Narmo Betongsaging AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 056 000 | 5 955 000 | 4 138 000 | 3 469 000 | 3 755 000 | 2 740 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 46 000 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 102 000 | 5 955 000 | 4 138 000 | 3 476 000 | 3 755 000 | 2 740 000 |
|
|
| Varekostnad | 828 000 | 1 123 000 | 298 000 | 281 000 | 381 000 | 181 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 117 000 | 2 182 000 | 1 909 000 | 1 805 000 | 1 582 000 | 1 536 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 273 000 | 202 000 | 148 000 | 219 000 | 242 000 | 226 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 991 000 | 1 745 000 | 1 306 000 | 1 342 000 | 999 000 | 1 046 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 209 000 | 5 252 000 | 3 661 000 | 3 647 000 | 3 204 000 | 2 989 000 |
|
|
| Driftsresultat | -107 000 | 703 000 | 477 000 | -171 000 | 551 000 | -249 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 9 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 5 000 | 6 000 | 4 000 | 14 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 5 000 | 6 000 | 4 000 | 14 000 | 13 000 |
|
|
| Netto finans | 7 000 | -4 000 | -5 000 | -4 000 | -14 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -101 000 | 699 000 | 472 000 | -175 000 | 538 000 | -262 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -15 000 | 158 000 | 108 000 | -35 000 | 71 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -86 000 | 541 000 | 364 000 | -140 000 | 467 000 | -262 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -86 000 | 541 000 | 364 000 | -140 000 | 467 000 | -262 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -86 000 | 541 000 | 364 000 | -140 000 | 467 000 | -262 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 50 000 | 36 000 | 42 000 | 70 000 | 36 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 50 000 | 36 000 | 42 000 | 70 000 | 36 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 691 000 | 639 000 | 401 000 | 462 000 | 457 000 | 500 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 691 000 | 639 000 | 401 000 | 462 000 | 457 000 | 500 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 741 000 | 675 000 | 443 000 | 533 000 | 492 000 | 500 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 229 000 | 1 434 000 | 646 000 | 605 000 | 660 000 | 627 000 |
|
|
| Andre fordringer | 95 000 | 81 000 | 88 000 | 82 000 | 97 000 | 71 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 324 000 | 1 514 000 | 735 000 | 687 000 | 757 000 | 698 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 847 000 | 1 303 000 | 1 424 000 | 769 000 | 1 192 000 | 488 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 172 000 | 2 817 000 | 2 159 000 | 1 456 000 | 1 949 000 | 1 186 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 913 000 | 3 492 000 | 2 602 000 | 1 989 000 | 2 442 000 | 1 685 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 781 000 | 1 867 000 | 1 326 000 | 963 000 | 1 103 000 | 636 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 781 000 | 1 867 000 | 1 326 000 | 963 000 | 1 103 000 | 636 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 881 000 | 1 967 000 | 1 426 000 | 1 063 000 | 1 203 000 | 736 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 | 193 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 | 193 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 000 | 193 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 96 000 | 91 000 | 74 000 | 108 000 | 59 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 152 000 | 80 000 | 0 | 107 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 454 000 | 766 000 | 463 000 | 354 000 | 497 000 | 233 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 482 000 | 516 000 | 558 000 | 464 000 | 488 000 | 494 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 032 000 | 1 525 000 | 1 175 000 | 926 000 | 1 151 000 | 756 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 032 000 | 1 525 000 | 1 175 000 | 926 000 | 1 239 000 | 949 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 913 000 | 3 492 000 | 2 602 000 | 1 989 000 | 2 442 000 | 1 685 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,1% | 23,1% | 20,8% | -7,7% | 26,8% | |||
| Resultat av driften i % | -2,1% | 11,8% | 11,5% | -4,9% | 14,7% | -9,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 2,0 | 1,8 | 1,6 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,6% | 81,1% | 92,8% | 91,9% | 89,9% | 93,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,9% | 11,8% | 11,6% | -4,9% | 14,7% | -9,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,2% | 41,2% | 37,9% | -15,4% | 55,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,5% | 31,9% | 29,2% | -12,4% | 48,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,7 | 2,2 | 1,9 | 2,4 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,8 | 1,8 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,8 | 1,8 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 0,8 | 1,0 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,6% | 56,3% | 54,8% | 53,4% | 49,3% | 43,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,9% | 33,0% | 34,5% | 30,6% | 32,0% | 26,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 14,1% | 4,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,4% | 43,7% | 45,2% | 46,6% | 47,1% | 44,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,6% | 11,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
