 | 550 000 | 520 000 | 520 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 515 000 | 3 363 000 | 4 247 000 | 3 075 000 | 3 198 000 | 724 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 435 000 | 5 285 000 | 11 175 000 | 9 977 000 | 6 464 000 | 5 930 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 21 109 000 | 22 000 000 | 24 017 000 | 21 783 000 | 20 597 000 | 24 021 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 032 000 | 3 675 000 | 3 590 000 | 3 529 000 | 2 777 000 | 3 802 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 032 000 | 3 675 000 | 3 590 000 | 3 529 000 | 2 777 000 | 3 802 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 859 000 | 5 145 000 | 5 478 000 | 3 252 000 | 3 256 000 | 3 064 000 |
|
|
| Andre fordringer | 461 000 | 378 000 | 444 000 | 690 000 | 675 000 | 445 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 948 000 | 3 598 000 | 0 | 0 | 3 245 000 | 245 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 268 000 | 9 120 000 | 5 922 000 | 3 942 000 | 7 176 000 | 3 754 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 221 000 | 8 610 000 | 10 777 000 | 9 711 000 | 9 768 000 | 2 804 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 521 000 | 21 405 000 | 20 290 000 | 17 181 000 | 19 721 000 | 10 360 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 44 630 000 | 43 405 000 | 44 307 000 | 38 964 000 | 40 318 000 | 34 381 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 | 4 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 30 222 000 | 30 009 000 | 23 869 000 | 17 687 000 | 14 541 000 | 12 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 30 222 000 | 30 009 000 | 23 869 000 | 17 687 000 | 14 541 000 | 12 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 34 622 000 | 34 409 000 | 28 269 000 | 22 087 000 | 18 941 000 | 17 212 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 723 000 | 814 000 | 621 000 | 399 000 | 745 000 | 669 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 723 000 | 814 000 | 621 000 | 399 000 | 745 000 | 669 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 5 852 000 | 7 935 000 | 10 371 000 | 10 777 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 723 000 | 814 000 | 6 473 000 | 8 334 000 | 11 116 000 | 11 446 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 852 000 | 7 935 000 | 10 371 000 | 10 777 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 479 000 | 2 348 000 | 1 942 000 | 1 213 000 | 1 468 000 | 1 480 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 631 000 | 1 300 000 | 1 226 000 | 951 000 | 1 111 000 | 451 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 716 000 | 1 400 000 | 2 355 000 | 1 142 000 | 1 110 000 | 794 000 |
|
|
| Utbytte | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 1 755 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 459 000 | 3 134 000 | 4 043 000 | 3 482 000 | 6 572 000 | 2 997 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 285 000 | 8 182 000 | 9 566 000 | 8 543 000 | 10 261 000 | 5 722 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 008 000 | 8 996 000 | 16 039 000 | 16 877 000 | 21 377 000 | 17 168 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 44 630 000 | 43 405 000 | 44 307 000 | 38 964 000 | 40 318 000 | 34 381 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,3% | 17,5% | 19,1% | 10,2% | 16,9% | |||
| Resultat av driften i % | 4,6% | 12,6% | 12,6% | 7,4% | 14,4% | 8,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,0% | 80,2% | 86,0% | 90,1% | 88,8% | 91,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,7% | 14,8% | 15,5% | 10,7% | 16,2% | 9,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,0% | 24,4% | 30,3% | 18,3% | 32,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,4% | 19,6% | 24,5% | 15,3% | 26,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 4,1 | 3,8 | 3,3 | 3,5 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,6 | 2,1 | 2,0 | 1,9 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,2 | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,7 | 2,7 | 1,9 | 1,0 | 1,5 | 0,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 227,6 | 132,8 | 188,4 | 307,1 | 284,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,6% | 79,3% | 63,8% | 56,7% | 47,0% | 50,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 83,1% | 66,3% | 55,1% | 58,5% | 48,8% | 53,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 13,8% | 11,1% | 2,5% | 2,0% | 1,9% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 469,5% | 359,8% | 298,7% | 244,8% | 340,7% | 122,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,8% | 18,9% | 21,6% | 21,9% | 25,5% | 16,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,6% | 1,9% | 14,6% | 21,4% | 27,6% | 33,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 662 000 | 532 000 | 514 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
