Nedrebø Maskin & Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 773 000 | 5 090 000 | 3 522 000 | 4 672 000 | 2 602 000 | 1 074 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 244 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 017 000 | 5 140 000 | 3 522 000 | 4 672 000 | 2 602 000 | 1 074 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 102 000 | 700 000 | 886 000 | 1 827 000 | 1 270 000 | 573 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 509 000 | 1 389 000 | 906 000 | 563 000 | 552 000 | 4 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 112 000 | 79 000 | 77 000 | 66 000 | 64 000 | 64 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 077 000 | 2 154 000 | 1 408 000 | 1 396 000 | 838 000 | 440 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 800 000 | 4 322 000 | 3 277 000 | 3 852 000 | 2 724 000 | 1 081 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 217 000 | 818 000 | 245 000 | 820 000 | -122 000 | -7 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | 0 | -2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 215 000 | 818 000 | 243 000 | 820 000 | -122 000 | -7 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 263 000 | 172 000 | 58 000 | 143 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 952 000 | 645 000 | 185 000 | 677 000 | -122 000 | -7 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 952 000 | 645 000 | 185 000 | 677 000 | -122 000 | -7 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 260 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 952 000 | 645 000 | 185 000 | 677 000 | -382 000 | -7 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 302 000 | 340 000 | 183 000 | 260 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 65 000 | 82 000 | 0 | 0 | 84 000 | 148 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 367 000 | 422 000 | 183 000 | 260 000 | 84 000 | 148 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 367 000 | 422 000 | 183 000 | 260 000 | 84 000 | 148 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 116 000 | 27 000 | 84 000 | 23 000 | 7 000 | 40 000 |
|
|
| Sum varelager | 116 000 | 27 000 | 84 000 | 23 000 | 7 000 | 40 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 494 000 | 868 000 | 750 000 | 458 000 | 224 000 | 139 000 |
|
|
| Andre fordringer | 863 000 | 342 000 | 259 000 | 236 000 | 14 000 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 358 000 | 1 209 000 | 1 009 000 | 695 000 | 238 000 | 141 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 594 000 | 697 000 | 339 000 | 556 000 | 202 000 | 210 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 068 000 | 1 933 000 | 1 432 000 | 1 273 000 | 447 000 | 391 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 434 000 | 2 355 000 | 1 615 000 | 1 533 000 | 531 000 | 538 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 505 000 | 1 554 000 | 908 000 | 723 000 | 46 000 | 428 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 505 000 | 1 554 000 | 908 000 | 723 000 | 46 000 | 428 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 525 000 | 1 574 000 | 928 000 | 743 000 | 66 000 | 448 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 36 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 36 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 36 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 253 000 | 151 000 | 427 000 | 481 000 | 321 000 | 70 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 227 000 | 172 000 | 58 000 | 143 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 242 000 | 318 000 | 122 000 | 117 000 | 100 000 | 21 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 151 000 | 140 000 | 79 000 | 49 000 | 43 000 | -1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 873 000 | 781 000 | 686 000 | 790 000 | 464 000 | 90 000 |
|
|
| Sum gjeld | 909 000 | 781 000 | 686 000 | 790 000 | 464 000 | 90 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 434 000 | 2 355 000 | 1 615 000 | 1 533 000 | 531 000 | 538 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 42,0% | 41,2% | 15,6% | 79,5% | -22,8% | |||
| Resultat av driften i % | 20,2% | 15,9% | 7,0% | 17,6% | -4,7% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,6 | 2,2 | 4,5 | 4,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,9% | 86,2% | 74,8% | 60,9% | 51,2% | 46,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,2% | 15,9% | 7,0% | 17,6% | -4,7% | -0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 59,3% | 65,4% | 29,1% | 202,7% | -47,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 46,5% | 51,6% | 22,1% | 167,4% | -47,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 3,7 | 3,9 | 8,3 | 4,7 | 268,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 2,5 | 2,1 | 1,6 | 1,0 | 4,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 2,4 | 2,0 | 1,6 | 0,9 | 3,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,5 | 25,9 | 10,5 | 79,4 | 181,4 | 14,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 23,4 | 28,5 | 21,7 | 3,0 | 6,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 73,5% | 66,8% | 57,5% | 48,5% | 12,4% | 83,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 42,0% | 30,6% | 26,3% | 15,9% | 2,5% | 41,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 25,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 1,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1891,4% | 4266,7% | 886,9% | 2100,0% | -257,1% | 750,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 7,0 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,4% | 33,2% | 42,5% | 51,5% | 87,4% | 16,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 75 000 | 83 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
