Næringsforeningen Haugalandet
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 11 821 000 | 10 527 000 | 9 531 000 | 8 519 000 | 6 988 000 | 7 769 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 400 000 | 410 000 | 389 000 | 250 000 | 376 000 | 150 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 221 000 | 10 937 000 | 9 920 000 | 8 769 000 | 7 364 000 | 7 919 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 182 000 | 2 822 000 | 3 289 000 | 2 651 000 | 984 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 941 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 6 228 000 | 5 865 000 | 4 873 000 | 4 349 000 | 4 006 000 | 4 095 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 397 000 | 1 685 000 | 1 942 000 | 1 347 000 | 1 840 000 | 1 258 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 829 000 | 10 388 000 | 10 104 000 | 8 347 000 | 6 830 000 | 7 294 000 |
|
|
| Driftsresultat | 392 000 | 549 000 | -184 000 | 422 000 | 534 000 | 625 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 141 000 | 185 000 | 115 000 | 44 000 | 26 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 512 000 | 388 000 | 318 000 | 225 000 | 190 000 | 42 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 653 000 | 573 000 | 433 000 | 269 000 | 216 000 | 88 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 58 000 | 42 000 | 41 000 | 36 000 | 30 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 595 000 | 531 000 | 392 000 | 233 000 | 186 000 | 86 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 986 000 | 1 079 000 | 208 000 | 654 000 | 720 000 | 711 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 986 000 | 1 079 000 | 208 000 | 654 000 | 720 000 | 711 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 986 000 | 1 079 000 | 208 000 | 654 000 | 720 000 | 711 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 711 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 986 000 | 1 079 000 | 208 000 | 654 000 | 720 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 103 000 | 89 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 103 000 | 89 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 103 000 | 89 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 209 000 | 332 000 | 97 000 | 498 000 | 401 000 | 164 000 |
|
|
| Andre fordringer | 147 000 | 108 000 | 66 000 | 94 000 | 222 000 | 106 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 355 000 | 440 000 | 163 000 | 592 000 | 623 000 | 270 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 5 531 000 | 4 552 000 | 3 938 000 | 3 584 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 959 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 5 551 000 | 4 572 000 | 3 958 000 | 3 604 000 | 3 020 000 | 2 979 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 654 000 | 7 519 000 | 6 710 000 | 6 270 000 | 5 896 000 | 5 585 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 561 000 | 12 531 000 | 10 830 000 | 10 465 000 | 9 538 000 | 8 834 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 664 000 | 12 620 000 | 10 830 000 | 10 465 000 | 9 538 000 | 8 834 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 11 454 000 | 10 468 000 | 9 389 000 | 9 180 000 | 8 526 000 | 7 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 11 454 000 | 10 468 000 | 9 389 000 | 9 180 000 | 8 526 000 | 7 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 454 000 | 10 468 000 | 9 389 000 | 9 180 000 | 8 526 000 | 7 805 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 377 000 | 242 000 | 271 000 | 207 000 | 98 000 | 89 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 610 000 | 716 000 | 609 000 | 346 000 | 399 000 | 388 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 223 000 | 1 194 000 | 562 000 | 732 000 | 516 000 | 552 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 210 000 | 2 152 000 | 1 442 000 | 1 285 000 | 1 013 000 | 1 029 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 210 000 | 2 152 000 | 1 442 000 | 1 285 000 | 1 013 000 | 1 029 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 664 000 | 12 620 000 | 10 830 000 | 10 465 000 | 9 538 000 | 8 834 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 9,6% | 2,3% | 6,9% | 8,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,2% | 5,0% | -1,9% | 4,8% | 7,3% | 7,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,1% | 73,2% | 65,5% | 68,9% | 85,9% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,6% | 10,3% | 2,5% | 7,9% | 10,2% | 9,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,0% | 10,9% | 2,2% | 7,4% | 8,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,0% | 10,9% | 2,2% | 7,4% | 8,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 1,9 | 2,0 | 2,0 | 1,8 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,5 | 5,8 | 7,5 | 8,1 | 9,4 | 8,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,5 | 5,8 | 7,5 | 8,1 | 9,4 | 8,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 3,5 | 4,7 | 4,9 | 5,8 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 78,1% | 82,9% | 86,7% | 87,7% | 89,4% | 88,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 93,7% | 95,7% | 94,6% | 104,7% | 115,8% | 98,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,9% | 17,1% | 13,3% | 12,3% | 10,6% | 11,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 163 000 | 1 128 000 | 990 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
