Myklebusthaug Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 196 193 000 | 182 188 000 | 186 367 000 | 116 611 000 | 77 436 000 | 76 346 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 19 575 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 196 193 000 | 201 763 000 | 186 367 000 | 116 611 000 | 77 436 000 | 76 349 000 |
|
|
| Varekostnad | 100 676 000 | 93 761 000 | 88 674 000 | 45 866 000 | 30 620 000 | 35 107 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 35 658 000 | 34 814 000 | 28 861 000 | 23 203 000 | 18 854 000 | 17 300 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 978 000 | 23 415 000 | 15 229 000 | 11 877 000 | 7 551 000 | 5 776 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 44 106 000 | 35 936 000 | 33 607 000 | 28 193 000 | 16 739 000 | 18 986 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 203 418 000 | 187 926 000 | 166 371 000 | 109 139 000 | 73 764 000 | 77 169 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 225 000 | 13 837 000 | 19 996 000 | 7 472 000 | 3 672 000 | -820 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 62 905 000 | 10 381 000 | 10 754 000 | 989 000 | -10 636 000 | -11 027 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 142 000 | 42 000 | 9 167 000 | 9 357 000 | 2 841 000 | 1 242 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 63 047 000 | 10 423 000 | 19 921 000 | 10 346 000 | -7 795 000 | -9 785 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | -2 529 000 | -2 714 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 777 000 | 11 108 000 | 12 197 000 | 8 417 000 | 5 132 000 | 3 903 000 |
|
|
| Netto finans | 53 270 000 | -685 000 | 7 724 000 | 1 929 000 | -12 927 000 | -13 688 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 46 046 000 | 13 152 000 | 27 720 000 | 9 400 000 | -9 256 000 | -14 508 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 46 046 000 | 13 152 000 | 27 720 000 | 9 400 000 | -9 256 000 | -14 508 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 46 046 000 | 13 152 000 | 27 720 000 | 9 400 000 | -9 256 000 | -14 508 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 46 046 000 | 13 152 000 | 27 720 000 | 9 400 000 | -9 256 000 | -14 508 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 127 573 000 | 149 133 000 | 127 157 000 | 75 771 000 | 33 853 000 | 38 251 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 911 000 | 10 126 000 | 14 102 000 | 6 128 000 | 6 068 000 | 3 632 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 136 484 000 | 159 258 000 | 141 260 000 | 81 899 000 | 39 922 000 | 41 884 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 139 098 000 | 85 890 000 | 75 510 000 | 62 213 000 | 61 225 000 | 72 361 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 101 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 139 098 000 | 85 992 000 | 75 510 000 | 62 213 000 | 61 225 000 | 72 361 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 275 582 000 | 245 250 000 | 216 769 000 | 144 112 000 | 101 146 000 | 114 245 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 151 000 | 2 538 000 | 1 016 000 | 2 613 000 | 621 000 | 951 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 151 000 | 2 538 000 | 1 016 000 | 2 613 000 | 621 000 | 951 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 866 000 | 4 114 000 | 9 430 000 | 6 374 000 | 5 368 000 | 4 746 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 582 000 | 9 214 000 | 2 611 000 | 8 858 000 | 12 434 000 | 3 749 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 297 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 448 000 | 13 327 000 | 12 042 000 | 15 231 000 | 17 802 000 | 8 792 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 718 000 | 3 822 000 | 10 393 000 | 4 971 000 | 798 000 | 1 955 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 317 000 | 19 688 000 | 23 452 000 | 22 815 000 | 19 221 000 | 11 698 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 294 899 000 | 264 938 000 | 240 221 000 | 166 927 000 | 120 367 000 | 125 943 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 550 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 88 000 | 88 000 | 88 000 | 88 000 | 88 000 | 88 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 638 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 182 909 000 | 136 830 000 | 123 678 000 | 95 958 000 | 86 552 000 | 95 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 182 909 000 | 136 830 000 | 123 678 000 | 95 958 000 | 86 552 000 | 95 808 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 183 597 000 | 137 518 000 | 124 366 000 | 96 646 000 | 87 240 000 | 96 446 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 695 000 | 4 210 000 | 1 062 000 | 2 673 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 85 831 000 | 92 981 000 | 102 943 000 | 50 626 000 | 20 340 000 | 18 928 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 85 831 000 | 92 981 000 | 102 943 000 | 50 626 000 | 20 340 000 | 18 928 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 59 482 000 | 77 112 000 | 83 811 000 | 50 628 000 | 20 340 000 | 18 928 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 17 057 000 | 20 018 000 | 9 331 000 | 15 702 000 | 5 646 000 | 5 480 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 72 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 719 000 | 10 212 000 | 2 519 000 | 1 280 000 | 7 118 000 | 5 017 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 25 471 000 | 34 440 000 | 12 912 000 | 19 655 000 | 12 787 000 | 10 569 000 |
|
|
| Sum gjeld | 111 302 000 | 127 421 000 | 115 855 000 | 70 281 000 | 33 127 000 | 29 497 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 294 899 000 | 264 938 000 | 240 221 000 | 166 927 000 | 120 367 000 | 125 943 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,9% | 9,6% | 19,6% | 12,4% | -3,3% | |||
| Resultat av driften i % | -3,7% | 6,9% | 10,7% | 6,4% | 4,7% | -1,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 48,7% | 48,5% | 52,4% | 60,7% | 60,5% | 54,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 28,5% | 12,0% | 21,4% | 15,3% | -5,3% | -13,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,7% | 10,0% | 25,1% | 10,2% | -10,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,7% | 10,0% | 25,1% | 10,2% | -10,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,5 | 5,8 | 6,5 | 5,0 | 4,1 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,6 | 1,8 | 1,2 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,5 | 1,7 | 1,0 | 1,5 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,1 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 87,5 | 36,9 | 87,3 | 17,6 | 49,3 | 36,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 6,6 | 6,8 | 7,4 | 12,7 | 9,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 62,3% | 51,9% | 51,8% | 57,9% | 72,5% | 76,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 93,6% | 68,2% | 66,7% | 82,9% | 112,7% | 126,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,1% | 1,4% | 1,6% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -534,7% | -581,2% | 1037,4% | 120,9% | 1036,1% | 118,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,6% | 13,0% | 5,4% | 11,8% | 10,6% | 8,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,1% | 35,1% | 42,9% | 30,3% | 16,9% | 15,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
