Mysen Kornsilo og Mølle SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 192 453 000 | 184 028 000 | 184 530 000 | 162 403 000 | 148 072 000 | 130 503 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 902 000 | 1 614 000 | 1 596 000 | 2 217 000 | 2 180 000 | 463 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 194 354 000 | 185 642 000 | 186 126 000 | 164 621 000 | 150 252 000 | 130 966 000 |
|
|
| Varekostnad | 156 581 000 | 153 446 000 | 157 158 000 | 140 622 000 | 124 093 000 | 110 780 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 178 000 | 12 209 000 | 11 671 000 | 10 936 000 | 10 056 000 | 9 500 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 829 000 | 4 034 000 | 4 148 000 | 3 703 000 | 3 272 000 | 3 107 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 354 000 | 8 206 000 | 8 166 000 | 7 853 000 | 6 422 000 | 5 315 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 184 942 000 | 177 895 000 | 181 143 000 | 163 114 000 | 143 843 000 | 128 702 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 412 000 | 7 747 000 | 4 983 000 | 1 507 000 | 6 409 000 | 2 264 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 286 000 | 144 000 | 123 000 | 86 000 | 118 000 | 90 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 118 000 | 39 000 | 58 000 | 5 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 287 000 | 262 000 | 162 000 | 144 000 | 123 000 | 93 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 956 000 | 2 424 000 | 1 968 000 | 1 176 000 | 1 199 000 | 1 157 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 974 000 | 2 440 000 | 1 997 000 | 1 198 000 | 1 412 000 | 1 368 000 |
|
|
| Netto finans | -1 687 000 | -2 178 000 | -1 835 000 | -1 054 000 | -1 289 000 | -1 275 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 725 000 | 5 570 000 | 3 149 000 | 452 000 | 5 120 000 | 989 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 844 000 | 627 000 | 310 000 | 137 000 | 459 000 | 265 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 880 000 | 4 943 000 | 2 839 000 | 315 000 | 4 661 000 | 724 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 880 000 | 4 943 000 | 2 839 000 | 315 000 | 4 661 000 | 724 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 401 000 | 3 031 000 | 2 153 000 | 0 | 3 237 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 479 000 | 1 913 000 | 686 000 | 315 000 | 1 424 000 | 724 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 719 000 | 474 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 719 000 | 474 000 | 204 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 540 000 | 6 806 000 | 7 072 000 | 7 339 000 | 18 204 000 | 19 634 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 11 278 000 | 14 505 000 | 16 230 000 | 18 540 000 | 3 081 000 | 3 406 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 696 000 | 1 004 000 | 1 666 000 | 2 538 000 | 4 046 000 | 3 224 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 19 514 000 | 22 315 000 | 24 968 000 | 28 417 000 | 25 331 000 | 26 264 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 844 000 | 844 000 | 844 000 | 844 000 | 661 000 | 661 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 645 000 | 878 000 | 1 031 000 | 1 191 000 | 1 381 000 | 1 433 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 489 000 | 1 722 000 | 1 875 000 | 2 035 000 | 2 042 000 | 2 094 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 21 722 000 | 24 511 000 | 27 047 000 | 30 452 000 | 27 374 000 | 28 357 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 31 071 000 | 31 693 000 | 42 058 000 | 34 083 000 | 32 841 000 | 27 566 000 |
|
|
| Sum varelager | 31 071 000 | 31 693 000 | 42 058 000 | 34 083 000 | 32 841 000 | 27 566 000 |
|
|
| Kundefordringer | 15 177 000 | 15 666 000 | 12 696 000 | 10 098 000 | 13 355 000 | 12 646 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 256 000 | 3 028 000 | 1 225 000 | 1 475 000 | 736 000 | 798 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 433 000 | 18 694 000 | 13 921 000 | 11 572 000 | 14 091 000 | 13 444 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 509 000 | 417 000 | 443 000 | 346 000 | 728 000 | 335 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 012 000 | 50 804 000 | 56 421 000 | 46 002 000 | 47 661 000 | 41 345 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 72 735 000 | 75 315 000 | 83 468 000 | 76 454 000 | 75 034 000 | 69 702 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 147 000 | 144 000 | 155 000 | 152 000 | 145 000 | 137 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 442 000 | 1 439 000 | 1 450 000 | 1 447 000 | 1 440 000 | 1 433 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 31 450 000 | 28 971 000 | 27 058 000 | 26 372 000 | 26 058 000 | 24 634 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 31 450 000 | 28 971 000 | 27 058 000 | 26 372 000 | 26 058 000 | 24 634 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 32 892 000 | 30 410 000 | 28 508 000 | 27 819 000 | 27 498 000 | 26 066 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 37 000 | 149 000 | 193 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 37 000 | 149 000 | 193 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 10 562 000 | 16 857 000 | 30 696 000 | 27 103 000 | 33 667 000 | 36 185 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 822 000 | 10 689 000 | 11 556 000 | 12 422 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 822 000 | 10 689 000 | 11 556 000 | 12 459 000 | 149 000 | 193 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 384 000 | 27 546 000 | 42 252 000 | 39 525 000 | 33 667 000 | 36 185 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 146 000 | 9 999 000 | 6 558 000 | 5 627 000 | 6 555 000 | 4 168 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 089 000 | 896 000 | 551 000 | 249 000 | 503 000 | 222 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 372 000 | 989 000 | 2 042 000 | 1 789 000 | 2 347 000 | 1 762 000 |
|
|
| Utbytte | 4 401 000 | 3 031 000 | 2 153 000 | 0 | 3 237 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 450 000 | 2 444 000 | 1 404 000 | 1 407 000 | 1 079 000 | 1 106 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 020 000 | 34 216 000 | 43 404 000 | 36 175 000 | 47 388 000 | 43 443 000 |
|
|
| Sum gjeld | 39 842 000 | 44 905 000 | 54 960 000 | 48 634 000 | 47 537 000 | 43 636 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 72 735 000 | 75 315 000 | 83 468 000 | 76 454 000 | 75 034 000 | 69 702 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,1% | 10,1% | 6,4% | 2,2% | 9,0% | |||
| Resultat av driften i % | 4,8% | 4,2% | 2,7% | 0,9% | 4,3% | 1,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,3 | 2,3 | 2,2 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 18,6% | 16,6% | 14,8% | 13,4% | 16,2% | 15,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | 4,3% | 2,8% | 1,0% | 4,3% | 1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,4% | 18,9% | 11,2% | 1,6% | 19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,7% | 16,8% | 10,1% | 1,1% | 17,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,8 | 15,2 | 15,9 | 15,1 | 14,9 | 13,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,0 | 4,8 | 3,7 | 4,1 | 3,8 | 4,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 72,2 | 86,5 | 87,2 | 85,7 | 87,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,2% | 40,4% | 34,2% | 36,4% | 36,6% | 37,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,9% | 16,4% | 15,3% | 16,9% | 18,3% | 19,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 4,2% | 4,8% | 3,9% | 319,0% | 226,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 67,6% | 52,3% | 31,0% | 28,8% | 0,8% | -7,6% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 1,9 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,3% | 45,4% | 52,0% | 47,3% | 63,2% | 62,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,5% | 14,2% | 13,8% | 16,3% | 0,2% | 0,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 328 000 | 0 | 1 154 000 | 1 002 000 | 885 000 | 955 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
