Nedre Prinsdals vei 109 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 931 000 | 759 000 | 456 000 | 496 000 | 505 000 | 494 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 931 000 | 759 000 | 456 000 | 496 000 | 505 000 | 494 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 86 000 | 71 000 | 108 000 | 63 000 | 40 000 | 28 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 272 000 | 209 000 | 734 000 | 592 000 | 357 000 | 193 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 358 000 | 280 000 | 842 000 | 655 000 | 397 000 | 221 000 |
|
|
| Driftsresultat | 573 000 | 479 000 | -386 000 | -159 000 | 108 000 | 273 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 1 000 | 6 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 1 000 | 6 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 493 000 | 406 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 493 000 | 407 000 | 233 000 | 186 000 | 211 000 | 231 000 |
|
|
| Netto finans | -488 000 | -406 000 | -227 000 | -181 000 | -206 000 | -226 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 85 000 | 73 000 | -613 000 | -339 000 | -99 000 | 47 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 85 000 | 73 000 | -613 000 | -339 000 | -99 000 | 47 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 85 000 | 73 000 | -613 000 | -339 000 | -99 000 | 47 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 85 000 | 73 000 | -613 000 | -339 000 | -99 000 | 47 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 | 12 869 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 000 | 66 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 82 000 | 82 000 | 6 000 | 9 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 91 000 | 149 000 | 6 000 | 9 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 367 000 | 159 000 | 199 000 | 823 000 | 315 000 | 459 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 458 000 | 308 000 | 206 000 | 832 000 | 318 000 | 462 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 327 000 | 13 177 000 | 13 075 000 | 13 701 000 | 13 187 000 | 13 331 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -502 000 | -587 000 | -661 000 | -48 000 | 292 000 | 390 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -502 000 | -587 000 | -661 000 | -48 000 | 292 000 | 390 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -501 000 | -587 000 | -660 000 | -47 000 | 292 000 | 391 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 28 000 | 14 000 | 8 000 | 12 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 684 000 | 13 684 000 | 13 684 000 | 13 684 000 | 12 868 000 | 12 868 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 684 000 | 13 684 000 | 13 684 000 | 13 684 000 | 12 868 000 | 12 868 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 400 000 | 8 400 000 | 8 428 000 | 8 414 000 | 7 592 000 | 7 596 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 82 000 | 73 000 | 2 000 | 29 000 | 1 000 | 31 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 10 000 | 6 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 52 000 | 0 | 16 000 | 21 000 | 17 000 | 29 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 144 000 | 79 000 | 51 000 | 64 000 | 26 000 | 72 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 828 000 | 13 763 000 | 13 735 000 | 13 748 000 | 12 894 000 | 12 940 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 327 000 | 13 177 000 | 13 075 000 | 13 701 000 | 13 187 000 | 13 331 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 3,7% | -2,8% | -1,1% | 0,8% | |||
| Resultat av driften i % | 61,5% | 63,1% | -84,6% | -32,1% | 21,4% | 55,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 62,1% | 63,2% | -83,3% | -31,0% | 22,4% | 56,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -15,6% | -11,7% | 173,4% | -276,7% | -29,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -15,6% | -11,7% | 173,4% | -276,7% | -29,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,8 | 10,7 | 4,2 | 7,9 | 12,6 | 17,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 3,9 | 4,0 | 13,0 | 12,2 | 6,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 3,9 | 4,0 | 13,0 | 12,2 | 6,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 2,0 | 3,9 | 12,9 | 12,1 | 6,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -3,8% | -4,5% | -5,0% | -0,3% | 2,2% | 2,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -53,8% | -77,3% | -144,7% | -9,5% | 57,8% | 79,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -27,6 | -23,4 | -20,8 | -292,5 | 44,2 | 33,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,2% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 102,7% | 103,8% | 104,7% | 99,9% | 97,6% | 96,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
