Nærøysund Tannhelse AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 226 000 | 4 720 000 | 6 261 000 | 5 968 000 | 4 300 000 | 176 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 226 000 | 4 720 000 | 6 261 000 | 5 968 000 | 4 450 000 | 176 000 |
|
|
| Varekostnad | 721 000 | 998 000 | 563 000 | 1 301 000 | 1 123 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 884 000 | 2 154 000 | 2 551 000 | 2 541 000 | 2 012 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 000 | 31 000 | 81 000 | 81 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 972 000 | 1 811 000 | 1 853 000 | 1 586 000 | 1 317 000 | 83 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 598 000 | 4 994 000 | 5 048 000 | 5 509 000 | 4 513 000 | 83 000 |
|
|
| Driftsresultat | -372 000 | -274 000 | 1 213 000 | 459 000 | -63 000 | 93 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 42 000 | 48 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 42 000 | 48 000 | 15 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 30 000 | 40 000 | 33 000 | 23 000 | 20 000 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 30 000 | 40 000 | 33 000 | 23 000 | 20 000 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | 12 000 | 8 000 | -18 000 | -23 000 | -20 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -360 000 | -266 000 | 1 195 000 | 436 000 | -84 000 | 88 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 272 000 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -360 000 | -266 000 | 923 000 | 424 000 | -84 000 | 88 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -360 000 | -266 000 | 923 000 | 424 000 | -84 000 | 88 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 730 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 090 000 | -266 000 | 923 000 | 424 000 | -84 000 | 88 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 000 | 31 000 | 63 000 | 143 000 | 224 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 000 | 31 000 | 63 000 | 143 000 | 224 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 116 000 | 242 000 | 368 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 116 000 | 242 000 | 368 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 000 | 31 000 | 63 000 | 259 000 | 466 000 | 368 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 216 000 | 313 000 | 646 000 | 143 000 | 224 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 216 000 | 313 000 | 646 000 | 143 000 | 224 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 29 000 | 91 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 141 000 | 95 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 141 000 | 95 000 | 29 000 | 91 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 238 000 | 1 537 000 | 1 890 000 | 943 000 | 347 000 | 355 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 594 000 | 1 945 000 | 2 565 000 | 1 177 000 | 571 000 | 357 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 604 000 | 1 977 000 | 2 628 000 | 1 436 000 | 1 037 000 | 725 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 1 090 000 | 1 356 000 | 433 000 | 9 000 | 93 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 1 090 000 | 1 356 000 | 433 000 | 9 000 | 93 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 30 000 | 1 120 000 | 1 386 000 | 463 000 | 39 000 | 123 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 351 000 | 405 000 | 460 000 | 505 000 | 556 000 | 602 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 351 000 | 405 000 | 460 000 | 505 000 | 556 000 | 602 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 351 000 | 405 000 | 460 000 | 505 000 | 556 000 | 602 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 167 000 | 139 000 | 124 000 | 97 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 272 000 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 103 000 | 76 000 | 125 000 | 127 000 | 188 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 730 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 224 000 | 237 000 | 261 000 | 231 000 | 254 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 224 000 | 452 000 | 782 000 | 468 000 | 442 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 1 575 000 | 857 000 | 1 242 000 | 973 000 | 998 000 | 602 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 604 000 | 1 977 000 | 2 628 000 | 1 436 000 | 1 037 000 | 725 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -18,4% | -9,8% | 60,4% | 37,1% | -7,3% | |||
| Resultat av driften i % | -8,8% | -5,8% | 19,4% | 7,7% | -1,4% | 52,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,0 | 3,1 | 4,8 | 5,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,9% | 78,9% | 91,0% | 78,2% | 73,9% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,8% | -4,8% | 19,6% | 7,7% | -1,4% | 52,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -62,6% | -21,2% | 129,3% | 173,7% | -103,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -62,6% | -21,2% | 99,8% | 168,9% | -103,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,2 | 2,5 | 2,3 | 2,2 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 4,3 | 3,3 | 2,5 | 1,3 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 3,6 | 2,5 | 2,2 | 0,8 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 3,4 | 2,4 | 2,0 | 0,8 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,3 | 3,2 | 0,9 | 9,1 | 5,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 132,1 | 173,0 | 252,3 | 50,8 | 35,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,9% | 56,7% | 52,7% | 32,2% | 3,8% | 17,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,7% | 23,7% | 22,1% | 7,8% | 0,9% | 69,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,5% | 2,1% | 2,7% | 1,9% | 1,8% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 171,8% | 477,3% | 276,0% | 495,8% | 57,6% | |||
| Gjeldsgrad | 52,5 | 0,8 | 0,9 | 2,1 | 25,6 | 4,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 76,3% | 22,9% | 29,8% | 32,6% | 42,6% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,9% | 20,5% | 17,5% | 35,2% | 53,6% | 83,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
