N. Dyrhaug Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 635 000 | 1 212 000 | 467 000 | 571 000 | 948 000 | 584 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 631 000 | 1 212 000 | 467 000 | 571 000 | 948 000 | 584 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 144 000 | 144 000 | 118 000 | 118 000 | 110 000 | 43 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 148 000 | 148 000 | 124 000 | 118 000 | 110 000 | 43 000 |
|
|
| Driftsresultat | 483 000 | 1 064 000 | 343 000 | 453 000 | 838 000 | 541 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 000 | 173 000 | 58 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 886 000 | 4 982 000 | 1 845 000 | 289 000 | 189 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 977 000 | 5 155 000 | 2 094 000 | 354 000 | 331 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 585 000 | 356 000 | 219 000 | 76 000 | 6 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 1 392 000 | 4 799 000 | 1 875 000 | 278 000 | 325 000 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 875 000 | 5 863 000 | 2 218 000 | 729 000 | 1 163 000 | 558 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 111 000 | 302 000 | 88 000 | 102 000 | 189 000 | 119 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 765 000 | 5 561 000 | 2 130 000 | 627 000 | 975 000 | 439 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 765 000 | 5 561 000 | 2 130 000 | 627 000 | 975 000 | 439 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 765 000 | 5 561 000 | 2 130 000 | 627 000 | 975 000 | 439 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 11 000 | 11 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 11 000 | 11 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 953 000 | 953 000 | 503 000 | 488 000 | 488 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 5 177 000 | 4 455 000 | 4 156 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 540 000 | 342 000 | 2 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 50 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 140 000 | 5 418 000 | 4 669 000 | 1 028 000 | 855 000 | 52 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 140 000 | 5 418 000 | 4 680 000 | 1 039 000 | 859 000 | 52 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 272 000 | 181 000 | 194 000 | 200 000 | 29 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 37 000 | 163 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 309 000 | 344 000 | 194 000 | 200 000 | 29 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 6 010 000 | 4 963 000 | 2 699 000 | 1 511 000 | 1 133 000 | 84 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 6 010 000 | 4 963 000 | 2 699 000 | 1 511 000 | 1 133 000 | 84 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 89 000 | 49 000 | 1 717 000 | 100 000 | 75 000 | 920 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 099 000 | 5 321 000 | 4 759 000 | 1 805 000 | 1 408 000 | 1 033 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 239 000 | 10 739 000 | 9 439 000 | 2 844 000 | 2 267 000 | 1 085 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 11 897 000 | 10 132 000 | 4 571 000 | 2 441 000 | 1 814 000 | 839 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 11 897 000 | 10 132 000 | 4 571 000 | 2 441 000 | 1 814 000 | 839 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 916 000 | 10 151 000 | 4 591 000 | 2 461 000 | 1 834 000 | 859 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 000 | 8 000 | 11 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 118 000 | 284 000 | 88 000 | 108 000 | 193 000 | 119 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 147 000 | 288 000 | 131 000 | 142 000 | 159 000 | 41 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 55 000 | 0 | 4 618 000 | 127 000 | 81 000 | 66 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 323 000 | 580 000 | 4 848 000 | 383 000 | 433 000 | 226 000 |
|
|
| Sum gjeld | 323 000 | 587 000 | 4 848 000 | 383 000 | 433 000 | 226 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 239 000 | 10 739 000 | 9 439 000 | 2 844 000 | 2 267 000 | 1 085 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,4% | 61,6% | 39,7% | 31,5% | 69,7% | |||
| Resultat av driften i % | 76,5% | 87,8% | 73,4% | 79,3% | 88,4% | 92,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 389,9% | 513,1% | 521,8% | 141,3% | 123,3% | 95,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,0% | 79,5% | 62,9% | 33,9% | 86,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,0% | 75,4% | 60,4% | 29,2% | 72,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 157,8 | 303,0 | 77,8 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 18,9 | 9,2 | 1,0 | 4,7 | 3,3 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 18,9 | 9,2 | 1,0 | 4,7 | 3,3 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,1 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 4,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,4% | 94,5% | 48,6% | 86,5% | 80,9% | 79,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1888,4% | 837,5% | 983,1% | 431,0% | 193,5% | 147,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 83,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 1,0% | 0,4% | 0,5% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 1,1 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,6% | 5,4% | 51,4% | 13,5% | 19,1% | 20,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
