Næringsbygg i Norge III AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 665 000 | 957 000 | 995 000 | 1 003 000 | 946 000 | 1 352 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 665 000 | 957 000 | 995 000 | 1 003 000 | 946 000 | 1 352 000 |
|
|
| Driftsresultat | -665 000 | -957 000 | -995 000 | -1 003 000 | -946 000 | -1 352 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 37 787 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 565 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 80 516 000 | 73 972 000 | 57 445 000 | 56 454 000 | 127 306 000 | 5 968 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 118 303 000 | 73 972 000 | 57 445 000 | 56 454 000 | 127 306 000 | 35 054 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 906 000 | 50 649 000 | 29 672 000 | 133 044 000 | 191 252 000 | 81 333 000 |
|
|
| Netto finans | 98 397 000 | 23 323 000 | 27 773 000 | -76 590 000 | -63 946 000 | -46 279 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 97 732 000 | 22 365 000 | 26 779 000 | -77 593 000 | -64 892 000 | -47 631 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 000 | 596 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 97 732 000 | 22 365 000 | 26 779 000 | -77 593 000 | -64 960 000 | -48 227 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 97 732 000 | 22 365 000 | 26 779 000 | -77 593 000 | -64 960 000 | -48 227 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 8 608 000 | 288 330 000 | 0 | 173 160 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 97 732 000 | 22 365 000 | 18 171 000 | -365 923 000 | -64 961 000 | -221 387 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 275 625 000 | 248 908 000 | 234 371 000 | 357 000 | 317 000 | 10 644 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 543 277 000 | 722 511 000 | 672 662 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 275 625 000 | 248 908 000 | 234 371 000 | 543 634 000 | 722 828 000 | 683 306 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 40 339 000 | 278 949 000 | 301 626 000 | 281 244 000 | 331 142 000 | 376 609 000 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 40 339 000 | 278 949 000 | 301 626 000 | 281 244 000 | 331 142 000 | 376 609 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 803 000 | 5 164 000 | 5 371 000 | 368 000 | 2 673 000 | 1 786 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 321 767 000 | 533 021 000 | 541 367 000 | 825 246 000 | 1 056 643 000 | 1 061 701 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 321 767 000 | 533 021 000 | 541 367 000 | 825 246 000 | 1 056 643 000 | 1 061 701 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 | 1 544 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 242 283 000 | 144 551 000 | 122 186 000 | 104 015 000 | 469 938 000 | 534 899 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 242 283 000 | 144 551 000 | 122 186 000 | 104 015 000 | 469 938 000 | 534 899 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 243 827 000 | 146 095 000 | 123 730 000 | 105 559 000 | 471 482 000 | 536 443 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 32 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 46 000 | 8 000 | 7 000 | 0 | 32 000 | 52 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 8 608 000 | 265 275 000 | 0 | 82 976 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 454 091 000 | 585 129 000 | 431 872 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 77 862 000 | 386 888 000 | 409 022 000 | 321 000 | 0 | 10 357 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 77 940 000 | 386 926 000 | 417 637 000 | 719 687 000 | 585 161 000 | 525 257 000 |
|
|
| Sum gjeld | 77 940 000 | 386 926 000 | 417 637 000 | 719 687 000 | 585 161 000 | 525 257 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 321 767 000 | 533 021 000 | 541 367 000 | 825 246 000 | 1 056 643 000 | 1 061 700 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,5% | 13,6% | 8,3% | 5,9% | 11,9% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 50,1% | 16,6% | 23,4% | -26,9% | -12,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 50,1% | 16,6% | 23,4% | -26,9% | -12,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,8 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,8 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,8% | 27,4% | 22,9% | 12,8% | 44,6% | 50,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 2,6 | 3,4 | 6,8 | 1,2 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,2% | 72,6% | 77,1% | 87,2% | 55,4% | 49,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
