Nansentunet Musikkbarnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 595 000 | 1 734 000 | 1 817 000 | 1 793 000 | 1 487 000 | 1 631 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 554 000 | 8 535 000 | 8 567 000 | 8 107 000 | 7 896 000 | 7 269 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 149 000 | 10 268 000 | 10 384 000 | 9 900 000 | 9 383 000 | 8 901 000 |
|
|
| Varekostnad | 349 000 | 339 000 | 281 000 | 221 000 | 167 000 | 200 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 733 000 | 7 814 000 | 6 803 000 | 6 643 000 | 7 196 000 | 7 231 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 120 000 | 122 000 | 98 000 | 57 000 | 52 000 | 54 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 258 000 | 2 678 000 | 3 005 000 | 2 547 000 | 1 738 000 | 1 465 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 460 000 | 10 953 000 | 10 187 000 | 9 468 000 | 9 153 000 | 8 950 000 |
|
|
| Driftsresultat | -311 000 | -685 000 | 197 000 | 432 000 | 230 000 | -49 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -310 000 | -684 000 | 197 000 | 432 000 | 231 000 | -46 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -310 000 | -684 000 | 197 000 | 432 000 | 231 000 | -46 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -310 000 | -684 000 | 197 000 | 432 000 | 231 000 | -46 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -310 000 | -684 000 | 197 000 | 432 000 | 231 000 | -46 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 606 000 | 714 000 | 826 000 | 785 000 | 380 000 | 284 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 36 000 | 48 000 | 33 000 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 642 000 | 762 000 | 859 000 | 785 000 | 383 000 | 291 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 642 000 | 762 000 | 859 000 | 785 000 | 383 000 | 291 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 000 | 0 | 3 000 | 3 000 | 0 | 25 000 |
|
|
| Andre fordringer | 525 000 | 612 000 | 654 000 | 702 000 | 446 000 | 595 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 527 000 | 612 000 | 658 000 | 704 000 | 446 000 | 620 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 974 000 | 1 963 000 | 2 531 000 | 2 265 000 | 4 445 000 | 4 033 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 501 000 | 4 576 000 | 5 189 000 | 4 969 000 | 4 890 000 | 4 653 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 143 000 | 5 337 000 | 6 048 000 | 5 754 000 | 5 273 000 | 4 944 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 153 000 | 150 000 | 144 000 | 153 000 | 147 000 | 153 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 474 000 | 3 784 000 | 4 468 000 | 4 271 000 | 3 839 000 | 3 608 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 474 000 | 3 784 000 | 4 468 000 | 4 271 000 | 3 839 000 | 3 608 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 627 000 | 3 934 000 | 4 612 000 | 4 424 000 | 3 986 000 | 3 761 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 142 000 | 168 000 | 180 000 | 130 000 | 110 000 | 72 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 562 000 | 516 000 | 489 000 | 489 000 | 464 000 | 471 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 812 000 | 719 000 | 767 000 | 711 000 | 713 000 | 639 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 516 000 | 1 403 000 | 1 436 000 | 1 330 000 | 1 287 000 | 1 182 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 516 000 | 1 403 000 | 1 436 000 | 1 330 000 | 1 287 000 | 1 182 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 143 000 | 5 337 000 | 6 048 000 | 5 754 000 | 5 273 000 | 4 944 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,9% | -12,0% | 3,3% | 7,8% | 4,5% | |||
| Resultat av driften i % | -2,8% | -6,7% | 1,9% | 4,4% | 2,5% | -0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,8 | 1,8 | 1,8 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 78,1% | 80,4% | 84,5% | 87,7% | 88,8% | 87,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,8% | -6,7% | 1,9% | 4,4% | 2,5% | -0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,2% | -16,0% | 4,4% | 10,3% | 6,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,2% | -16,0% | 4,4% | 10,3% | 6,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 3,3 | 3,6 | 3,7 | 3,8 | 3,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 3,3 | 3,6 | 3,7 | 3,8 | 3,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,4 | 1,8 | 1,7 | 3,5 | 3,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,5% | 73,7% | 76,3% | 76,9% | 75,6% | 76,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,5% | 38,3% | 44,4% | 44,7% | 42,5% | 42,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,5% | 26,3% | 23,7% | 23,1% | 24,4% | 23,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 671 000 | 664 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
