Nerland Investment AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 102 095 000 | 114 034 000 | 133 438 000 | 165 589 000 | 151 605 000 | 149 904 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 786 000 | 22 849 000 | 1 302 000 | 12 565 000 | 322 000 | 267 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 102 881 000 | 136 882 000 | 134 741 000 | 178 153 000 | 151 926 000 | 150 171 000 |
|
|
| Varekostnad | 81 145 000 | 107 335 000 | 103 397 000 | 127 792 000 | 121 825 000 | 120 930 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 666 000 | 7 821 000 | 7 031 000 | 7 107 000 | 6 463 000 | 6 040 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 924 000 | 2 396 000 | 2 539 000 | 2 524 000 | 2 620 000 | 2 248 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 343 000 | 7 838 000 | 3 271 000 | 7 819 000 | 3 784 000 | 3 963 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 95 078 000 | 125 390 000 | 116 238 000 | 145 242 000 | 134 692 000 | 133 181 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 803 000 | 11 492 000 | 18 503 000 | 32 911 000 | 17 234 000 | 16 990 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 8 947 000 | 6 502 000 | 12 030 000 | 16 131 000 | 8 487 000 | 4 871 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 947 000 | 7 314 000 | 12 241 000 | 16 131 000 | 8 487 000 | 4 871 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 1 053 000 | 6 935 000 | 9 433 000 | 750 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 544 000 | 26 593 000 | 13 815 000 | 4 335 000 | 10 754 000 | 5 706 000 |
|
|
| Netto finans | -7 597 000 | -19 279 000 | -1 574 000 | 11 796 000 | -2 267 000 | -835 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 206 000 | -7 787 000 | 16 930 000 | 44 707 000 | 14 967 000 | 16 155 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 225 000 | 574 000 | 5 542 000 | 9 899 000 | 3 571 000 | 3 718 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 019 000 | -8 361 000 | 11 388 000 | 34 809 000 | 11 396 000 | 12 437 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 019 000 | -8 361 000 | 11 388 000 | 34 809 000 | 11 396 000 | 12 437 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 019 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 36 386 000 | 38 790 000 | 41 133 000 | 48 590 000 | 50 731 000 | 50 985 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 841 000 | 330 000 | 359 000 | 297 000 | 179 000 | 216 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 42 227 000 | 39 120 000 | 41 493 000 | 48 887 000 | 50 910 000 | 51 201 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 29 000 | 29 000 | 0 | 29 000 | 87 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 58 093 000 | 103 678 000 | 90 997 000 | 60 709 000 | 26 693 000 | 60 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 27 907 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 86 029 000 | 103 718 000 | 91 007 000 | 60 748 000 | 26 790 000 | 71 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 128 255 000 | 142 838 000 | 132 500 000 | 109 635 000 | 77 700 000 | 51 373 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 420 000 | 28 965 000 | 36 952 000 | 30 181 000 | 72 052 000 | 71 708 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 420 000 | 28 965 000 | 36 952 000 | 30 181 000 | 72 052 000 | 71 708 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 723 000 | 3 790 000 | 5 182 000 | 4 892 000 | 3 328 000 | 3 865 000 |
|
|
| Andre fordringer | 225 000 | 1 885 000 | 3 677 000 | 6 508 000 | 6 360 000 | 3 052 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 948 000 | 5 675 000 | 8 859 000 | 11 400 000 | 9 688 000 | 6 918 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 12 915 000 | 5 315 000 | 0 | 97 000 | 97 000 | 352 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 3 181 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 12 915 000 | 5 315 000 | 3 181 000 | 97 000 | 97 000 | 352 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 655 000 | 51 473 000 | 68 667 000 | 82 757 000 | 56 433 000 | 51 243 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 81 938 000 | 91 428 000 | 117 659 000 | 124 435 000 | 138 270 000 | 130 221 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 210 193 000 | 234 266 000 | 250 159 000 | 234 070 000 | 215 970 000 | 181 593 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 858 000 | 5 858 000 | 5 858 000 | 5 858 000 | 5 858 000 | 5 858 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 858 000 | 5 858 000 | 133 528 000 | 5 858 000 | 5 858 000 | 5 858 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 117 780 000 | 119 556 000 | 0 | 116 073 000 | 91 367 000 | 79 922 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 117 780 000 | 119 556 000 | 0 | 116 073 000 | 91 367 000 | 79 922 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 123 638 000 | 125 414 000 | 133 528 000 | 121 931 000 | 97 225 000 | 85 780 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 918 000 | 1 234 000 | 1 126 000 | 987 000 | 833 000 | 1 017 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 918 000 | 1 234 000 | 1 126 000 | 987 000 | 833 000 | 1 017 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 500 000 | 33 116 000 | 34 998 000 | 36 489 000 | 31 753 000 | 32 882 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 418 000 | 34 350 000 | 36 124 000 | 37 476 000 | 32 586 000 | 33 899 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 500 000 | 33 116 000 | 34 462 000 | 36 489 000 | 31 753 000 | 32 882 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 44 427 000 | 43 797 000 | 43 923 000 | 33 326 000 | 57 757 000 | 34 006 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 541 000 | 466 000 | 5 228 000 | 8 237 000 | 3 755 000 | 3 582 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 214 000 | 415 000 | 1 018 000 | 762 000 | 509 000 | 582 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 28 955 000 | 29 824 000 | 30 338 000 | 32 338 000 | 24 139 000 | 23 744 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 76 137 000 | 74 502 000 | 80 507 000 | 74 663 000 | 86 160 000 | 61 914 000 |
|
|
| Sum gjeld | 86 555 000 | 108 852 000 | 116 631 000 | 112 139 000 | 118 746 000 | 95 813 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 210 193 000 | 234 266 000 | 250 159 000 | 234 070 000 | 215 970 000 | 181 593 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,5% | 7,8% | 12,7% | 21,8% | 12,9% | |||
| Resultat av driften i % | 7,6% | 8,4% | 13,7% | 18,5% | 11,3% | 11,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 20,5% | 5,9% | 22,5% | 22,8% | 19,6% | 19,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,3% | 13,7% | 22,8% | 27,5% | 16,9% | 14,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,2% | -6,0% | 13,3% | 40,8% | 16,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,6% | -6,5% | 8,9% | 31,8% | 12,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 15,4 | 17,5 | 19,2 | 25,1 | 23,5 | 24,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 1,3 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,9 | 1,1 | 0,7 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,6 | 3,7 | 2,8 | 4,2 | 1,7 | 1,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 114,0 | 110,5 | 116,9 | 144,0 | 212,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,8% | 53,5% | 53,4% | 52,1% | 45,0% | 47,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 120,2% | 91,6% | 99,1% | 68,4% | 64,0% | 57,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,3% | 3,2% | 3,2% | 3,0% | 3,6% | 2,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 25,9% | 58,4% | 100,5% | 164,9% | 72,3% | 95,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 1,2 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,2% | 31,8% | 32,2% | 31,9% | 39,9% | 34,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 14,7% | 14,4% | 16,0% | 15,1% | 18,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 366 000 | 240 000 | 0 | 270 000 | 270 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
