Myren Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 125 752 000 | 130 144 000 | 127 422 000 | 117 964 000 | 117 347 000 | 117 077 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 589 000 | 2 691 000 | 6 852 000 | 3 602 000 | 757 000 | 3 404 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 131 342 000 | 132 835 000 | 134 274 000 | 121 566 000 | 118 104 000 | 120 481 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 200 000 | 200 000 | 177 000 | 177 000 | 149 000 | 154 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 820 000 | 15 524 000 | 15 045 000 | 14 564 000 | 14 454 000 | 14 339 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 46 754 000 | 33 367 000 | 36 937 000 | 36 829 000 | 26 162 000 | 31 116 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 62 774 000 | 49 091 000 | 52 159 000 | 51 570 000 | 40 765 000 | 45 609 000 |
|
|
| Driftsresultat | 68 568 000 | 83 744 000 | 82 115 000 | 69 996 000 | 77 339 000 | 74 872 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 346 000 | 2 780 000 | 1 955 000 | 48 000 | 110 000 | 291 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 5 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 353 000 | 2 787 000 | 1 962 000 | 53 000 | 110 000 | 295 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 52 890 000 | 48 314 000 | 40 768 000 | 84 281 000 | 41 908 000 | 44 584 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 52 890 000 | 48 315 000 | 40 769 000 | 84 287 000 | 41 910 000 | 44 590 000 |
|
|
| Netto finans | -50 537 000 | -45 528 000 | -38 807 000 | -84 234 000 | -41 800 000 | -44 295 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 032 000 | 38 216 000 | 43 307 000 | -14 239 000 | 35 539 000 | 30 577 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 443 000 | 9 876 000 | 10 994 000 | -1 676 000 | 9 278 000 | 8 194 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 12 589 000 | 28 340 000 | 32 313 000 | -12 563 000 | 26 261 000 | 22 383 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 12 589 000 | 28 340 000 | 32 313 000 | -12 563 000 | 26 261 000 | 22 383 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 383 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 | 1 161 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 233 968 000 | 1 188 940 000 | 1 175 007 000 | 1 183 316 000 | 1 191 738 000 | 1 195 176 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 473 000 | 2 410 000 | 2 614 000 | 2 510 000 | 2 477 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 554 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 235 441 000 | 1 191 350 000 | 1 177 621 000 | 1 185 826 000 | 1 194 215 000 | 1 196 730 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 67 969 000 | 56 713 000 | 23 072 000 | 18 982 000 | 15 287 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 969 000 | 56 713 000 | 23 072 000 | 18 982 000 | 15 287 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 304 571 000 | 1 249 223 000 | 1 201 854 000 | 1 205 969 000 | 1 210 663 000 | 1 197 891 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 14 199 000 | 12 050 000 | 16 371 000 | 8 929 000 | 7 294 000 | 8 794 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 107 000 | 12 602 000 | 8 515 000 | 6 242 000 | 2 413 000 | 4 838 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 58 299 000 | 58 306 000 | 58 313 000 | 58 313 000 | 58 313 000 | 58 313 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 77 606 000 | 82 959 000 | 83 199 000 | 73 485 000 | 68 020 000 | 71 945 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 719 000 | 4 864 000 | 51 562 000 | 47 179 000 | 30 967 000 | 14 995 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 93 345 000 | 87 844 000 | 134 782 000 | 120 685 000 | 99 008 000 | 86 961 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 397 916 000 | 1 337 067 000 | 1 336 636 000 | 1 326 654 000 | 1 309 670 000 | 1 284 851 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 948 000 | 2 948 000 | 2 948 000 | 2 948 000 | 2 948 000 | 2 948 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 632 000 | 1 632 000 | 1 632 000 | 1 632 000 | 11 632 000 | 21 632 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 350 000 | 5 350 000 | 5 350 000 | 5 350 000 | 15 350 000 | 25 350 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 34 832 000 | 22 244 000 | 18 904 000 | 31 591 000 | 44 153 000 | 17 892 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 34 832 000 | 22 244 000 | 18 904 000 | 31 591 000 | 44 153 000 | 17 892 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 40 183 000 | 27 594 000 | 24 254 000 | 36 941 000 | 59 504 000 | 43 243 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 59 170 000 | 58 696 000 | 58 349 000 | 55 469 000 | 57 146 000 | 55 545 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 59 170 000 | 58 696 000 | 58 349 000 | 55 469 000 | 57 146 000 | 55 545 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 268 042 000 | 1 206 904 000 | 1 206 904 000 | 1 206 904 000 | 1 160 250 000 | 1 160 250 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 327 212 000 | 1 265 600 000 | 1 265 253 000 | 1 262 373 000 | 1 217 396 000 | 1 215 795 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 268 042 000 | 1 206 904 000 | 1 206 904 000 | 1 206 904 000 | 1 160 250 000 | 1 160 250 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 850 000 | 11 003 000 | 7 755 000 | 10 715 000 | 3 774 000 | 7 718 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 969 000 | 9 530 000 | 8 114 000 | 0 | 7 678 000 | 6 829 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 1 007 000 | 1 819 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 703 000 | 23 341 000 | 31 259 000 | 15 618 000 | 19 500 000 | 11 266 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 522 000 | 43 874 000 | 47 128 000 | 27 340 000 | 32 771 000 | 25 813 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 357 734 000 | 1 309 474 000 | 1 312 381 000 | 1 289 713 000 | 1 250 167 000 | 1 241 608 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 397 916 000 | 1 337 067 000 | 1 336 636 000 | 1 326 654 000 | 1 309 670 000 | 1 284 851 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,2% | 6,5% | 6,3% | 5,3% | 6,0% | |||
| Resultat av driften i % | 52,2% | 63,0% | 61,2% | 57,6% | 65,5% | 62,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 54,0% | 65,1% | 62,6% | 57,6% | 65,6% | 62,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,2% | 147,4% | 141,5% | -29,5% | 69,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 37,1% | 109,3% | 105,6% | -26,1% | 51,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 656,7 | 664,2 | 758,6 | 686,8 | 792,6 | 782,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 2,0 | 2,9 | 4,4 | 3,0 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,1 | 2,0 | 2,9 | 4,4 | 3,0 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,1 | 1,1 | 1,7 | 0,9 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,9% | 2,1% | 1,8% | 2,8% | 4,5% | 3,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30,6% | 20,8% | 18,1% | 30,4% | 50,4% | 35,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 33,8 | 47,5 | 54,1 | 34,9 | 21,0 | 28,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,2% | 3,3% | 3,5% | 2,1% | 2,5% | 2,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 94,9% | 94,7% | 94,7% | 95,2% | 93,0% | 94,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
