Nakkila Works Oy NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 30 266 000 | 49 079 000 | 0 | 0 | 0 | 5 276 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 5 036 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 30 266 000 | 54 114 000 | 0 | 0 | 0 | 5 276 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 764 000 | 51 953 000 | 0 | 0 | 0 | 3 032 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 698 000 | 0 | 715 000 | 705 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 213 000 | 1 368 000 | 11 871 000 | 164 000 | 129 000 | 405 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 21 675 000 | 53 321 000 | 12 586 000 | 869 000 | 129 000 | 3 437 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 591 000 | 793 000 | -12 586 000 | -869 000 | -129 000 | 1 839 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 282 000 | 0 | 11 000 | 9 000 | 0 | 28 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 284 000 | 0 | 18 000 | 9 000 | 0 | 28 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 16 000 | 0 | 6 000 | 0 | 8 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 418 000 | 0 | 66 000 | 19 000 | 17 000 | 51 000 |
|
|
| Netto finans | -134 000 | 0 | -48 000 | -10 000 | -17 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 456 000 | 793 000 | -12 635 000 | -880 000 | -146 000 | 1 817 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 621 000 | 174 000 | 0 | 0 | -33 000 | 203 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 835 000 | 618 000 | -12 635 000 | -880 000 | -113 000 | 1 614 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 835 000 | 618 000 | -12 635 000 | -880 000 | -113 000 | 1 614 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 835 000 | 618 000 | -12 635 000 | -880 000 | -113 000 | 1 614 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 22 135 000 | 37 238 000 | 24 989 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 22 135 000 | 37 238 000 | 24 989 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 6 060 000 | 0 | 0 | 0 | 1 039 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 23 631 000 | 29 834 000 | 20 597 000 | 3 260 000 | 4 123 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 29 691 000 | 29 834 000 | 20 597 000 | 3 260 000 | 5 162 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 19 000 | 15 000 | 1 998 000 | 199 000 | 41 000 | 54 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 000 | 51 840 000 | 69 070 000 | 45 784 000 | 3 302 000 | 5 215 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 19 000 | 51 840 000 | 69 070 000 | 45 784 000 | 3 302 000 | 5 215 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 718 000 | -11 335 000 | -11 953 000 | 682 000 | 1 562 000 | 1 675 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 718 000 | -11 335 000 | -11 953 000 | 682 000 | 1 562 000 | 1 675 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 718 000 | -11 335 000 | -11 953 000 | 682 000 | 1 562 000 | 1 675 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 439 000 | 1 200 000 | 27 223 000 | 20 713 000 | 1 710 000 | 2 825 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 443 000 | 174 000 | 0 | 0 | 0 | 203 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 825 000 | 343 000 | 0 | 121 000 | 0 | 417 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 30 000 | 61 458 000 | 53 799 000 | 24 268 000 | 30 000 | 96 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 737 000 | 63 175 000 | 81 022 000 | 45 102 000 | 1 740 000 | 3 541 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 737 000 | 63 175 000 | 81 022 000 | 45 102 000 | 1 740 000 | 3 541 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 19 000 | 51 840 000 | 69 070 000 | 45 784 000 | 3 302 000 | 5 215 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,2% | 1,3% | -21,9% | -3,5% | -3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 28,4% | 1,5% | 34,9% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 0,9 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,6% | -5,9% | 42,5% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 29,3% | 1,5% | 35,4% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -120,3% | -6,8% | 224,2% | -78,4% | -9,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -97,3% | -5,3% | 224,2% | -78,4% | -7,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,2 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 1,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 1,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 1058,5 | 205,7 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -14305,3% | -21,9% | -17,3% | 1,5% | 47,3% | 32,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -9,0% | -20,9% | 31,7% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -51,2% | -32,1% | 2,7% | |||||
| Gjeldsgrad | -1,0 | -5,6 | -6,8 | 66,1 | 1,1 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14405,3% | 121,9% | 117,3% | 98,5% | 52,7% | 67,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
