Nedre Høvik Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 15 253 000 | 16 817 000 | 15 617 000 | 13 676 000 | 15 451 000 | 16 470 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 000 | 9 000 | 36 000 | 2 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 259 000 | 16 827 000 | 15 653 000 | 13 678 000 | 15 454 000 | 16 470 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 702 000 | 12 850 000 | 11 394 000 | 11 721 000 | 13 054 000 | 13 582 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 828 000 | 4 351 000 | 3 236 000 | 4 299 000 | 4 947 000 | 3 158 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 530 000 | 17 201 000 | 14 630 000 | 16 020 000 | 18 001 000 | 16 740 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 271 000 | -374 000 | 1 023 000 | -2 342 000 | -2 547 000 | -270 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 113 000 | 102 000 | 36 000 | 9 000 | 19 000 | 31 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 113 000 | 102 000 | 36 000 | 9 000 | 19 000 | 31 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 42 000 | 65 000 | 59 000 | 3 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 42 000 | 65 000 | 59 000 | 3 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 71 000 | 37 000 | -23 000 | 6 000 | 19 000 | 28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 200 000 | -337 000 | 1 000 000 | -2 336 000 | -2 529 000 | -242 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -264 000 | -74 000 | 220 000 | -514 000 | -556 000 | -53 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -936 000 | -263 000 | 780 000 | -1 822 000 | -1 972 000 | -189 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -936 000 | -263 000 | 780 000 | -1 822 000 | -1 972 000 | -189 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -936 000 | -263 000 | 780 000 | -1 822 000 | -1 972 000 | -189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 286 000 | 1 022 000 | 948 000 | 1 168 000 | 654 000 | 98 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 286 000 | 1 022 000 | 948 000 | 1 168 000 | 654 000 | 98 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 286 000 | 1 022 000 | 948 000 | 1 168 000 | 654 000 | 98 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 0 | 13 000 |
|
|
| Andre fordringer | 398 000 | 198 000 | 394 000 | 182 000 | 2 420 000 | 4 012 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 141 000 | 738 000 | 476 000 | 338 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 539 000 | 935 000 | 907 000 | 520 000 | 2 420 000 | 4 026 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 408 000 | 348 000 | 444 000 | 409 000 | 434 000 | 586 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 946 000 | 1 283 000 | 1 351 000 | 928 000 | 2 854 000 | 4 611 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 232 000 | 2 305 000 | 2 299 000 | 2 096 000 | 3 508 000 | 4 709 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 490 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 1 852 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 750 000 | -1 815 000 | -1 552 000 | -2 331 000 | -509 000 | -189 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 750 000 | -1 815 000 | -1 552 000 | -2 331 000 | -509 000 | -189 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 550 000 | -1 615 000 | -1 352 000 | -2 131 000 | -309 000 | 1 663 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 719 000 | 479 000 | 514 000 | 474 000 | 429 000 | 376 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 719 000 | 479 000 | 514 000 | 474 000 | 429 000 | 376 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 719 000 | 479 000 | 514 000 | 474 000 | 429 000 | 376 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 131 000 | 361 000 | 483 000 | 274 000 | 865 000 | 201 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 765 000 | 747 000 | 906 000 | 878 000 | 931 000 | 1 123 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 550 000 | 900 000 | 1 000 000 | 1 300 000 | 0 | 35 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 618 000 | 1 433 000 | 748 000 | 1 302 000 | 1 592 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 064 000 | 3 441 000 | 3 137 000 | 3 754 000 | 3 388 000 | 2 670 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 783 000 | 3 920 000 | 3 651 000 | 4 228 000 | 3 817 000 | 3 046 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 232 000 | 2 305 000 | 2 299 000 | 2 096 000 | 3 508 000 | 4 709 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -51,0% | -11,8% | 48,2% | -83,3% | -61,6% | |||
| Resultat av driften i % | -8,3% | -2,2% | 6,5% | -17,1% | -16,5% | -1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 6,7 | 7,3 | 7,1 | 4,9 | 3,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,6% | -1,6% | 6,8% | -17,1% | -16,4% | -1,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 57,6% | 22,7% | -57,4% | 191,5% | -373,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 44,9% | 17,7% | -44,8% | 149,3% | -291,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -114,2% | -70,1% | -58,8% | -101,7% | -8,8% | 35,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -16,7% | -9,6% | -8,6% | -15,6% | -2,0% | 10,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,7% | 8,2% | 7,1% | 8,9% | 8,9% | 8,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,7% | -0,9% | -1,1% | -0,7% | 5,5% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,9 | -2,4 | -2,7 | -2,0 | -12,4 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 182,1% | 149,3% | 136,5% | 179,1% | 96,6% | 56,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,2% | 20,8% | 22,4% | 22,6% | 12,2% | 8,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 683 000 | 665 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
