Nedre Rælingsvei 138 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 981 000 | 2 866 000 | 2 814 000 | 2 706 000 | 2 646 000 | 2 377 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 981 000 | 2 866 000 | 2 814 000 | 2 706 000 | 2 646 000 | 2 377 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 122 000 | 1 198 000 | 925 000 | 964 000 | 746 000 | 1 093 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 122 000 | 1 198 000 | 925 000 | 964 000 | 746 000 | 1 093 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 859 000 | 1 668 000 | 1 889 000 | 1 742 000 | 1 900 000 | 1 284 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 154 000 | 311 000 | 385 000 | 244 000 | 249 000 | 372 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 21 000 | 19 000 | 8 000 | 4 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 175 000 | 330 000 | 393 000 | 248 000 | 251 000 | 372 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 057 000 | 1 792 000 | 1 110 000 | 715 000 | 858 000 | 1 037 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 057 000 | 1 792 000 | 1 110 000 | 715 000 | 858 000 | 1 037 000 |
|
|
| Netto finans | -1 882 000 | -1 462 000 | -717 000 | -467 000 | -607 000 | -665 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -23 000 | 206 000 | 1 172 000 | 1 277 000 | 1 293 000 | 619 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -5 000 | 45 000 | 258 000 | 281 000 | 284 000 | 136 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -18 000 | 160 000 | 914 000 | 996 000 | 1 008 000 | 483 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -18 000 | 160 000 | 914 000 | 996 000 | 1 008 000 | 483 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 168 000 | 900 000 | 1 007 000 | 995 000 | 457 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -18 000 | -7 000 | 14 000 | -12 000 | 13 000 | 26 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 | 17 024 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 234 000 | 2 695 000 | 7 448 000 | 11 054 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 11 161 000 | 9 936 000 | 6 249 000 | 2 376 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 396 000 | 12 631 000 | 13 696 000 | 13 430 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 29 420 000 | 29 655 000 | 30 720 000 | 30 454 000 | 17 024 000 | 17 024 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 823 000 | 1 644 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 823 000 | 1 644 000 |
|
|
| Kundefordringer | 9 000 | 54 000 | 22 000 | 81 000 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 43 000 | 36 000 | 72 000 | 37 000 | 10 955 000 | 11 281 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 52 000 | 90 000 | 94 000 | 118 000 | 10 970 000 | 11 297 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 188 000 | 428 000 | 86 000 | 382 000 | 1 092 000 | 261 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 240 000 | 518 000 | 180 000 | 500 000 | 13 884 000 | 13 202 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 29 660 000 | 30 173 000 | 30 900 000 | 30 954 000 | 30 908 000 | 30 226 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 108 000 | 126 000 | 133 000 | 119 000 | 131 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 108 000 | 126 000 | 133 000 | 119 000 | 131 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 208 000 | 226 000 | 233 000 | 219 000 | 231 000 | 218 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 000 | 9 000 | 11 000 | 7 000 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 000 | 9 000 | 11 000 | 7 000 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 29 204 000 | 29 209 000 | 29 211 000 | 29 207 000 | 29 210 000 | 29 207 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 | 29 200 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 71 000 | 306 000 | 182 000 | 64 000 | 44 000 | 66 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 177 000 | 432 000 | 1 274 000 | 1 464 000 | 1 423 000 | 736 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 248 000 | 738 000 | 1 456 000 | 1 528 000 | 1 467 000 | 802 000 |
|
|
| Sum gjeld | 29 452 000 | 29 947 000 | 30 667 000 | 30 735 000 | 30 677 000 | 30 009 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 29 660 000 | 30 173 000 | 30 900 000 | 30 954 000 | 30 908 000 | 30 226 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,8% | 6,5% | 7,4% | 6,4% | 7,0% | |||
| Resultat av driften i % | 62,4% | 58,2% | 67,1% | 64,4% | 71,8% | 54,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 68,2% | 69,7% | 81,1% | 73,5% | 81,3% | 69,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,6% | 89,8% | 518,6% | 567,6% | 575,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,3% | 69,7% | 404,4% | 442,7% | 449,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,7 | 0,1 | 0,3 | 9,5 | 16,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,7 | 0,1 | 0,3 | 8,2 | 14,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,6 | 0,1 | 0,3 | 0,7 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,0% | 7,9% | 8,3% | 8,1% | 8,7% | 9,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 681,1% | 754,3% | ||||||
| Gjeldsgrad | 141,6 | 132,5 | 131,6 | 140,3 | 132,8 | 137,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 2,4% | 4,7% | 4,9% | 4,7% | 2,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 98,5% | 96,8% | 94,5% | 94,4% | 94,5% | 96,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
