Nedre Buskerud Boligbyggelag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 84 683 000 | 77 896 000 | 78 174 000 | 83 351 000 | 80 771 000 | 78 319 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 18 299 000 | 14 299 000 | 15 639 000 | 14 389 000 | 12 320 000 | 19 932 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 102 982 000 | 92 194 000 | 93 813 000 | 97 740 000 | 93 092 000 | 98 251 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 325 000 | 6 158 000 | 6 712 000 | 7 530 000 | 8 939 000 | 12 699 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 63 527 000 | 58 082 000 | 56 640 000 | 57 163 000 | 53 946 000 | 54 467 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 194 000 | 1 046 000 | 967 000 | 723 000 | 1 194 000 | 1 005 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 21 207 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 25 592 000 | -1 000 | 22 691 000 | 23 462 000 | 33 130 000 | 21 566 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 97 638 000 | 86 492 000 | 87 010 000 | 88 878 000 | 97 209 000 | 89 737 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 344 000 | 5 702 000 | 6 803 000 | 8 862 000 | -4 117 000 | 8 514 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 19 483 000 | 17 989 000 | 14 360 000 | 1 702 000 | 6 464 000 | -3 069 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 036 000 | 4 870 000 | 2 127 000 | 1 331 000 | 3 730 000 | 6 772 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 008 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 27 527 000 | 22 859 000 | 16 487 000 | 3 033 000 | 10 194 000 | 3 703 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 922 000 | 0 | 144 000 | 39 000 | 468 000 | 491 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 59 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 981 000 | 283 000 | 144 000 | 39 000 | 468 000 | 491 000 |
|
|
| Netto finans | 26 546 000 | 22 576 000 | 16 343 000 | 2 994 000 | 9 726 000 | 3 212 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 31 890 000 | 28 278 000 | 23 146 000 | 11 856 000 | 5 609 000 | 11 726 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 570 000 | 3 225 000 | -302 000 | 2 463 000 | 2 774 000 | 3 554 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 28 320 000 | 25 054 000 | 23 448 000 | 9 393 000 | 2 835 000 | 8 172 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 29 018 000 | 25 054 000 | 23 448 000 | 9 393 000 | 2 835 000 | 8 172 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 28 320 000 | 25 054 000 | 23 448 000 | 9 393 000 | 2 835 000 | 8 172 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 2 100 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 646 000 | 1 927 000 | 2 250 000 | 2 436 000 | 2 147 000 | 1 683 000 |
|
|
| Goodwill | 970 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 585 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 715 000 | 3 027 000 | 3 350 000 | 4 536 000 | 3 147 000 | 3 268 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 689 000 | 4 777 000 | 4 865 000 | 4 954 000 | 5 042 000 | 5 130 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 234 000 | 3 657 000 | 4 513 000 | 3 010 000 | 2 149 000 | 2 559 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 923 000 | 8 434 000 | 9 378 000 | 7 963 000 | 7 191 000 | 7 689 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 101 219 000 | 100 309 000 | 93 955 000 | 84 221 000 | 18 088 000 | 17 965 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 717 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 522 000 | 622 000 | 622 000 | 622 000 | 622 000 | 122 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 37 801 000 | 44 511 000 | 31 467 000 | 34 340 000 | 40 858 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 139 542 000 | 145 441 000 | 126 044 000 | 119 183 000 | 59 568 000 | 51 804 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 152 180 000 | 156 903 000 | 138 773 000 | 131 682 000 | 69 906 000 | 62 761 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 572 000 | 4 849 000 | 4 842 000 | 4 583 000 | 4 583 000 | 4 583 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 572 000 | 4 849 000 | 4 842 000 | 4 583 000 | 4 583 000 | 4 583 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 149 000 | 6 042 000 | 7 690 000 | 12 421 000 | 7 728 000 | 9 037 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 618 000 | 5 572 000 | 4 544 000 | 3 704 000 | 9 994 000 | 8 685 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 14 767 000 | 11 614 000 | 12 235 000 | 16 125 000 | 17 722 000 | 17 722 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 119 634 000 | 84 072 000 | 75 519 000 | 63 081 000 | 126 407 000 | 118 545 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 139 973 000 | 100 534 000 | 92 595 000 | 83 790 000 | 148 712 000 | 140 851 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 292 153 000 | 257 437 000 | 231 368 000 | 215 472 000 | 218 618 000 | 203 611 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 8 269 000 | 6 929 000 | 6 733 000 | 6 527 000 | 6 291 000 | 6 085 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 8 269 000 | 6 929 000 | 6 733 000 | 6 527 000 | 6 291 000 | 6 085 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 261 618 000 | 234 096 000 | 208 869 000 | 185 240 000 | 175 666 000 | 172 630 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 984 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 261 618 000 | 234 096 000 | 208 869 000 | 185 240 000 | 175 666 000 | 172 630 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 984 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 270 872 000 | 241 025 000 | 215 602 000 | 191 766 000 | 181 957 000 | 178 715 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 11 000 | 28 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 11 000 | 28 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 92 000 | 636 000 | 910 000 | 1 052 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 92 000 | 636 000 | 910 000 | 1 063 000 | 11 000 | 28 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 92 000 | 636 000 | 910 000 | 1 052 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 437 000 | 1 924 000 | 2 308 000 | 6 712 000 | 2 299 000 | 4 547 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 297 000 | 2 715 000 | 1 240 000 | 2 752 000 | 3 238 000 | 3 130 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 928 000 | 5 953 000 | 6 068 000 | 6 563 000 | 6 133 000 | 5 615 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 527 000 | 5 184 000 | 5 241 000 | 6 615 000 | 24 980 000 | 11 576 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 189 000 | 15 776 000 | 14 857 000 | 22 642 000 | 36 650 000 | 24 868 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 281 000 | 16 412 000 | 15 767 000 | 23 705 000 | 36 661 000 | 24 896 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 292 153 000 | 257 437 000 | 231 368 000 | 215 472 000 | 218 618 000 | 203 611 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,0% | 11,7% | 10,4% | 5,5% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 5,2% | 6,2% | 7,3% | 9,1% | -4,4% | 8,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 91,4% | 92,1% | 91,4% | 91,0% | 88,9% | 83,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 31,9% | 31,0% | 24,8% | 12,2% | 6,5% | 12,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,5% | 12,4% | 11,4% | 6,3% | 3,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,3% | 11,0% | 11,5% | 5,0% | 1,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,6 | 6,4 | 6,2 | 3,7 | 4,1 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 6,1 | 5,9 | 3,5 | 3,9 | 5,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,6 | 5,3 | 5,1 | 2,8 | 3,4 | 4,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 2,0 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 256,1 | 283,3 | 252,8 | 219,1 | 184,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 92,7% | 93,6% | 93,2% | 89,0% | 83,2% | 87,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 263,0% | 261,4% | 229,8% | 196,2% | 195,5% | 181,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 231,3% | 25,8% | 17,3% | 22,3% | 1000,0% | 889,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2131,8% | 1747,9% | 1605,5% | 1334,2% | 2445,2% | 2530,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 6,1% | 6,4% | 10,5% | 16,8% | 12,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,4% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
