Nedre Slottsgt 23 Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 948 000 | 5 398 000 | 3 087 000 | 2 877 000 | 3 295 000 | 4 022 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 948 000 | 5 398 000 | 3 087 000 | 2 877 000 | 3 295 000 | 4 022 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 058 000 | 1 047 000 | 2 288 000 | 3 028 000 | 2 485 000 | 2 311 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 953 000 | 1 576 000 | 2 913 000 | 1 659 000 | 2 580 000 | 5 400 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 011 000 | 2 623 000 | 5 201 000 | 4 687 000 | 5 065 000 | 7 711 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 937 000 | 2 775 000 | -2 114 000 | -1 810 000 | -1 770 000 | -3 689 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 114 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 172 000 | 37 000 | 20 000 | 0 | 0 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 172 000 | 37 000 | 134 000 | -1 000 | 0 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 291 000 | 1 113 000 | 907 000 | 991 000 | 957 000 | 864 000 |
|
|
| Netto finans | -1 119 000 | -1 076 000 | -773 000 | -992 000 | -957 000 | -852 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 818 000 | 1 699 000 | -2 888 000 | -2 801 000 | -2 727 000 | -4 541 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 28 000 | 118 000 | -485 000 | -428 000 | -616 000 | -609 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 790 000 | 1 581 000 | -2 402 000 | -2 373 000 | -2 111 000 | -3 932 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 790 000 | 1 581 000 | -2 402 000 | -2 373 000 | -2 111 000 | -3 932 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 790 000 | 1 581 000 | -2 402 000 | -2 373 000 | -2 111 000 | -3 932 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 852 000 | 1 880 000 | 1 998 000 | 1 513 000 | 1 086 000 | 470 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 852 000 | 1 880 000 | 1 998 000 | 1 513 000 | 1 086 000 | 470 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 28 458 000 | 29 191 000 | 17 678 000 | 18 652 000 | 21 234 000 | 22 054 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 28 458 000 | 29 191 000 | 17 678 000 | 18 652 000 | 21 234 000 | 22 054 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 30 310 000 | 31 071 000 | 19 677 000 | 20 165 000 | 22 320 000 | 22 523 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 42 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 368 000 | 1 309 000 | 544 000 | 220 000 | 9 025 000 | 3 852 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 3 077 000 | 2 130 000 | 3 495 000 | 5 365 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 445 000 | 3 481 000 | 4 243 000 | 5 585 000 | 9 025 000 | 3 852 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 4 445 000 | 3 481 000 | 4 243 000 | 5 585 000 | 9 025 000 | 3 852 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 34 755 000 | 34 552 000 | 23 920 000 | 25 750 000 | 31 345 000 | 26 376 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 100 000 | 8 100 000 | 8 100 000 | 8 100 000 | 8 100 000 | 3 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 129 000 | -7 919 000 | -9 500 000 | -7 097 000 | -4 725 000 | -2 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 129 000 | -7 919 000 | -9 500 000 | -7 097 000 | -4 725 000 | -2 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 971 000 | 181 000 | -1 400 000 | 1 003 000 | 3 375 000 | 487 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 31 416 000 | 34 127 000 | 24 815 000 | 23 909 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 31 416 000 | 34 127 000 | 24 815 000 | 23 909 000 | 27 919 000 | 20 976 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 31 416 000 | 34 127 000 | 24 815 000 | 23 909 000 | 27 919 000 | 20 976 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 59 000 | 90 000 | 218 000 | 670 000 | 3 000 | 1 041 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 56 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 308 000 | 98 000 | 287 000 | 169 000 | 47 000 | 3 872 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 367 000 | 244 000 | 505 000 | 839 000 | 50 000 | 4 913 000 |
|
|
| Sum gjeld | 33 783 000 | 34 371 000 | 25 320 000 | 24 748 000 | 27 969 000 | 25 889 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 34 755 000 | 34 552 000 | 23 920 000 | 25 750 000 | 31 345 000 | 26 376 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,1% | 9,6% | -8,0% | -6,3% | -6,1% | |||
| Resultat av driften i % | 27,9% | 51,4% | -68,5% | -62,9% | -53,7% | -91,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 30,4% | 52,1% | -64,1% | -62,9% | -53,7% | -91,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 142,0% | -278,8% | 1454,9% | -128,0% | -141,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 137,2% | -259,4% | 1210,1% | -108,4% | -109,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 14,3 | 8,4 | 6,7 | 180,5 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 14,3 | 8,4 | 6,7 | 180,5 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,8% | 0,5% | -5,9% | 3,9% | 10,8% | 1,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,0% | 3,4% | -45,4% | 34,9% | 102,4% | 12,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 34,8 | 189,9 | -18,1 | 24,7 | 8,3 | 53,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,8% | 0,7% | 2,1% | 3,3% | 0,2% | 18,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 90,4% | 98,8% | 103,7% | 92,9% | 89,1% | 79,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
