Mylla Bygg og Hytteservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 473 000 | 4 589 000 | 3 810 000 | 4 207 000 | 3 262 000 | 3 230 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 473 000 | 4 589 000 | 3 810 000 | 4 207 000 | 3 263 000 | 3 230 000 |
|
|
| Varekostnad | 862 000 | 1 671 000 | 1 344 000 | 1 462 000 | 696 000 | 684 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 020 000 | 2 413 000 | 1 942 000 | 2 206 000 | 1 720 000 | 1 868 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 121 000 | 125 000 | 125 000 | 124 000 | 121 000 | 83 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 285 000 | 276 000 | 232 000 | 363 000 | 262 000 | 225 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 288 000 | 4 485 000 | 3 643 000 | 4 155 000 | 2 799 000 | 2 860 000 |
|
|
| Driftsresultat | 185 000 | 104 000 | 167 000 | 52 000 | 464 000 | 370 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 32 000 | 24 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 32 000 | 24 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 3 000 | 8 000 | 12 000 | 18 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 3 000 | 8 000 | 12 000 | 18 000 |
|
|
| Netto finans | 32 000 | 23 000 | -2 000 | -8 000 | -12 000 | -18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 217 000 | 126 000 | 165 000 | 44 000 | 452 000 | 352 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 48 000 | 28 000 | 36 000 | 10 000 | 100 000 | 78 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 169 000 | 98 000 | 129 000 | 34 000 | 353 000 | 274 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 169 000 | 98 000 | 129 000 | 34 000 | 353 000 | 274 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 169 000 | 98 000 | 129 000 | 34 000 | 353 000 | 274 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 355 000 | 473 000 | 595 000 | 0 | 345 000 | 349 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 000 | 6 000 | 9 000 | 728 000 | 492 000 | 559 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 358 000 | 479 000 | 604 000 | 728 000 | 837 000 | 908 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 358 000 | 479 000 | 604 000 | 728 000 | 837 000 | 908 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 32 000 | 309 000 | 134 000 | 251 000 | 66 000 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 147 000 | 10 000 | 12 000 | 17 000 | 43 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 000 | 456 000 | 144 000 | 263 000 | 83 000 | 48 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 046 000 | 1 413 000 | 1 310 000 | 1 046 000 | 1 202 000 | 913 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 078 000 | 1 870 000 | 1 453 000 | 1 310 000 | 1 285 000 | 961 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 436 000 | 2 349 000 | 2 057 000 | 2 038 000 | 2 122 000 | 1 869 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 695 000 | 1 526 000 | 1 427 000 | 1 299 000 | 1 264 000 | 912 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 695 000 | 1 526 000 | 1 427 000 | 1 299 000 | 1 264 000 | 912 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 715 000 | 1 546 000 | 1 447 000 | 1 319 000 | 1 284 000 | 931 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 35 000 | 49 000 | 61 000 | 68 000 | 69 000 | 64 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 35 000 | 49 000 | 61 000 | 68 000 | 69 000 | 64 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 83 000 | 189 000 | 299 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 35 000 | 49 000 | 61 000 | 151 000 | 258 000 | 363 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 83 000 | 189 000 | 299 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 26 000 | 3 000 | 0 | -9 000 | 24 000 | 56 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 62 000 | 40 000 | 43 000 | 11 000 | 94 000 | 47 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 401 000 | 495 000 | 331 000 | 381 000 | 289 000 | 288 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 198 000 | 216 000 | 175 000 | 185 000 | 172 000 | 183 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 687 000 | 754 000 | 549 000 | 568 000 | 579 000 | 574 000 |
|
|
| Sum gjeld | 722 000 | 803 000 | 610 000 | 719 000 | 837 000 | 937 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 436 000 | 2 349 000 | 2 057 000 | 2 038 000 | 2 122 000 | 1 869 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 5,8% | 8,2% | 2,5% | 23,3% | |||
| Resultat av driften i % | 5,3% | 2,3% | 4,4% | 1,2% | 14,2% | 11,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 2,1 | 1,9 | 2,0 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,2% | 63,6% | 64,7% | 65,2% | 78,7% | 78,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,2% | 2,8% | 4,4% | 1,2% | 14,2% | 11,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 8,4% | 11,9% | 3,4% | 40,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,4% | 6,5% | 9,3% | 2,6% | 31,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,9 | 2,0 | 1,9 | 1,9 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,5 | 2,6 | 2,3 | 2,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 2,5 | 2,6 | 2,3 | 2,2 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,0 | 1,9 | 2,4 | 1,8 | 2,1 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,4% | 65,8% | 70,3% | 64,7% | 60,5% | 49,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 49,4% | 33,7% | 38,0% | 31,4% | 39,4% | 28,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 20,6% | 16,4% | 10,0% | 4,8% | 3,2% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,2% | 32,1% | 26,7% | 27,9% | 27,3% | 30,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 2,1% | 3,0% | 7,4% | 12,2% | 19,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 569 000 | 724 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
